• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Tanjug

15.09.2019

09:58 >> 10:12

(VIDEO) DAN KADA SU SRBI SPASILI 500 SAVEZNIČKIH PILOTA! Vučić u Pranjanima: I mi Srbi kao i Amerikanci, krivi smo za loše odnose - NE SMEMO BITI NEPRIJATELJI!

Vesti

(VIDEO) DAN KADA SU SRBI SPASILI 500 SAVEZNIČKIH PILOTA! Vučić u Pranjanima: I mi Srbi kao i Amerikanci, krivi smo za loše odnose - NE SMEMO BITI NEPRIJATELJI!

Pročitaj celu vest

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Pročitaj celu vest
komentari
Razuman Srbin

pre 6 godina

I posle takvog neupitnog saveznistva sa srpske strane, naseg hriscanskog i prozapadnog nacina zivota, nasih naucnika koji su doprineli Americi i Svetu, vi ste, zarad šake dolara, pomogli pogrom Srba u Krajini, bombardovanje srpskog naroda u Republici Srpskoj, ratna dejstva protiv Srbije i Crne Gore i okupaciju i pokusaj otimanja dela teritorije Srbije uz podrsku progona Srba sa Kosova i Metohije.

Duska

pre 6 godina

Mi smo njih spasavali a oni nas za zahvalnost bombardovali

Branko

pre 6 godina

Cokolinda, koliko su tvoje Ustase ( antinacisticka vojska ) spasile USA pilota!!??? Tvoji su spasavali Nacitice pilote, docekivali sa cvecem kao u Zagrebu !!!!???

Predragm

pre 6 godina

A posle Tito dosao na Dedinje sa tim tvojima iz Hrvatske iz Banije Like i Korduna i ubio pola ljudi na koje se ti sada pozivas. Uzeli ste obelezja dvoglavog orla umesti zvezde i kur..ite zaslugama nas Srbijanaca.

Stevo Kuridža

pre 6 godina

Pripisivati Ravnogorcima spašavanje američkih piota od augusta do decembra 1944 godine pokazuje elementarno nepoznavanje istorije NOB. Činjenice su sledeće. 11. augusta Dragoslav Račić, Neško Nedić i Nikola Kalabić je u Topoli potpisao sporazum sa nemcima o borbi protiv partizana. Krajem augusta i početkom septembra ta teritorija je potpuno očišćena od nemaca i onih četničkih bandi koje se nisu priključile jedinicama NOV. Čak je nedaleko od Pranjana, u s. Slavkovica, 15. septembra formirana 1. konjička brigada NOV!!!??? 13. augusta Draža Mihajlović se sastao sa Nedićem u s. Ražana kod Kosjerića. 16. augusta nemačka komanda jugoistok odobrila je isporuku oružja i municije četnicima (verovatno za borbu protiv nemaca)!!!??? Pa kako je to dična JVuO spasavala američke pilote sa OSLOBODJENE TERITORIJE???? Budalaština.

Marija

pre 6 godina

Da sam amerikanac, na današnji dan bi me bilo sramota, pokrila bih se ušima i ćutala, ili bih rekla - Srbijo oprosti, ako možeš. Ne razumem otkuda ovoliki osmeh na ambasadorovom licu? Da li misli da im je sve oprošteno zato što su bahati i moćni? Srbija je mnogima pomagala, a svi do jednog su je izdali!

Banja

pre 6 godina

A zašto se ovaj pravi lud sada u 21veku? Te su pilote spasili obični srpski seljaci a ne srpska vojska jer kako Hrvati kažu Srbi nisu ni imali antifašistički pokret dok nije došla Crvena armija 45g?

TIŠINA

pre 6 godina

Šta je sada bilo bilo pa zašto svi srpski mediji i političari i istoričari ćute na ovo?Srbija nikada nije imala antifašistički pokret nego je bila prva u Evropi očišćena od Jevreja i Roma(judenfraj) i tek 45g kad je došla Crvena armija su svi herojski postali antifašisti. Sa druge strane Hrvati su odmah 41g zbog svoje Istre i Dalmacije MORALI pokrenuti prvi u svetu atifašistički pokret a na kraju su fašiste pobedili i 45g i 95g...

milena

pre 6 godina

Odužili su se dostojno , bombama i otimanjem teritorije , i došli u Srbiju kao da se ništa nije dogodilo, neshvatljivo.

Dragan

pre 6 godina

Jedinice Djenerala Mihailovica su spasavale pilote,pomagao je narod.Zakljucak je prost,prava narodna vojska,anti fašisti,su bili četnici.Tužno je sto se njihovim delima kite ovi neokomunisti.

Lela

pre 6 godina

Srbija je bila i ostala velika zelja, nasi ljudi imaju ogromno srce za ljubav a o hrabrosti i odvaznosti ne treba se ni pisati, na nama je da pamtimo i da se secamo sta su i ko bili nasi preci. Nasa deca moraju da znaju i nauce istoriju srpskog naroda, jer ako njihovim dedovima nije bilo tesko da ginu da bi spasili svoje potomke onda i potomci moraju da nauce sta su zasluge njihovih predaka.

Pročitaj celu vest

Društvo

Hronika