Kandidat SNS za ministra građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture u novoj Vladi Goran Vesić, gostovao je jutros na televiziji Hepi u emisiji “Dobro jutro, Srbijo”, ovom prilikom govorio je o svojoj budućoj funkciji, i rekao da ona sa sobom nosi veliku odgovornost i satisfakciju
- Želim da se zahvalim predsedniku Aleksandru Vučiću, mandarki Brnabić kao i članovima Glavnog odbora i Predsedništva na predlogu da budem ministar gradjevinarstva, saobraćaja i infrastrukture. Za mene je taj predlog velika čast i priznanje za moj dosadašnji rad. Izgradnjom infrastrukture i velikim projektima od obilaznice, metroa, mostova i tunela bavio sam se dok sam obavljao javnu funkciju u Beogradu a sada ću slične poslove raditi u Beogradu ali i Srbiji. Trudiću se da nastavim tamo gde su stali prethodnici jer život ne počinje sa svakim novim ministrom. Želeo bih da se zahvalim mom prethodniku ministru Tomislavu Momiroviću koji je dobro obavljao svoj posao. Infrastrukturni projekti su takvi da ne mogu da se pokrenu za jedan dan, potrebne su godine pripreme, sve što budem uradio biće zaslužni i oni koju su bili i pre mene kao što ću ja pokrenuti neke projekte koje će moji naslednici realizovati. Jedino tako država može normalno da radi i funkcioniše a politika koju će nova vlada da vodi je politika kontinuiteta sa prethodnom vladom u svim oblastima pa i u oblasti za koju sam ja zadužen - rekao je Vesić.
Vesić je dodao da je politika kontinuiteta, politika koju vodi Aleksandar Vučić.
- Kada govorimo o transportu ovaj sekror u Srbiji zapošljava 122. 000 ljudi i doprinosi sa oko 3,7 odsto bruto domaćeg proizvoda. Potrudiću se da radimo na održavanju infrastrukture i zato nam je potreban poseban zakon. Jedan od problema Srbije jeste što niko ne održava infrastrukturu koja se izgradi, jer kada ulažete imate obavezu da ulažete i u održavanje infrastrukture, tada manje koštaju rekonstrukcije koje moraju da se dogode posle odredjenog broja godina. Takodje katastar jer mnogo ljudi ima problem i gradjanima i gradjankama moramo da pružimo bolju i efikasniju uslugu. Kao i da učinimo više da poboljšamo status zaposlenih u Katastru jer to su divni ljudi koji rade ogroman posao. Čekaju nas izmene zakona o planiranju izgradnje, koji je dobar i donet u poslednjih deset godina ali životni tokovi zahtevaju da dodje do nekih promena. Videli smo da neke stvari možemo da uradimo efikasnije. Moja obaveza je i nadam se da ću u tome uspeti, da učešće ovog sektora bude veće u BDP-u i da na taj način doprinosimo boljem zapošljavanju i razvoju naše zemlje. U ovom trenutku gradimo deset auto-puteva i brzih pruga, to su putevi od ključnog značaja jer razvoj infrastrukture znači razvoj Srbije, to su sve stvari koje nas očekuje. Volim da radim sa premijerkom Anom Brnabić, radićemo kao tim i pred nama veliki izazovi. Ovo smatram najvažnijim poslom u dosadašnjoj karijeri - istakao je Goran Vesić.
Vesić naglašava da je veoma važno što Srbija vodi takvu politiku gde uspeva da zadrži investicije u vreme velike krize. Svemu tome najzaslužnija je politika Aleksandra Vučića.
- Ni jedan investitor ne želi da investira u nestabilne zemlje a Srbija je zahvaljujući politici predsednika Vučića politički stabilna zemlja. Obezbedili smo dovoljno energenata, hrane i finansijsku sigurnost na taj način uspevamo da zaštitimo našu zemlju i da stavimo do znanja nekome ko želi da investira da smo mi zemlja koja je sigurna - rekao je Vesić.
- Želim da naglasim da nova vlada koja se formira je srpska vlada i da u njoj sede ljudi kojima je Srbija na prvom mestu. Svaka odluka koju budemo donosili biće u interesu građana i građanki Srbije. Dakle neće biti u interesu ni Moskve, ni Vašingtona niti Pekinga, sa svima želimo da budemo dobri, ne želimo sukobe ni sa kim, vodićemo računa o naštoj zemlji i kako naša zemlja treba da napreduje. Naša obaveza je da ovaj narod živi bolje i da se naša zemlja razvija - zaključio je Vesić.
