Uloženo je 94 miliona evra: Vučić iz Hrama Svetog Save poslao moćnu poruku - Bez ovoga srpski narod ne bi opstao (FOTO)
Ugovor za obezbeđivanje finansijskih sredstava za završne radove na Hramu Svetog Save u Beogradu potpisan je danas, a tom događaju prisustvovao je i predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić.
28.06.2026
06:00 >> 07:31
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Makili
pre 4 godine
Dosta radnika ce dobiti nova radna mesta sto je za svaku pohvalu!
Boris
pre 4 godine
Ekologija ispred profita.
Alberta
pre 4 godine
И потребан је одавно нови рудник био да се отвори. Браво.
drasko
pre 4 godine
Ovo je za ponos cele zemlje. U srbiji se neprestano radi, gradi i podize standard gradjana.
Ana
pre 4 godine
Zahvaljujuci nasoj bratskoj Kini, danas u geadu Boru otvara se jos jedan rudnik bakra "Cukaru Peki" gde ce prisustvovati otvaranju Vucic i kompanija ZiJin
Milena
pre 4 godine
Eto koliko novih radnih mesta, i opet je ljudima malo !
Divna
pre 4 godine
Svaka cast Predsedniku ! Bez obzira na trenurnu situaciju u zemlji, na KiM, na situciju sa covidom, mi ne prestajemo da otvaramo nova radna mesta!
Nele
pre 4 godine
Odlicna stvar za Bor i ceo okrug.
Emilija
pre 4 godine
Ovo je veliki uspeh i važan korak za Bor i ceo okrug.
Luka
pre 4 godine
Još novih radnih mesta i posle neko da kaže da u Srbiji nema gde da se radi!
Mika
pre 4 godine
Одавно нам је био потребан овај рудник. Људи ће добити нова радна места!
Seki
pre 4 godine
Људи ће добити нова радна места, за сваку похвалу!
Krle
pre 4 godine
Otvaranjem rudnika stvaraju se uslovi za zapošljavanje novih radnika
sasa
pre 4 godine
Srbija svakoga dana otvara nova radna mesta!Danas grad Bor slavi, otvara se jos jedan rudnik bakra, hvala nasoj bratskoj Kini i hvala Vucicu
sasa
pre 4 godine
Jos jedan rudnik danas dobija grad Bor, samim tim znaci i jos novih radnih mesta, sigurne i visoke plate, porodice zbrinute i zadovoljne.Kakva cast sto danas grad Bor dobija jos jedan rudnk Cukaru Peki, proizvodnja bakra i zlata ce se jos vise povecati, i izvoziti na dalje trziste, jos mnogo radnih mesta bice dostupno, samim tim i visoke plate
sasa
pre 4 godine
Danas se otvara jos jedan rudnik bakra i to u malom gradu na istoku Srbije, gradu Boru, rudnik Cukaru Peki, koji ce zaposliti veliki broj radnika i imace visoke plate, svecanosti prisustvuju Vucic i kompanija ZiJin.Srbija svakoga dana otvara nova radna mesta!
Nena
pre 4 godine
Jos jedna investicija,rudnik gde će naći posao mnogo ljudi koji čekaju na radno mesto.bravo!
Nena
pre 4 godine
Svaka cast za još jedno novo otvoreno radno mesto u Boru .posao će naći ljudi koji hoće da rade i čekaju već dugo...
Nena
pre 4 godine
Dosta ljudi je čekalo da se otvori ovaj rudnik u Boru ,da potraži posao I sebe I porodicu obezbedi finansijski.Svako ko hoće da radi,ima posla u Srbiji.
Juki
pre 4 godine
Otvaranjem ovog rudnika bakra i zlata donece napredak gradjanima Bora.
Mira
pre 4 godine
Ceo borski okrug treba da je ponosan na svoj rudnik , posle otvaranja taj kraj ce porocvetati.
Marko
pre 4 godine
Svako novo radno vreme je fakticki spasena porodica odnosno egzistencija i Srbija zna da ceni to.
Rane
pre 4 godine
Rudno bogatstvo Srbije je grana koja nam moze podici privredni rast.Novi rudnik zlata pa to je odlicno
Tomislav
pre 4 godine
Otvaranjem rudnika se dobijaju i nova radna mesta, to je jako bitna stvar za sve u Boru i okolini.
Konstantin
pre 4 godine
Bor je dobio veliki vetar u ledja, jako je bitno i za Srbiju sto se otvorio rudnik.
Marija
pre 4 godine
Stopa nezaposlenosti se iz dana u dan smanjuje, sto mnogo govori o nasoj drzavi
vladimiru77
pre 4 godine
Gradjanima Bora i celokupnoj Srbiji je veoma bitna investicija , otvaranje novih radnih mesta i ostanka naseg naroda na tom podrucju ! Hvala Kineskim prijateljima !
Ivan
pre 4 godine
Rudnik zlata u Boru će obezbediti ekonomski rast Srbije.
Nenad
pre 4 godine
Otvaranjem rudnika obezbediće se nova radna mesta za Bor i okolinu.
Andrija
pre 4 godine
Otvara se još jedan rudnik bakra koji će preporoditi istočnu Srbiju.
Milan
pre 4 godine
U pravu je predsednik Vučić, kasnili smo tolike godine, ali sad zahvaljujući njemu i njegovoj odgovornosti i naravno našim kineskim prijateljima, koračamo napred krupnim koracima i pariramo mnogo većim i naprednijim zemljama Evrope
Aaaa
pre 4 godine
Partnerstvo sa Kineskim prijateljima spasen je Bor I borski okrug,povecana je prosecna Neto Plata zahvaljujuci kompaniji Zijin.
Tea 88
pre 4 godine
Prvi zeleni rudnik koji ce oziveti borski okrug,a vodice racuna o zivotnoj sredini
Hans
pre 4 godine
Kinezi su nas pouzdan partner,a ruda ce se vaditi modernom tehnologijom, i to ne samo bakar,vec i zlato
Ina
pre 4 godine
Rudnik ce zaposleti 1200 radnika, sigurnost za mnoge porodice, ovaj kraj ce ekonomski ojacati i osnaziti citavu zemlju
Dijana
pre 4 godine
Velika kineska investicija što će se svakako dobro odraziti na našu ekonomiju. Mogućnost za nova zaposlenja u Boru,bravo.
Vule
pre 4 godine
Novi rudnik bakra i zlata "Čukaru Peki" imaće više od 1000 novozaposlenih! Hvala predsedniku na izuzetno dobroj saradnji sa Kineskom kompanijom "Ziđin majning".
Maša
pre 4 godine
Srbija je dobila svoj prvi zeleni rudnik koji će imati veće ekološke standarde zahvaljujući tehnologijama 21. veka! Kineska kompanija "Ziđin majning" danas,uz prisustvo predsednika ,otvorila je rudnik svetske klase "Čukaru Peki".???
Sasa
pre 4 godine
Velika stvar za Bor i region, osim otvaranje rudnika i pogona za obradu metala koji idu uz to, veliki akcenat je na ocuvanju zivotne sredine, sto posebno raduje!