Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je u Kraljevu na Danu sećanja na žrtve NATO bombardovanja, a tom prilikom spomenuo je i najnovija dešavanja na Kosovu i Metohiji, upozoravajući na ono što nas čeka imajući u vidu dešavanja i kod nas i u svetu
- Teški su dani pred nama, neki na Kosovu i Metohiji pokušavaju da nas uvuku u zamku da im odgovorimo onako kako oni žele. Ja jedino što mogu da im kažem, nismo ih se mnogo uplašili, ni njih ni onih siledžija koji ih podržavaju. Ono što je za mene važnije od svega, da zna cela Srbija. Sve što mogu, a molio sam upravo za ove reči i blagoslov od njegove svetosti, iz dubine duše, zbog budućnosti našeg naroda, daćemo sve od sebe da sačuvamo mir. Da više niko ne oseti ono što su ljudi osetili tokom bombardovanja. Srbija više nije ni džak ni kanta za udaranje. Srbija je ponosna i jaka i čuvaće svoju slobodu jednako kao svoj mir. Želim da poručim svima u svetu kao neko ko se još nekoliko dana nalazi na čelu nepokorene, slobodarske Srbije. Svima koji napadaju, da je mir najvažniji. Nema veće vrednosti od života dece. Molim ih što pre da prekinu ratove, jer ovo ako se nastavi, neće biti dobro. A za vas, narode, čuvajmo našu Srbiju, imamo samo jednu, slobodnu, slobodarsku, nepokorenu i ponosnu Srbiju - zaključio je predsednik.
Predsednik Srpske liste Goran Rakić izjavio je danas za Tanjug povodom smene Ljiljane Stevanović sa mesta predsednika Osnovnog suda u Kosovskoj Mitrovici, da je Aljbin Kurti je pokazao da ne želi Srbe na Kosovu i Metohiji i da želi rat.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srpske liste Goran Rakić izjavio je danas za Tanjug povodom smene Ljiljane Stevanović sa mesta predsednika Osnovnog suda u Kosovskoj Mitrovici, da je Aljbin Kurti je pokazao da ne želi Srbe na Kosovu i Metohiji i da želi rat.
Godinama su ruske trupe istraživale ukrajinski garnizon u Nikolajevki u Donjeckoj oblasti na istoku Ukrajine, šaljući male timove infiltratora da pronađu liniju proboja. Međutim, 29. jula su prestali sa istragom.
Kristalno čista voda u bazenu sa pogledom koji neumoljivo podseća na švajcarske Alpe i to za samo 250 dinara dnevno, verovali ili ne, nalazi se u podnožju Suve planine.
Saobraćajni policajci u Šapcu su za dva dana proteklog vikenda u kontrolama na putevima Mačvanskog okruga otkrili i isključili iz soabraćaja 86 pijanih i trojicu vozača koji su vozili pod dejstvom narkotika.
Službenici policije u Budvi su uhapsili E.H. iz Bosne i Hercegovine, jer je vozio sa 1,49 promila alkohola pa izazvao saobraćajnu nezgodu, objavila je Uprava policije na mreži X.
Pripadnici policije u Zrenjaninu, tokom manifestacije „Dani piva“, koja je održana od 5. do 9. avgusta, otkrili su ukupno 1.501 prekršaj, a iz saobraćaja je isključeno 110 vozača koji su vozili pod dejstvom alkohola i sedam pod dejstvom psihoaktivnih supstanci.
Drugi reaktor nuklearne elektrane Černavoda u Rumuniji mogao bi da bude zaustavljen u naredna dva dana, odnosno do 13. avgusta zbog kontinuiranog pada nivoa Dunava, saopštila je danas kompanija Nuklearelektrika, nakon što je zabeležen kritični vodostaj od minus 230 centimetara.
Objavljen je video snimak koji navodno prikazuje operaciju tajnog prebacivanja američkog predsednika Donalda Trampa iz aviona "Er fors uan" u vojnu letelicu na aerodromu u Ankari nakon samita NATO održanog početkom jula u turskoj prestonici.
Tri člana posade teretnog broda poginula su danas u napadu jemenskih pobunjenika Huta, pokreta bliskog Iranu, u moreuzu Bab el-Mandeb, saopštili su izvori jemenske obalske straže i vojni zvaničnici tamošnje vlade za Rojters.
Administracija predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa obustavila je saveznu podršku godišnjem Izveštaju o Arktiku, vodećem pregledu stanja životne sredine u regionu i posledica klimatskih promena, saopštila je danas Nacionalna uprava za okeane i atmosferu (NOAA).
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.