• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Sputnik.rs

13.11.2018

09:32

(VIDEO) NA NIŠANU LAZANSKOG: Nije nam u interesu da izlazimo na dvoboj sa Francuskom!

Vesti

(VIDEO) NA NIŠANU LAZANSKOG: Nije nam u interesu da izlazimo na dvoboj sa Francuskom!

Pročitaj celu vest

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Pročitaj celu vest
komentari
Julijana

pre 7 godina

Nije poenta da sa Francuskom rasprtavljamo nego da popravljamo sve sto se moze u odnosima sa bilo kime.Rasprava nicemu ne vodi.

Marko

pre 7 godina

Srbija treba da saradjuje sa svima. Ne treba da se izolujemo od bilo koga niti da dajemo povoda za to.

Alhemičar

pre 7 godina

Са Фрнацуском треба да имамо добру сарадњу, добро је што су с ебар извинули за инцидент у Паризу.

Saša

pre 7 godina

Srbija je okrenuta svom interesu, prihvatili smo izvinjenje i idemo dalje.

Sara

pre 7 godina

Gospodin Jovanović je diplomata sa ogromnim iskustvom i trebalo bi da bude pitan po pitanjima diplomatije.

milos

pre 7 godina

Zasluge Srbije niko ne moze da ospori,cak ni to gde je sedeo Vucic.

Lja

pre 7 godina

Nemamo nista od izolacije Srbije.Glava gore i samo napred da nama bude bolje.

Maja

pre 7 godina

Srbija prima izvinjenje, ali francuska ne moze skinuti sramotu sa sebe.

Anja

pre 7 godina

Treba imati dobru saradnju kao i u poslednje vreme sto je bila!

Istina

pre 7 godina

Cela stvar oko rasporeda sedenja na obeležavanju stogodišnjice kraja Prvog svetskog rata najmanje ima veze sa protokolom,desio se propust definitivno, ali izvinjenje je došlo u pravi čas!!

Zoran Alimpic

pre 7 godina

I ne treba da se svadjamo sa Francuskom, treba da saradjujemo i gradimo najbolje moguce odnose. Francuska je nasaa prijateljska zemlja i saveznik, na propust u protokolu treba gledati upravo tako, samo kao propust.

Miki

pre 7 godina

Sta god da je planirano ovim incidentom mi cemo se dostojanstveno poneti.

Dante

pre 7 godina

Mi hocemo da imamo dobre odnose sa svima i ne zelimo to da kvarimo.Francuska se izvinula i mi to prihvatamo.

Roki

pre 7 godina

Taj njihov postupak je svakako uvredljiv za sve nas i nase pretke koji su zivot dali.

kikabarbika

pre 7 godina

Tekst je odličan, odražava suštinu namera organizatora proslave stogodišnjice.Sagovornici su kvalitetni, relevantni da iznesu stav o ovom pitanju. Bravo za ovakvo izveštavanje!

Jelena

pre 7 godina

Veliki propusti u organizaciji proslave stogodisnjice u Parizu.

AleksMache

pre 7 godina

Ako je čitava ceremonija bila samo fasada današnjeg toga dogadjaja u regionu, onda je stvarno sramota za Francusku pre svega a onda i ostalih koji su u tome učestvovali! Za koga su naši preci dali glave?

Vera

pre 7 godina

Nije u interesu,nama nije u interesu uopste da se svadjamo,jednostavno da vise i neznamo kako da se ponasamo.Mozda mi obicni gradjani i ne shvatamo pravilno ova desavanja!

Boban

pre 7 godina

U Evropi je odavno prevazidjena ta podela na "pobednike" i "porazene." EU je bazirana na principu da su se sve evropske zemlje sada ujedinile i prevazisle podele iz proslosti, da se nikad ne bi ponovila tragedija koja je skoro unistila Evropu. U pravu je Brkic kad kaze da je to "civilizacijska razlika" u odnosu na nas stav, gde i dan-danas insistiramo na tim mrznjama od pre 100 godina.

Stojan

pre 7 godina

Kako ste naivni. Ne vidite sta se u stvari desava. Isprali su vam mozak. Mislite kako su oni napredni. Pa da, jesu, u tome sto pijani dolaze na poslove, sto moze konj na konja, sto EU politicari javno pred kamerama spipaju premijere drzava clanica a oni ne smeju ni da zucnu nesto protiv, itd. Ujedinile se evropske zemlje pa postale "napredne/civilizovane, prevazisle proslost". Pa zato su verovatno i protiv svakog internacionalnog prava razorili Jugoslaviju, podrzavali naslednike fasita i bombardovale Srbiju. Videli ste tu nihovu "civilizovanost" u neverovatnim lazima i propagandi. Vecina zemalja zapadne Evrope su obicne barbaric drzave sa ogromnim socijalnim i drugim problemima. A pored toga umno su bolesni u svom ubedjenju da su oni nesto bolji od svih ostalih. Za primer procitajte samo sta se radi u Svedskoj.

