Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje danas prikazu sposobnosti Vojske Srbije "Granit 2023" u Batajnici.
12.28 - Vučić ispratio Orbana
Predsednik Vučić ispratio je mađarskog prijatelja Viktora Orbana.
11.55 - Predsednik Srbije obilazi naoružanje i vojnu opremu
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić u prisustvu mađarskog premijera Viktora Orbana obilazi naoružanje i vojnu opremu na aerodromu Batajnica.
- Ponosan sam na našu vojsku.
- Cena i kvalitet je izvanredan - rekao je Vučić.
- Kada imate jeftinu pretnju iz vazduha, morate da odgovorite jeftinim naoružanjem, to smo videli sada u Ukrajini. Mi sada ponovo obnavljamo Sterele i imamo ih mnogo - naveo je Vučić.
Predsednik je razgovarao i sa pripadnicima Vojske Srbije.
- Sada ste sa platama malo bolji - rekao je Vučić i poželeo im srećan rad.
Predsednik Vučić je gostima predstavio i unutrašnjost "lazara".
- To je izum naše pameti. Polako se približavamo onome što se u Ukrajini pokazalo kao najpotrebnije, To su višecevni bacači raketa. To su sve stvari koje do sada niste imali priliku da vidite - naveo je Vučić.
Kako kaže sada moramo da se posvetimo municiji i da je čuvamo za sebe.
- Svi u Evropi znaju za "noru". Relativno jeftina a veoma uspešna - navodi on.
- Zainteresovani su za svaku vrstu saradnje i oni sa nama i mi sa njima - rekao je Vučić misleći na mađarske prijatelje.
- Nismo imali ništa. Ni modernizovane tenkove, a kamo li sve ostalo - istakao je predsednik.
11.45 - Održan defile Vojske Srbije
Uz Marš na Drinu i nalet aviona migova-29 koji su prleteli brzinom od 1.000 kilometara na čas, nakon čega je bio nalet modernizovanih "orlova", održan defile Vojske Srbije.
11.35 - Defile pripadnika različitih specijalnih jedinica
Početak defilea pripadnika različitih specijalnih jedinica - prvi put na jednom mestu.
11.26 - PVO sistemi
Prikazani su i PVO sistemi, modernizovani ručni raketni lanseri „igla“ i „šilo“, kao i novi raketni sistem „mistral“.
Foto: printscreen RTS
11.22 - Nalet "orlova J22", lete brže od zvuka
"Orao J22" prvi avion domaće proizvodnje koji može da leti brže od zvuka.
11.17 - "Kobre" neutrališu teroriste
Pripadnici "Kobri" blokiraju oteto motorno vozilo i neutrališu terotiste, presreće se vozilo čeonim sudarom.
11.14 - Helikopterski desant (Mi-8 i Mi-17)
Helikopterski desant sa helikopterima Mi-8 i Mi-17 koji sa timovima vrše desantiranje i sa užadima iz Mi-17, sa 72. brigadom za specijalne operacije.
Prikaz će otvoriti padobranski skokovi pripadnika 63. padobranske brigade sa zastavama Srbije i Vojske Srbije. Oni iskaču iz helikoptera H-145M sa visine od 1.500 metara.
Zastavu Srbije nosi padobranac stariji vodnik Dejan Cvetković, a zastavu Vojske Srbije zastavnik prve klase Milan Svetozarević, članovi padobranske ekipe „Nebeske vidre“.
Foto: Informer
11.10 - Orban pored Vučića
Mađarski premijer Viktor Orban takođe prisustvuje prikazu, a pored njega je i Milorad Dodik.
Foto: printscreen RTS
11.08 - Smotra počasnog stroja Garde
Vučić, Vučević i Mojsilović obavljaju smotru počasnog stroja Garde Vojske Srbije. Nakon ovoga intonirana je himna Bože pravde.
