Odjekuje poruka Parandilovićevog dede! Stigao na skup u Beograd da podrži Vučića, pa se obratio unuku - Pozivam ga... (VIDEO)
Drago Parandilović, deda opozicionara Miloša Parandilovića, predsednika Novog lica Srbije, krenuo je danas iz Priboja kako bi prisustvovao veličanstvenom skupu u srcu Beograda i pružio podršku predsedniku Aleksandru Vučiću.
27.06.2026
10:05
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Perica Savic
pre 5 godina
Niko pre nije imao petlju sem Vucic.
RAZNE VLADE
pre 5 godina
su bile placenicke i zato nisu dozvoljavale....
Nataša
pre 5 godina
Veliko bravo za ovu velicinu od reditelja, bravo za predsednika koji je posle mnogo godina takodje pozeleo da se oda pocast nasim stradalima..Neka ovaj film zaista bude ledolomac..
Andrijana
pre 5 godina
Vučićeva snaga, volja i hrabrost su doprineli da se snimi film Dara iz Jasenovca.
Dunja
pre 5 godina
Dugo vremena je trebalo da se neko osmeli i snimi film, pomoć države je uvek dobro došla.
Ivana
pre 5 godina
Tako treba, predsednik nece dati da se dira nasa istorija i da nas neko proziva lazovima.
Sara
pre 5 godina
Vučićevi prethodnici su uvek imali izgovor i nisu imali hrabrosti da se upuste i odobre snimanje filma o Jasenovcu, ali se Vučić pokazao kao čovek koji želi da pokaže pravu istinu o stradanju Srba.
Rile
pre 5 godina
Film je odlicno odradjen, cak je ublazeno ono sto je nas narod proziveo u Jasenovcu za koji kazu da je gori i od Ausvica.
Vladimir
pre 5 godina
Nase nastradale Srbe ne smemo da zaboravimo.
Marijana
pre 5 godina
Drugi nisu imali hrabrosti da kažu istinu o Jasenovcu već se istina gurala pod tepih godinama, sve dok Vučić nije rekao drugačije. Ceo svet treba da zna kako je ubijan i mučen naš narod, deca, za šta nema opravdanja i praštanja, nikada!
Lazni Bot
pre 5 godina
Pa u kakvoj mi drzavi zivimo kad vlast dozvoljava ili ne da se snimi film,to se zove diktatura i u vreme zutih i sad
Katarina
pre 5 godina
Stradanje nasih ljudi se nikada ne sme zaboraviti! Hvala predsedniku sto je podržao snimanje ovog filma,prethodni su sve gurali pod tepih i izvinjavali se zlocincima!
Goga
pre 5 godina
Film koji je vredan svake paznje.
Ivan
pre 5 godina
Dara iz Jasenovca je projekat koji je od državnog značaja. Jasenovac je uvek guran pod tepih. Ćutalo se o istini da se drugi ne bi našli uvređenima. Istina je samo jedna. Nad Srbima u Jasenovcu je izvršen genocid, za koji niko nije odgovarao i po ovome nikad ni nece.
Baca
pre 5 godina
Jasenovac je citavom srpskom narodu ostao urezan u pamcenju i zauvek ce tu ostati, na zrtve se moramo setiti.
Nikola
pre 5 godina
Crna rupa u srpskoj istoriji i stradanje naseg naroda u biblijskim razmerama koje nikada vise ne sme da se ponovi!
Filip
pre 5 godina
Potresan film. Da se ne zaboravi i ne ponovi genocid nad srpskim narodom!
Stevan
pre 5 godina
Nažalost ovaj i ovakav film je tebalo snimiti pre nekoliko decenija, ali ostaće upamćeno svidelo se to ili ne da je film sniman uz pomoć države na čijem čelu je bio SNS i Vučić kao njen predsednik.
Zoran
pre 5 godina
Ustaški logor Staro sajmište, koji se nalazio između Brankovog i tramvajskog mosta, ni 70 godina posle rata nema spomen sobu, niti uređen muzej. Nevine žrtve nisu ničim zaslužile da i po drugi put budu ubijene zaboravom.
radisa
pre 5 godina
Gago hvala ti na iskrenosti, hvala sto si celom svetu otvorio oci, i dokazao ko je taj ko je posle 75 godina rekao, da snimite film
Suzi
pre 5 godina
Film koji je prepun emocija.
nidza
pre 5 godina
Srbijo ziva bila! pamti ce svet ovaj film! hvala svima koji su pomogli da ovaj film bude snimljen
deki
pre 5 godina
bilo je, bilo je raznih, nazovi drzavnika, Srbenda, al ni jedan ne skupi hrabrosti da podrzi ovaj film
Milica
pre 5 godina
Svaka cast,neko je te konacno morao snimiti ,a ko bi drugi nego vucic
Coa
pre 5 godina
Ovaj film je najbolji dokaz koliko je srpski narod propatio u logorima u Hrvatskoj.
