• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

16.04.2021

17:15

LAZANSKI SE UKLJUČIO DIREKTNO IZ MOSKVE! Zapušio usta kritičarima: Ko je taj, da ga vidim?! /VIDEO/

Vesti

LAZANSKI SE UKLJUČIO DIREKTNO IZ MOSKVE! Zapušio usta kritičarima: Ko je taj, da ga vidim?! /VIDEO/

Proizvodnja vakcine "Sputnjik V" počinje u Srbiji na Institutu "Torlak", a tu vest preneli su i svi mediji u Rusiji, kaže ambasador Srbije u Ruskoj Federaciji Miroslav Lazanski

Lazanski je govorio kako je ovo zapravo nastavak strateške saradnje između Srbije i Rusije. Podseća i da je Srbija jedina zemlja van prostora regiona koja će proizvoditi vakcinu, a to je, kako dodaje, veliki uspeh naše spoljne politike.

- Svi mediji u Moskvi su ovo preneli, to je protumačeno kao nastavak strateške saradnje. Srbija ima ugovor sa Ruskom Federacijom oko strateške saradnje. To je samo nastavak politike koja traje između Putina i Vučića. Ruski mediji nisu preterano iznenađeni, a ovo što će se kod nas raditi na Torlaku, ja ne znam da li se bilo gde u Evropi proizvodi vakcina, osim kod nas. Ima naravno onih koji bi hteli da je kupe. To je i veliki uspeh naše spoljne politike - priča Lazanski za TV Pink.

- A, šta ćemo sa malignim uticajem nekih drugih zemalja? Ko je taj sudija koji će da presudi da je uticaj jedne zemlje maligni, a uticaj neke druge zemlje nije maligni. Da vidim koji je to predstavnik Isusa Hrista na zemlji koji će to da presudi i da da validnu ocenu. To je jedno čisto političko nadmetanje, ne treba se mnogo oko toga uznemiravati - rekao je Lazanski.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Exatlon

Društvo

Hronika

Brutalno ubio s leđa, nožem usmrtio bivšu ženu i njenu majku: Jezivi zločini nakon kršenja zabrane prilaska
Hronika

Brutalno ubio s leđa, nožem usmrtio bivšu ženu i njenu majku: Jezivi zločini nakon kršenja zabrane prilaska

Zabrana prilaska trebalo bi da bude jasna granica između nasilnika i žrtve. Ipak, slučaj trudnice iz Mladenovca, koju je, 15. avgusta vanbračni partner izbo nožem, nakon čega je pobegao sa lica mesta u nepoznatom pravcu, još jednom je otvorilo pitanje koliko je žrtva bezbedna kada osoba kojoj je zabranjeno da joj priđe odluči da tu meru prekrši. Godinama unazad beleženi su slučajevi u kojima su nasilnici, uprkos izrečenim merama, ponovo dolazili do žrtava, a pojedini su se završavali i najtežim ishodom.

24.08.2026

21:00

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set