Vo Nguyen Giap

pre 7 godina

Sve je to neiskreno. Neka raspuste NATO pakt i pošalju okupatorsku SAD vojsku kući. Drugo, njima je džentlmenski nuđeno da 1990. stvore sa Rusijom i ostalim državama bivšeg SSSR-a zonu slobodne trgovine od Vladivostoka do Lamanša, uz raspuštanje svih vojnih saveza. Cinično su to odbili i doterali NATO na granice RF, uz debelu reviziju istorijskih činjenica, čineći agresiju, aneksije...

Mina

pre 7 godina

jer moze nsto da prodje bez rata,mrznje ili slicno.

Dzoni

pre 7 godina

Odlicna analiza, saveti I zakljucak. Svaka cast

dragisa

pre 7 godina

Nema potrebe da se prepucavamo sa Francuskom oko greške u protokolu. Izvinili su se kulturno mi smo prihvatili izvidjenje i to je to nastavljamo dalje...

Emilija

pre 7 godina

Jedino što želimo jeste da izračunamo korektno i uz poštovanje.

nina

pre 7 godina

Imamo predsednika koji zna kako treba odreagovati u određenim situacijama kako bi zaštitio interes svoje zemlje i svog naroda.

nikola

pre 7 godina

То је порука: ДА РАТ НИЈЕ ЗАВРШЕН, и да ће се још ратовати...То је порука да Србија и српски народ треба да нестану са политичке сцене... Не треба Вам пуно да видите ову поруку...ГЕЈ ЛОБИСТА и ЕДИОПОВАЦА удружених у антихришћански покрет за ревизијом историје...

milab

pre 7 godina

Mozda se Francuska nije lepo ponela prema Srbiji ali smatram da ne treba ni sa kim da ratujemo.

Pedro

pre 7 godina

Makron je nastran lik, ozenio babu, tako da ga ne treba uzimati za ozbiljno.

Imperija

pre 7 godina

Naravno da nije jel ovde je razum i trezvenost presudan faktor koji će sam da izrodi grešku i prepozna je Francuska sama.

Mima

pre 7 godina

Ono sto zasluzujemo jeste iskreno izvinjenje Francuske i predsednika Makrona.

Ljubo

pre 7 godina

Sramota ,bed i jad je bilo to gledati i slusati .Sramno da je nas Predsednik prisustvovao svemu tome .Bolje bi bilo da je u svojoj drzavi svoje pretke spominjao i slavio .Sramno.

neko

pre 7 godina

Greške, omaške, izostavljanja su uvek namerne...kaže psihoanaliza. Francuzi imaju jaku filozofsku, psihoanalitičku, intelektualnu praksu koja se ne može odvojiti od ponašanja naroda od ''dna'' do ''vrha''. Jasno je da nema nikakve omaške protokola. Ne verujem u podmićivanje. Sve je opaka namera i stav, i politička i istorijska projekcija.

miki

pre 7 godina

Da li je bilo moguće da u Pariz na primer ode neko od ministara (ino poslova, odbrane ,....) a da predsednik ostane u Srbiji, pogotovu što je on komandant armije i mogao je da učestvuje u manevrima. na taj način bi DIPLOMATSKI iskazali naš protest protiv zastave, a vidimo da je zastava bila manj deo provokacije koja nam se desila. s druge strane, da li je bilo moguće, da se unapred zna za raspored sedenja, jer se to obično unapred definiše, a ne na licu mesta da se juri mesto gde se sedi... da li naša BIA, VIA; KIJA i slični nisu mogli da iščačkaju ovakvo poniženje, ili oni služe za neke druga interne namene??

Maja

pre 7 godina

Klasicno dodvoravanje Francukse i Makrona Americi.

Dodi

pre 7 godina

Da sam bio na mestu Vučića, ustao bih i otišao u šetnju po okolini. Ovako je naš predsednik ispao pravi upišanko. Iako ga dosta cenim...

Pročitaj celu vest

Društvo

Srpski katastar na čelu stručnog tela Ujedinjenih nacija
Društvo

Srpski katastar na čelu stručnog tela Ujedinjenih nacija

Pomoćnik direktora Republičkog geodetskog zavoda Darko Vučetić jednoglasno je izabran glasovima predstavnika evropskih država za ko-predsedavajućeg Komiteta Ujedinjenih nacija za upravljanje geoprostornim informacijama za Evropu (UN-GGIM: Europe), najvišeg regionalnog tela Ujedinjenih nacija u oblasti geoprostornih informacija, katastra i geodezije.

25.06.2026

10:05

Hronika