11.05 - Vučić stigao na aerodrom
Predsednik Vučić stigao je na aerodrom u Batajnici u pratnji ministra Vučevića i načelnika generalštaba Milana Mojsilovića.
Foto: Informer
10.45 - Sve je spremno za prikaz tehnike sposobnosti Vojske Srbije
Završene su i poslednje pripreme za prikaz tehnike sposobnosti Vojske Srbije "Granit 2023".
10.30 - Postrojavanje vojnika
U toku je postrojavanje vojnika. Obavljaju se poslednje pripreme pred prikaz tehnike i sposobnosti Vojske Srbije "Granit 2023" u Batajnici.
Foto: Informer
Postrojavanje vojnika
09:09 - Otvorene kapije vojnog aerodroma u Batajnici do 15 časova
Vojska Srbije prikazaće danas na aerodromu u Batajnici novu opremu i veštine svojih pripadnika. Kapije aerodroma otvorene su za građane od 9.00 do 15.00 časova.
09:07 - Vučić sa Orbanom na prikazu sposobnosti Vojske Srbije u Batajnici
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje sa premijerom Mađarske Viktorom Orbanom prikazu sposobnosti Vojske Srbije "Granit“ na vojnom aerodormu na Batajnici.
- Srećan sam što sam još jednom dočekao velikog prijatelja Srbije @orbanviktor i što su srpsko-mađarski odnosi na najvišem nivou u istoriji naših naroda i država - objavljeno je na Instagramu "budućnostsrbijeav".
08:44 - Obaveštenje o prevozu za posetioce prikaza sposobnosti VS "Granit 2023“
Povodom prikaza sposobnosti Vojske Srbije „Granit 2023” na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović” u Batajnici, u subotu će, kako je saopštio Sekretarijat za javni prevoz, od 7 do 16 časova doći do promena u radu linija javnog prevoza na sledeći način:
U potpunosti će biti obustavljen saobraćaj u ulici Pukovnika Milenka Pavlovića, na delu od raskrsnice sa ulicama Jovana Brankovića i Carice Jelene do raskrsnice sa ulicama Novosadska i Drage Mihailović u Batajnici (osim za vozila privremene lokalne autobuske linije 706AM).
Zbog toga će vozila javnog prevoza saobraćati na sledeći način: vozila sa linije 700 će saobraćati od okretnice "Batajnica (železnička stanica)", ulicama Matrozova, Carice Jelene, Jovana Brankovića, Save Grkinića, Vojvođanskih brigada i dalje redovnom trasom, linije 73, 706 i 706E će saobraćati ulicama Majora Zorana Radosavljevića, Carice Jelene, Matrozova do okretnice „Batajnica (železnička stanica)". Dok će vozila sa linije 702 saobraćati ulicama Šangajska, Mladih gorana do privremenog terminusa "Batajnica (Šangajska)".
Iz ovog sekretarijata su takođe saopštili da se vozila sa linije 703 dele na dva dela, i to: linija 703L: privremeni terminus "Batajnica (Šangajska)", Mladih gorana, Šangajska, Put za Ugrinovce, Beogradska do terminusa „Ugrinovci“ kao i linija 703L1: terminus Zemun /Kej Oslobođenja/, Marka Nikolića, dr Jovana Subotića, Stevana Markovića, Glavna, Trg Branka Radičevića, Cara Dušana, Batajnički drum, Batajnički drum 6.deo, Batajnički drum 17.deo, Slobodana Bajića Batajnički drum, Majora Zorana Radosavljevića, (Matrozova, Carice Jelene, u smeru ka Keju oslobođenja), Stevana Dubajića, Kralja Radoslava, Vojvode Nikole Stanjevića, Matrozova do terminusa "Batajnica (železnička stanica)".
Uspostaviće se privremena lokalna autobuska linija 706AM koja će saobraćati na relaciji "Batajnica (železnička stanica)" - Aerodrom Batajnica. Trasa linije biće sledeća: Batajnica (železnička stanica), Matrozova, Carice Jelene, Pukovnika Milenka Pavlovića, terminus Aerodrom Batajnica. Vozila sa ove linije će koristiti sva postojeća stajališta.