Romanija
pre 5 godina
Da je bilo kako treba ovaj film jer trebalo snimiti davnih dana.
Nešo N
pre 5 godina
Ovo je nešto što se ne sme nikada zaboraviti i verovati da se ovako zlo više nikada nikom neće dogoditi.
Pera Savic
pre 5 godina
Film je istinit sto je najbitnije,jako tezak za gledati.
Kristina
pre 5 godina
Nazalost film je puka i gola istina cak 10 puta ublazena a opet preteska za gledanje svakom normalnom coveku, nikada ali nikada ne smemo dozvoliti da se zaboravi nevino stradanje naseg naroda !
Luna
pre 5 godina
Sve pohvale za ovaj film, jeste tezak jeste tuzan ali ova priča mora biti ispricana. Da se nikada ne zaborave sve nase zrtve
Danijela
pre 5 godina
Ovaj film je svakako bio potreban našoj zemlji, da ceo svet vidi pravu istinu o stradanju našeg naroda od ustaških zločinaca u Jasenovcu.
Lela
pre 5 godina
Napokon je snimljen film o stradanju srpskog naroda i napokon je izašla istina u svet.
Jovana
pre 5 godina
Svaka čast film je dirnuo svakog čoveka tu nema nikakve dileme. Ono što je najbitnije a to je da se istina i patnja nikada ne zaboravi.Istina o stradanju srpskog naroda je bolna i ma kakva da bila,ne sme se gurati pod tepih.
Minja
pre 5 godina
Definitivno je bilo potrebno da se jedna vlast konacno odvazi na ovako nesto, to je najmanje sto se moze uciniti da sve nevino stradale zrtve nikada ali nikada ne budu zaboravljene niti muke i jad kroz koje su prosli.
Milica
pre 5 godina
Brutalni zločini kojih ni deca nisu bila lišena u logoru smrti, zaslužuju ekranizaciju. Dobro je da je država i njeno rukovodstvoo podržalo snimanje filma. Da se ne zaboravi!
Sofija
pre 5 godina
Доста је било ћутање на ту тему где је српски народ доживео и преживео геноцид .
Milan
pre 5 godina
Samo je Vucic imao snage i volje za to ostali nisu ni zeleli da se film snimi.
Jovana P
pre 5 godina
Sve čestitke Vučiću na odvažnosti i hrabrosti da pomogne snimanje ovako važnog filma za sve Srbe. Da se nikad ne zaboravi ovo ogromno stradanje!
Ana
pre 5 godina
Zašto bi mi kao narod krili svoju istoriju, i to koliko su nas mučili. To treba da se vidi, treba da se zna i ne sme da se zaboravi!
Vesko
pre 5 godina
Svaka čast za predsednikov trud i napor da se snimi ovakav film. Ovo je potrebno, da se vidi kroz šta je prošao jadan, nevin narod.
Andjela
pre 5 godina
Dok sve nacije prikazuju filmove i serije kojima opisuju svoja dešavanja iz prošlosti, zašto bi neko osporavao Srbiju da isto to radi? Verovatno jer neko želi da sakrije koliko se mučio naš narod. Vučić je iz poštovanja prema svom narodu tome stao na put.
ana
pre 5 godina
I treba da se vidi koliko je srpski narod napacen, mucen! Trebalo ga je ranije snimiti!
kaja
pre 5 godina
Predsedniku hvala za hrabrost! Da nije njega film ne bi nikad ugledao svetlost dana!
Dejo
pre 5 godina
Svako treba da zna šta su hrvati tj ustaše radile našem narodu. Smatram da je dobro što je snimljen ovaj film da naša deca znaju sutra kakvi su ti zapravo ljudi.
ana
pre 5 godina
Država je stala iza tog projekta jer je ovo film koji je zaista trebalo da bude snimljen I prikazan
Milovan
pre 5 godina
Ovaj film treba prikazivati svaki dan nikad ovo kao narod nećemo zaboraviti. Hvala državi što nam je omogućila da gledamo ovaj film.