Zahvaljujem se predsedniku Aleksandar Vučić Vučiću, mandatarki Ani Brnabić kao i članovima Predsedništva i Glavnog odbora Srpska napredna stranka napredne stranke na poverenju koje su mi ukazali predlogom da u narednoj Vladi Republike Srbije budem ministar saobraćaja, građevinarstva i infrastrukture, napisao je na svom Fejsbuk profilu kandidat za ministra Goran Vesić
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zahvaljujem se predsedniku Aleksandar Vučić Vučiću, mandatarki Ani Brnabić kao i članovima Predsedništva i Glavnog odbora Srpska napredna stranka napredne stranke na poverenju koje su mi ukazali predlogom da u narednoj Vladi Republike Srbije budem ministar saobraćaja, građevinarstva i infrastrukture, napisao je na svom Fejsbuk profilu kandidat za ministra Goran Vesić
Društvene mreže gore nakon što je Informer juče ujutru prvi objavio informaciju da je blokaderka iz Novog Pazara Nadžija Mavrić pokušala da izvrši samoubistvo, a ljudi ne prestaju da komentarišu kako je ona "direktna žrtva blokaderskog ludila i ideologije "pumpanja", koju šire tajkunski hejterski mediji".
Kompaktni SUV segment već godinama predstavlja jedno od najvažnijih tržišta za premium proizvođače, a "audi q3" jedan je od najprodavanijih modela nemačkog brenda čija je početna cena već od 44.000 evra.
Srbija testira novi digitalni sistem tehničkih pregleda koji će od 2027. godine automatski prikupljati podatke, donoseći veću kontrolu i transparentnost.
U petak, 26. jula otvara se deonica najmodernijeg auto-puta u Srbiji, Moravskog koridora, koji će povezati više od pola miliona ljudi iz Centralne Srbije.
Povodom lažnih navoda pojedinih medija o navodnom iseljavanju studenata iz Studentskog grada na Novom Beogradu, oglasili su se iz Studentskog centra i demantovali tvrdnje.
Darko Vesković Prika je ubijen, dok je njegov prijatelj Vuk M. teško ranjen u pucnjavi koja se dogodila u ponedeljak u 15.40 časova u kafiću u Kumodražu.
Požar i poplava koji su 15. juna pogodili deo TC „Enjub 227“ na Novom Beogradu oštetili su oko 30 lokala i deo krovne konstrukcije. Tužilaštvo je naložilo veštačenje radi utvrđivanja uzroka požara, dok je oštećeni deo objekta privremeno zatvoren iz bezbednosnih razloga.
Službenici Regionalnog centra bezbednosti Sever izveli su akciju na teritoriji nekoliko opština u Crnoj Gori u potrazi za Vukom Vulevićem iz Berana, vođom organizovane kriminalne grupe.
Raspoređivanje vojnih baza kolektivnog Zapada na tuđoj teritoriji provocira međunarodnu i regionalnu napetost, rekao je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
General Kristofer Donahju, koji trenutno komanduje kopnenim snagama SAD u Evropi i Africi, uskoro će se prevremeno povući iz vojne službe, pošto je postao najnovija žrtva čistke visokih oficira u oružanim snagama koju sprovodi Pit Hegset, ministar odbrane SAD.
Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je danas sa zamenikom igumana manastira Studenica tri ugovora vrednosti 11.700.000 dinara, koliko je ove godine kroz Sektor za zaštitu kulturnog nasleđa i digitalizaciju obezbeđeno za ovaj spomenik kulture.
Svingersko krstarenje od Barselone do Monte Karla izazvalo je veliko interesovanje javnosti zbog svojih neobičnih pravila. Na ovo luksuzno putovanje nisu dozvoljeni solo muškarci, a od svih putnika se očekuje strogo poštovanje privatnosti i diskrecije.
Tokom obnove crkve stare više od 150 godina, jedan par primetio je neobičan detalj koji je pokrenuo pravu internet istragu, prozore iza kojih, prema rasporedu prostorija, ne bi smelo da postoji ništa.
Aktuelna rijaliti učesnica Maja Marinković je bila sledeća gošća u "Radio Amneziji" gde je govorila o svom dečku Asminu i osula paljbu po Stanji Dobrojević.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.