"I DOĐE BEOGRADSKA STOKA..." Nemanja Matić žestoko po "grobarima" i Partizanu (FOTO)
119. 07. 2026. u 10:17
219. 07. 2026. u 10:17
MUP Srbije
Vesti
Naviknuti smo na svakodnevne laži koje plasira „Nova“ i spremni smo da argumentima odgovorimo na svaku neistinu koju iznesu.
Pa da još jednom iznesemo i razjasnimo činjenice svima kojima nije jasno, a žele da shvate.
Forenzičko veštačenje je nedvosmisleno dokazalo da se manipulisalo telefonom Predraga Кoluvije i ulazilo u telefonske fajlove, odnosno da su pojedini policijski službenici nepropisno postupali prilikom trijaže, izuzimanja i rukovanja digitalnim dokazima.
To je činjenica koja ni na koji način ne osporava navode iz saopštenja koje je početkom 2020. godine izdalo Specijalno tužilaštvo u kome se navodi da mobilni telefon lica Predraga Кoluvije ne sadrži podatke o brojevima telefona i komunikacijama predsednika Aleksandra Vučića i njegovog brata Andreja sa osumnjičenim.
Iz navedenih činjenica teško je ne zapitati se „kojom metodom zaključivanja i mišljenja“ i u kom cilju, autor teksta izvlači maliciozan zaključak i pita da li su pojedini inspektori zapravo izbrisali dokaze iz Кoluvijinog telefona, to jest brojeve braće Vučić.
Podsećamo i da je Predrag Кoluvija uhapšen 13. novembra 2019. godine, a da je istragom utvrđeno da je njegov mobilni telefon, u užem rejonu Policijske uprave za grad Beograd, bio uključen i aktivan na mreži mobilne telefonije još 16 dana od datuma hapšenja, što je protivno praksi forenzike. Naredba za veštačenje privremeno oduzetih telefona od lica Predrag Кoluvija, doneta je od strane Tužilaštva za organizovani kriminal 20. novembra 2019. godine. Službi za specijalne istražne metode dostavljen je u pocepanom i neobezbeđenom omotu tek 12. decembra 2019. godine, odnosno 29 dana nakon hapšenja Predraga Кoluvije.
Takođe, podsećamo javnost da je tek nakon krivične prijave Miloša Vučevića, dana 27. decembra 2019. godine, doneta naredba u kojoj se zahteva analiza i poređenje imenika i liste kontakata radi eventualnog pronalaska brojeva telefona lica označenih kao Aleksandar Vučić i Andrej Vučić, a po kojoj su veštaci Službe za specijalne istražne metode i postupili 22. januara 2020. godine.
Policijski službenik Slobodan Milenković je u januaru 2020. godine zvanično putem medija dao izjavu u kojoj tvrdi da navedeni kontakti nisu postojali.
Utvrđeno je i da je, svaki put kad je telefon Predraga Кoluvije dostavljan na novo veštačenje bio ili nepropisno zapakovan ili bez ambalaže ili u promenjenoj i oštećenoj ambalaži o čemu postoji službena beleška i foto-dokumentacija. Praksa prilikom izuzimanja digitalnih dokaza se oslanja na jasno definisane protokole i instrukcije, a istraga je dokazala da su pojedine kolege iz Policijske uprave za grad Beograd te protokole zanemarile.
I nakon svega ponovljenog ne možemo da ne primetimo da novinari „Nove“ u očajničkoj želji da izvrtanje činjenica prikažu istinom, nisu najjasniji, pa teze i zaključke izvode prilično konfuzno. Verujemo da će ovoga puta razumeti, u suprotnom ponavljaćemo dok ne razumeju.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
18.07.2026
14:19
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
17.07.2026
15:41
Zoran Anđelković, direktor Pošta Srbije gostujući u Info jutru govorio je o strateškom partnerstvu Srbije i Amerike.
17.07.2026
12:25
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
16.07.2026
11:56
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je u telefonskom razgovoru za Informer TV, da će Novi Bečej dobiti novu fabriku, sa više od 1.000 novih radnih mesta.
19.07.2026
10:45
Noć u Beogradu protekla je relativno mirno, bez većih incidenata.
19.07.2026
08:00
Dragan Stanojković nestao je u Zemun Polju u četvrtak, 16. jula i od tada mu se gubi svaki trag.
19.07.2026
10:57
Naslovnom stranom Večernjih Novosti tog 19. jula 1960. godine dominirala je slika jedne tragedije: u plitkoj vodi nalazila se olupina aviona u kojoj je poginulo 8 fudbalera iz Danske.
19.07.2026
10:10
Od danas do 24. jula, u periodu od 20 do 5 časova, biće izvođeni radovi na Pančevačkom mostu, tokom kojih će se saobraćaj odvijati jednom saobraćajnom trakom.
19.07.2026
10:06
U akciji Inspekcije sigurnosti plovidbe Lučke kapetanije Kotor i Uprave pomorske sigurnosti (UPS), uspešno je prošlo spasavanje šest stranih državljana sa glisera u blizini uvale Dobreč na poluostrvu Luštica tokom jučerašnjeg popodneva, saopštilo je Ministarstvo pomorstva Crne Gore.
