Šef Delegacije EU u Srbiji Emanuel Žiofre izjavio je danas da su ustavne promene ključan početni korak za nezavisnost sudstva što je, dodao je, ključno među vrednostima i pravnim principima EU
Žiofre je to rekao na sastanku Nacionalnog konventa o EU sa predsednicom Vlade Anom Brnabić i drugim predstavnicima vlasti, a na pitanje premijerke koliko je važan referendum o ustavnim amandmanima za dalje evropske integracije Srbije i šta se dešava ako propadne.
"Reforme koje je pokrenula Vlada Srbije i Narodna skupština prošle su kroz inkluzivan i transparentan proces konsultacija i bilo je mnogo koristi od saradnje sa Venecijanskom komisijom. To se u EU vidi kao pozitivna stvar i smatra se korakom u pravom pravcu", kazao je Žiofre.
Dodao je da će biti nakon toga još mnogo koraka koji moraju da se preduzmu, jer to ne predstavlja kraj puta evrointegracija Srbije.
Prema njegovim rečima, sada je na građanima Srbije da donesu odluke.
"Oni treba da shvate koji su argumenti za, a koji protiv. Mislimo da je u interesu i pojedinaca i poslovnih subjekata da imaju nezavisno sudstvo. To su ključne vrednosti i pravni principi u okviru EU", naveo je Žiofre.
Dodao je da je odnos Vlade i civilnog društva ključan za funkcionisanje EU, te podsetivši da je prošle nedelje Srbiji otvoren Klaster 4 u okviru evrointegracija, naveo da su merila zadovoljena, a da uz ovaj zamajac dolaze i veća očekivanja od Srbije.
Kaže da je Srbija pokazala kapacitete da može da ispuni merila za Klaster 4, ali i na drugim poljima poput vladavine prava.
"Odluka država članica prošle nedelje takođe je priznanje da su reforme pokrenute u tom području. Sada su velika očekivanja od Srbije, velika očekivanja od reformi, očekuju se rezultati", kazao je Žiofre dodajući da se u EU raduju rezultatima reformi u sudstvu.
U EU, kako kaže Žiofre, reforme u oblasti sudstva se smatraju jako važnim korakom.
"Očekujemo finalizaciju na referendumu. Nadam se da ćemo moći da nastavimo sa radom, jer je promena Ustava korak koji je neophodan za zakone koje treba sprovoditi", naveo je.
Šef Delegacije EU kaže da je važno obratiti se građanima, da se dopre do njih i objasne im se koristi od nezavisnog sudstva i za njih i za privredu.
Sastanak predsednice Vlade Srbije Ane Brnabić sa Nacionalnim konventom o Evropskoj uniji na temu daljih koraka u procesu evropskih integracija Srbije i predstojeći referendum održan je danas. Na sastanku su učestvovali ministri u Vladi Srbije i predstavnici konventa. Sastanku nisu prisustvovali nemamo članovi Nacionalnog konventa za poglavlje 23. Premijerka Srbije nakon sastanka obratila se medijima
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sastanak predsednice Vlade Srbije Ane Brnabić sa Nacionalnim konventom o Evropskoj uniji na temu daljih koraka u procesu evropskih integracija Srbije i predstojeći referendum održan je danas. Na sastanku su učestvovali ministri u Vladi Srbije i predstavnici konventa. Sastanku nisu prisustvovali nemamo članovi Nacionalnog konventa za poglavlje 23. Premijerka Srbije nakon sastanka obratila se medijima
Vest da je general Ratko Mladić preminuo u pritvorskoj jedinici u Hagu, još jednom je pokazala kakvo je pravo lice blokadera koji po društvenim mrežama histerično slave njegovu smrt.
Voditeljka Tijana Jović pokazala je zanosnu liniju i otkrila koje vežbe radi kako bi održala formu pred početak druge sezone "Exatlona", u kojoj će se pojaviti u ulozi voditeljke sportskog rijalitija.
Nakon što smo objavili vest da Mensur Ajdarpašić ulazi u "Exatlon", komentari ispod Informerove objave na Instagramu samo pršte, a oglasio se i Dejan Dragojević koji je pozdravio potez kolege iz drugog rijalitija!
Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, od septembra ulazi u "Exatlon Srbija", gde će morati da pokaže koliko su mu fizička spremnost, disciplina i izdržljivost na zavidnom nivou., a ovo je njegov profil
Nemanja Radovanović, nekadašnji takmičar "Exatlona", otvoreno je govorio o iskustvu u sportskom rijalitiju, teškim poligonima, povredama, ali i odnosu sa Sanjom, za koju kaže da je postala njegov veliki prijatelj.