Zoran
pre 5 godina
Mnogo ljudi je stradalo u ovom logoru smrti u Jasenovcu, ti hrvati se nisu nikako promenili i dan danas su isti. Nema većih zločinaca od njih.
Vesko
pre 5 godina
Nikad nije kasno. Film je zaista emotivan.
Saša
pre 5 godina
Film je dokaz koliko je srpski narod propatio. Ovo je trebalo da se snimi, kad-tad. Film je jako emotivan.
Hana
pre 5 godina
Nepojmiva zverstva su cijena u Jasenovcu, takvo nesto ne sme da se zaboravi
banijas
pre 5 godina
Hvala svima koji su uradili filim i inicirali da se snimi
Sanja
pre 5 godina
Prica o Jasenovcu je cekala 75 godina da se ispriča, secanje na zrtve ne moze da izbledi...
minja
pre 5 godina
Mnogima pre nije bilo u interesu da se snimi
miki
pre 5 godina
napokon da svet vidi stravicne zlocine nad srbima
Mily
pre 5 godina
Vucic je osvetlao obraz nasem narodu i ucinio da se istera pravda posle skoro 80 godina i velika tragedija nad nasim zrtvama nikada ne zaboravi!
MilicaMilka
pre 5 godina
Svaka mu cast,ovo je moralo biti snimljeno i da s enikad ne zaborave zrtve
Sofija
pre 5 godina
Film je jako težak,dirljiv,bolan do srži i vrlo poučan!
sara
pre 5 godina
Da je bilo kako treba ovaj film jer trebalo snimiti davnih dana.
Mara
pre 5 godina
Tuga i bol.Film je istinit,ni jedan detalj nije izostavljen.Sve pohvale reditelju.
Marko
pre 5 godina
Jasenovac...Mesto najveceg srpskog stradanja.Necemo nikada zaboraviti.
Mica
pre 5 godina
Tuga,cemer,jauci,bol.To je Jasenovac.Mesto ubijene neduzne dece.Necemo dati da ode u zaborav.
Jana
pre 5 godina
Svaka cast Vučiću na inicijativi i hrabrosti da po prvi put se ekranizuje i prikažu zverstva koja je srpski narod doživljavao od strane NDH.
dana
pre 5 godina
Film za oskara.
Anka
pre 5 godina
Svaka cast predsedniku, hvala za film koji je izasao na videlo.
anja
pre 5 godina
Cela istina, u blazoj varijanti.
file
pre 5 godina
Pretuzno.
Marina
pre 5 godina
Da nije Vučića ne bi bilo još ni filma, a ni vakcina.
Marija
pre 5 godina
Đilas i Tepićeva su ponovo pljunuli na srpski narod, predsednika Vučića i Srbiju. Želeći da omalovaže predsednika, ispričali su takve ružne stvari za film "Dara iz Jasenovca" i za decu stradalu u logoru. Sramota!
Kekec
pre 5 godina
75 godina se cekalo dok predsednik nije reagovao da se snimi film,i to zahvaljujuci njemu,inace ne bi nikada bio ni snimljen.
Lela
pre 5 godina
Dobar film, ostavlja jak utisak.
biljana
pre 5 godina
Film je celom svetu pokazao istinu o stradanju Srba. Lepo je sto drzava poklanja paznju kulturi.
biljana
pre 5 godina
Jedno je jasno,bez pomoci drzave i podrske predsednika Vucica,film "Dara iz Jasenovca"se ne bi ni snimio!
Jokanovic
pre 5 godina
Vucic cuvar istorije i ocigledno beskomoromisni predvodnik ove zemlje!
Tika
pre 5 godina
Jel su te "mnoge vlade" na primer, Vlada žutih koja je bila instruirana od zapadnih sila i "igrala kako one sviraju" ? Nista Srbija, nista istorija, samo licni profit!
Ana
pre 5 godina
Niko nije smeo da prikaze stradanje neduznog naroda u Jasenovcu.
Ana
pre 5 godina
Film je izuzetno važan za naš narod.
Sava98
pre 5 godina
Hvala mu što je odobrio snimanje ovako velikog filma za naš narod.Da se pamti i nikada ne zaboravi!!!
