Vidovdan uoči Vidovdana: Istorijski skup u Beogradu - većinska Srbija svirala kraj blokaderima (FOTO/VIDEO)
U Beogradu je nešto posle 19 časova završen glavni program skupa "Srbija jedna porodica", kojem je, prema podacima MUP-a, prisustvovalo 207.000 ljudi.
27.06.2026
07:30 >> 19:38
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Loncar
pre 4 godine
On svakom loncu mora da bude poklopac. Pa ukinite vladu, Parlament, ministarstva ionako samo jedan covek odlucuje o svemu u Srbiji.
Boris
pre 4 godine
Konacno zbogom lagane voznje I stajanje izmedju pruznih prelaza.
Rade
pre 4 godine
Jako moderno i savremeno. Zasluzili smo ovo.
Desanka
pre 4 godine
Fantastično izgleda naš novi brzi voz. Bravo za našeg predsednika.
Cejovic
pre 4 godine
Vazno je da sad vise nista nije bajka, voz koji saobraca 200km na sat je za Srbiju ogroman napredak a za gradjane olaksanje.
Goran
pre 4 godine
Unapredjenje železnickog saobraćaja, stvaranje razvijene putne infrastrukture, ubrzavanja kretanja ljudi i robe je jedan od prioriteta sadasnje vlasti.
Saska
pre 4 godine
Sta reci, a da ne zastaje dah od ovog savrsenog voza koji Srbija od danas ima, brzi voz koji ce se saobracati kroz nase zeleznicke pruge, samim tim nam se ponovo ova vrsta saobracaja vraca u rad
vladimiru77
pre 4 godine
Sjajno ! Nadam se da ce ih biti mnogo vise ! Zivela Srbija !
Marijana
pre 4 godine
GSP je nekada postovao red voznje, danas ne. Nadam se da je Zeleznica Srbije ozbiljna firma.
Sara
pre 4 godine
Srbija je od danas bogatija za brze vozove gde ce zeleznicki saobracaj ponovo oziveti ponovo funkcionisati
Cokoladna
pre 4 godine
Ovo je dan za pamcenje, SRbija je dobila brzi voz, odlicno za zeleznicki saobracaj koji ce ponovo oziveti
Rile
pre 4 godine
Moderna pruga, za modernu Srbiju!
Nena
pre 4 godine
Jeste veličanstveno i prelepo!Jedva čekam da se vozim u taj brzi voz!Bravo za predsednika Vucica za trud I rad I za to što nas vodi u korak sa svetom.
Milaa
pre 4 godine
Železnička pruga Beograd-Novi Sad, koja će omogućiti da se za samo pola sata otputuje od jednog do drugog grada, sigurno će smanjiti upotrebu automobila
Milaana
pre 4 godine
Nove zeleznice i najbrzi vozovi su od velikog znacaja za nas. Napredujemo, gradimo i borimo se za Srbiju
Milaan
pre 4 godine
Konacno smo dobili i novi brzi voz kakav nasa Srbija i nas narod zasluzuju. Novi vozovi i sistem dualnog obrazovanja je ono što je Švajcarska pružila Srbiji
Jelena
pre 4 godine
Pohvale za predsednika, koji jednako ulaze i u zeleznicki saobracaj.
Ksenci
pre 4 godine
Pored skracenja vremena putovanja Beograd - Novi Sad, putnicima ce biti privilegija putovanje ovakvim vozom.
Ksenci
pre 4 godine
Pa ovo su vise nego sjajne vesti zivimo u brzom svetu pa moramo da se privikavamo i da ih pratimo, sve pohvale Vucicu koji svojim radom i zalaganjem to maksimalno postize!
Ksenci
pre 4 godine
I onda neka mi neko kaže da se stvari u Srbiji ne menjaju na bolje. Ovo je samo jedan u nizu dokaza da je Srbija sve savremenija i razvijenija zemlja.
Ksenci
pre 4 godine
U Srbiji se železnica modernizuje na pravi način, imam samo reči hvale za ovako veličanstven voz.
Božo
pre 4 godine
Da bismo imali voz iz kolekcije "Stadler" prvo je trebalo izgraditi moderne pruge po kojima ce ovi vozovi saobracati.Ovo je veliki napredak za Srbiju ,putnicima usteda vremena a slika nase Srbije mnogo lepsa i izgradjenija,modernija .
Nada
pre 4 godine
Moderni i udobni dabldeker "Štadler" vozovi za velike brzine, koji će saobraćati na brzim prugama, umnogome će popraviti lice Srbije, jer će doprineti da prevoz ljudi u velikoj meri, prebaci na zeleznički saobraćaj, koji je ekološki, najčistiji vid kopnenog saobraćaja.
Novka
pre 4 godine
Moderne železnice i moderni i savremeni vozovi su naša budućnost i veliki pomak za čitavu Srbiju. Našim prugama će saobraćati najmoderniji i najluksuzniji svetski i evropski vozovi što je zaista divno.
asdasasd
pre 4 godine
Potvrda velikog uspeha Srbije.
Joedogo
pre 4 godine
Ovo pokazuje da smo Srbiju zahvaljujuci Vucicu uspeli da promenimo u prethodnih nekoliko godina na bolje i da ce biti lider u regionu
Jasmin
pre 4 godine
Uz rad i napor dolaze veliki rezultati, mozemo biti ponosni na to kako Srbija danas izgleda.
gajbe
pre 4 godine
Radi u vinoteci, da možda ne nosi gajbe?Bio jedan što nosio gajbe.
Marko
pre 4 godine
Nekada je Srbija jedva sastavljala kraj sa krajem i prezivljavala, a sada mozemo slobodno da kazemo da smo ponosni a to se vidi po brojnim rezultatima.
Sara
pre 4 godine
Uz rad i napor dolaze veliki rezultati, mozemo biti ponosni na to kako Srbija danas izgleda.
Tamara
pre 4 godine
Moderno i eksluzivno.
Tamara
pre 4 godine
Citav region moze da pozavidi predsedniku Vucicu na ovom uspehu.
Jasmina
pre 4 godine
Srbija je lider u regionu i to zahvaljujuci Aleksandru Vucicu i njegovom trudu.
Dragan
pre 4 godine
Bajke i snovi su počeli da se ostvaruju. Bravo za Vladu Srbije i predsednika Vučića.
Dragan
pre 4 godine
Počeli smo da živimo naše snove i maštu. Do pre par godina ovo je izgledalo gotovo nemoguće a sada su snovi postali stvarnost.
Dragan
pre 4 godine
Konačno i Srbija postaje deo modernih železnica Evrope.
Dejan
pre 4 godine
Moderne vozove kakve smo mogli da vidimo na filmovima, sada su stigli i u Srbiji. Svaka čast.