Mensur Ajdarpašić, jedan od najprepoznatljivijih bivših učesnika "Zadruge", od septembra će se oprobati u potpuno drugačijoj ulozi – kao takmičar najpoznatijeg sportskog rijalitija "Exatlona".
Ratko Mladić, koji je danas preminuo u Hagu, bivši je general i komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske tokom rata u Bosni i Hercegovini, kojeg je Haški tribunal osudio na doživotnu kaznu zatvora.
Novinarka Olivera Miletović gostovala je u Info jutru i tom prilikom govorila o napadima na predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ali i otkrila detalj iz prošlosti dok su se ona i lider države privatno družili.
Televizijska produkcija dobija novu adresu za velike priče, aktuelne teme i atraktivan program od 1. septembra. U Novom Sadu je otvoren novi studio za emisije, osmišljen tako da spoji savremeni dizajn, najnoviju tehnologiju i uslove koji odgovaraju najvišim produkcijskim standardima.
Klasične naplatne stanice u Srbiji imaće rok trajanja, a vozači će putarinu plaćati automatski kroz portale koji očitavaju TAG uređaje bez zaustavljanja.
Ljubavne prevare, tajne veze i ljubavni trouglovi sami po sebi nisu ništa novo. Ljudi već vekovima uspevaju da od odnosa naprave emocionalni haos, pa se većina takvih priča ipak završi svađom, raskidom ili razvodom. Međutim, u pojedinim slučajevima ljubomora, opsesija ili želja da se partner ukloni kao prepreka doveli su do mnogo strašnijeg kraja.
Policija je na graničnom prelazu Tabanovce uhapsila 51-godišnju državljanku Srbije nakon što je sistem "Bezbedan grad" registrovao da je na autoputu A-1 vozila više nego dvostruko većom brzinom od dozvoljene.
Begunci i osumnjičeni za kojima policija traga na različite načine pokušavaju da zametnu trag i otežaju policiji da ih pronađe. Neki menjaju fizički izgled, drugi koriste tuđa imena i dokumenta, dok pojedini pokušavaju da iza sebe ostave potpuno drugačiji život. Najnoviji slučaj zabeležen je kod Aleksinca, gde je policija u selu Kraljevo uhapsila J. N. iz Aleksinca, za kojim su bile raspisane dve poternice.
Tamara Zvicer, supruga odbeglog vođe "kavačkog" klana Radoja Zvicera, prisustvovala je 18. rođendanu deteta svoje prijateljice i na svom Instagram nalogu objavila je pesme koje mogu biti skrivena poruka njenom suprugu.
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam, gost Međunarodnog filmskog festivala u Nišu, sastao se juče sa gradonačelnikom Niša Dragoslavom Pavlovićem, a u Gradskoj kući susreo se i sa mladim karatistima Karate kluba "Niš".
Nacionalni festival filma i televizije - NAFFIT 2026 biće održan od 3. do 6. septembra na Zlatiboru, uz četiri dana projekcija, razgovora, susreta i festivalskih programa posvećenih domaćoj kinematografiji, televiziji i stvaraocima koji su obeležili srpsku audiovizuelnu scenu.
Srpska književnost ima dugu tradiciju humora, satire i komedije, a pojedina dela uspela su da nadžive vreme i ostanu jednako zanimljiva i današnjim čitaocima.
Ako vam parket posle brisanja i dalje izgleda mutno ili je neprijatno lepljiv pod nogama, možda pravite jednu jednostavnu grešku. Nekoliko kapi glicerina može pomoći da pod izgleda čistije i urednije, bez skupih preparata.
Pošto nije imao potrebnu sumu za izdavanje albuma, morao je da razmišlja o sponzorima i pozajmicama, ali mu je otac tada dao savet koji je Dr Iggy zapamtio za ceo život.
Pevač Dr Iggy nekada je važio za velikog zavodnika, a za emisiju "Demanti" govorio je o svojoj prvoj velikoj ljubavi kao i o "menjanju devojaka po smeni".
Pevač Dr Iggy, koji je tokom devedesetih bio na vrhuncu popularnosti, u emisiji "Demanti" otvoreno je govorio o svom ljubavnom životu, pa izneo detalje o devojci sa kojom je raskinuo veridbu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.