Mihajlo
pre 5 godina
Aleksandar Vučić radi ono što drugi ne smeju ni da pomisle.
Maja
pre 5 godina
Vucic je jos jednom pokazao da ne zavsi ni od koga i hvala mu sto je ovo uradio jer treba da se zna za sva vremena sta je nas narod preziveo.
Maki
pre 5 godina
Predrag Gaga Antonijevic reziser filma Dara iz Jasenovca, kaze ovako"najveći pritisak da se film ne prikaze je vršen iz Beograda"??...A islo se dotele da su glumci zvani privatno uz pretnje i razna maltretiranja..pa vas pitam "Beogradjani"..ko li je... Nije ni čudo što za vreme komunista i žutih su sva srpska stradanja bila zabranjena tema! Umesto toga trčali su da se izvinjavaju za nešto što naš narod nije kriv!
Markic
pre 5 godina
Negde sam musljenja da je ovo trebalo odavno snimiti ali nikad nije kasno svaka cast.
Seka
pre 5 godina
Prica koja je cekala 75 godina da bude ispricana, drzava stala uz projekat jer nevine žrtve to zasluzuju, da se istina sazna!
Sanja
pre 5 godina
Bitno je da je film snimljen i da je ugledao svetlost dana. Ovaj film je nešto što će nas sve zauvek obeležavati, što će naša deca moći da vide i nauče kroz šta su sve preci prolazili da bi mi danas slobodno hodali zemljom.
Milica Milicic
pre 5 godina
Film govori istinu o stradanju Srpske dece, svaka cast svima koji su dali doprinos u realizaciji filma.
ConanSerbian
pre 5 godina
Ko bi drugi do Vučić!
Dama bez blama
pre 5 godina
Da nije Vucica, demokrate bi jos nato agresiju zvali kampanjom.
Marija
pre 5 godina
Hvala predsedniku što je pomogao da se snimi ovakav film,pun emocija,tuge,bola i vrlo poučan za sve nas!
Mile Bambus
pre 5 godina
Srbija ima lidera, a ne devojcice u telu politicara kao ranije koje su glumile baba Simane i pljuvale po sopstvenom dostojanstvu.
Marina
pre 5 godina
Ovaj film je najbolji dokaz koliko je srpski narod propatio u logorima u Hrvatskoj.
Ivana
pre 5 godina
Za priče o Jasenovcu slušala sam od bake koja je upoznala sve strahote rata. Hvala svima koji su podržali i omogućili da se ovakav film snimi, da se oda poptovanje i pusti glas o našim žrtvama, o stradanjima i monstruoznim zločinima koji su nad Srbima vršeni.
Olja
pre 5 godina
Koliko su nam decenijama ubijali srpstvo u nama, naš identitet govori i činjenica da među Srbima ima onih koji negativno komentarišu film. Ovo je nešto što je trebalo davno biti snimljeno, ali bolje ikada nego nikada. Hvala vam.
Mara
pre 5 godina
Zanima me gde da se prijavim za posao peraca prozora? Ako moze preporuka?
Marija
pre 5 godina
Kad je neko autoritet za njega ne postoji lose vreme za nesto. Vucic je covek od autoriteta i ne boji se ni jednog pitanja, potkovan je znanjem i moze da odgovori svakom.
Jovana
pre 5 godina
Филм који никога не оставља равнодушним.Време ће открити праве вредности филма,и временом ће многи и разумети његову поенту.Треба имати стрпљења...
Jovana
pre 5 godina
Храброст, смелост, издржљивост и истрајност прате иницијатора, редитеља, сценаристу филма, али и потресне судбине њених протагониста!
Milica
pre 5 godina
Bilo je krajnje vreme da se snimi tako nešto i da se narodu pokaže bar jedan deo onoga što su ljudi proživljavali. Da se nikada nikome ne ponovi.
Nina
pre 5 godina
Svi treba da znamo našu istoriju, šta je naš narod tada pretrepeo i preživeo zaista je pretužno i preteško pričati,ovo se nikad ne zaboravlja.
Maja
pre 5 godina
Ovaj film je dokaz, šta su Srbi preživeli, kakvu torturu. Film je odlično snimljen, suze sam idu mislim da niko nije ostao ravnodušan. Svi treba da znamo istoriju koja nikada nece biti zadovoljena.
Boka
pre 5 godina
Lepo što je snimljen ovako težak, bolan i poučan film!