19.07.2026
10:55
Muškarac N. M. (37) ranjen je jutros nešto pre 5 časova u poznatom klubu u Poenkareovoj ulici u Beogradu.
19.07.2026
08:50
Meštani Starčeva gde se preksinoć dogodila jeziva eksplozija kažu da je tragedija posebno pogodila porodicu nastradalog Dragana P. (30), koja je i ranije preživela veliki gubitak. Međutim, kako kažu, velika tuga je i što je dom Aleksandra F. koji je podlegao povredama, ostao prazan.
19.07.2026
10:20
Policija Crne Gore podneće krivičnu prijavu protiv državljanina Srbije O.G. (23) koji se sumnjiči za krijumčarenje cigareta, nakon što je juče, na putu Rožaje – Berane, u automobilu koji je vozio otkriveno 310 šteka cigareta vrednih oko 9.300 evra.
19.07.2026
09:37
Saobraćajna nezgoda dogodila se jutros na području Salakovca kod Mostara kada se automobil prevrnuo na krov.
19.07.2026
09:49
Predsednik Francuske Emanuel Makron zatražio je od francuske udarne grupe predvođene nosačem aviona „Šarl de Gol“ da prati situaciju u Ukrajini i prikuplja podatke o kretanju snaga u zoni sukoba, otkrio je komandant te formacije, admiral Tibo Odo de Poses.
19.07.2026
10:38
Gradonačelnik Njujorka Zohran Mamdani potvrdio je da gradski pravnici aktivno ispituju postoji li mogućnost da izraelski premijer Benjamin Netanjahu bude uhapšen kada u septembru doputuje u grad na zasedanje Generalne skupštine Ujedinjenih nacija.
19.07.2026
10:10
Predsednik SAD Donald Tramp poručio je da je pogibija dvojice američkih vojnika u iranskom napadu na bazu u Jordanu tragedija, ali da Vašington neće odustati od operacije čiji je cilj, kako tvrdi, da spreči Teheran da dođe do nuklearnog oružja.
19.07.2026
09:10
Kupače na plaži Kacadija, na grčkom ostrvu Lipsi, iznenadila je ajkula koja je doplivala gotovo do samog peska i nekoliko trenutaka se kretala kroz plićak, na veoma maloj udaljenosti od ljudi.
19.07.2026
08:40
Britansko tužilaštvo saopštilo je da traži izručenje braće Tejt zbog optužbi da su između 2010. i 2017. godine silovali žene i učestvovali u trgovini ljudima radi seksualne eksploatacije.
19.07.2026
08:50
Glumica Biljana Čekić pokazala je da se uspešno oporavlja nakon saobraćajne nezgode koju je nedavno doživela.
18.07.2026
18:55
Ministar kulture Nikola Selaković otvorio je u Etnografskom muzeju multimedijalnu izložba za decu "Ko to beše Kraljeviću Marko".
18.07.2026
14:32
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
17.07.2026
15:01
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
17.07.2026
14:27
Prosidba o kojoj je Alisa Vanderkrajsen dugo maštala zamalo je krenula po zlu kada se okliznula na mokroj travi i pala pravo u blato. Ipak, umesto da taj peh pokvari važan trenutak, pretvorio se u uspomenu kojoj će se ona i njen suprug Brajan, kako kažu, smejati do kraja života.
19.07.2026
10:33
Ljudi širom sveta prijavljuju probleme sa funkcionisanjem Instagrama, a među problemima najviše njih prijavljuje da ne može da objavi ništa.
19.07.2026
10:24
Fejsbuk, popularna društvena mreža, trenutno ne radi u Srbiji. Kako prijavljuju brojni korisnici, njihovom sajtu se ne može pristupiti sa desktop uređaja.
19.07.2026
10:08
Najbolji letnji deserti ne traže rernu niti komplikovane filove. Ova jogurt torta sa keksom nastaje za svega deset minuta. Sve sastojke najčešće imate u frižideru.
19.07.2026
10:03
Poslednjih nedelja društvene mreže preplavio je jednostavan trik koji omogućava da trepavice izgledaju znatno punije i izraženije. Ne zahteva precizno iscrtavanje ajlajnera niti korišćenje veštačkih trepavica, već se efekat postiže lakim postupkom.
19.07.2026
09:35
Ćerka voditeljke Suzane Mančić Teodora Talijan, autorka je pesme "Uniforma plava", a iz MUP-a su izrazili ponos zbog uspeha i talenta svojih pripadnika, pa i nje!
19.07.2026
11:34
Rijaliti učesnica "Elite 9" Mina Vrbaški sinoć je ispala iz takmičenja i zauzela 24. mesto.
19.07.2026
10:59
Jovana Tomić žena košarkaša Uroša Plavšića je na svom Instagram profilu podelila fotografiju sa njihove svadbe, koja je održana samo dan pre nego što je došlo do incidenta.
19.07.2026
10:07
Bivša policijska službenica i nekadašnja učesnica rijalitija Ljiljana Stevanović, poznatija kao Lili, odavno je okrenula novi list, a vreli snimak sa balkona svi komentarišu!
19.07.2026
08:25
Bivša voditeljka i bivša učesnica "Zadruge" Eleonora Miljković izgleda nikad izazovnije, a Srbi ne prestaju da komentarišu koliko se promenila.
19.07.2026
07:41
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.