08:06 - Komandant prikaza: Na Batajnici od vojnika do generala - opremljeni i osposobljeni da brane otadžbinu
Uoči sutrašnjeg Dana Vojske Srbije, na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović“ u Batajnici danas će biti izveden prikaz sposobnosti Vojske Srbije pod nazivom "Granit 2023“.
Foto: Informer
Prikazu sposobnosti Vojske Srbije "Granit 2023" prisustvuje državni vrh na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem, a priliku da pogledaju prikaz sposobnosti i izloženo naoružanje imaće i građani.
Ovaj prikaz upriličen je povodom Dana Vojske Srbije, koji se obeležava 23. aprila u spomen na dan kada je 1815. godine podignut Drugi srpski ustanak, koji je bio prekretnica u stvaranju moderne srpske države i vojske.
Više od 5.000 pripadnika učestvuje u prikazu, tokom kojega će moći da se vidi više od 2.300 komada oruđa i oružja - svega čime vojska raspolaže, najavio je ranije ministar odbrane Miloš Vučević i dodao da će na aerodromu biti i poseban deo u kojem će izlagati predstavnici grupacije odbrambene industrije Srbije.
Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović je ocenio da do sada ovakav obim i sadržaj prikaza naoružanja i vojne opreme nije viđen u Srbiji. Dodao je da će u jednom trenutku na nebu biti više od 50 vazduhoplova.
"Sve ono što ćete videti na prikazu, moram da naglasim da je i u operativnoj upotrebi Vojske Srbije, da jedinice Vojske Srbije raspolažu i upotrebljavaju navedena sredstva u skladu sa njihovim namenama i funkcijom", naveo je Mojsilović u razgovoru za RTS.
Danas će biti prikazan i novi raketni sistem malog dometa "Mistral" koga Srbija još nije videla. Posetioci će moći da vide hibridni sistem PASARS, vozilo „miloš“, borbene avione, tehniku i borbene sisteme.
Kapije aerodroma otvorene su od 9.00 do 15.00.
Na sajtu Ministarstva odbrane objavljeno je obaveštenje o prevozu za posetioce prikaza.
Predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću danas je na vojnom aerodromu u Batajnici prikazano moćno oružje kojim raspolaže Vojska Srbije, a posebnu pažnju mu je u jednom trenutku privuklo to što moćnim raketnim sistemom kratkog dometa "Mistral" upravlja jedna devojka.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podrška njegovoj politici koju pokazuju poslednja istraživanja javnog mnjenja dolazi otuda što, dok jedni blokiraju puteve, drugi ih grade.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić otkrio je da je na skupu "Srbija - jedna porodica", koji je održan u subotu u srcu Beograda, u glasačke kutije ubačeno čak 60.000 listića.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću danas je na vojnom aerodromu u Batajnici prikazano moćno oružje kojim raspolaže Vojska Srbije, a posebnu pažnju mu je u jednom trenutku privuklo to što moćnim raketnim sistemom kratkog dometa "Mistral" upravlja jedna devojka.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je prekinuo prvi Kolegijum na našoj televiziji kako bi saopštio najnoviju vest - Srbija je uzvratila udarac Crnoj Gori.
Tokom vikenda zatvara se obilaznica oko Soluna, pa će srpski turisti koji krenu put mora morati da se naoružaju strpljenjem i tražiti alternativne pravce.
Ribolovački podvig ostvarili su Amel Bronja iz Sjenice i njegov sin Emil (18), koji su na Sjeničkom, odnosno Uvačkom jezeru, ulovili "zverku" tešku čak 45 kilograma
Tog 2. jula 1960. godine glavna tema u zemlji, bar sudeći prema izgledu naslovne strane "Večernjih Novosti" tog dana, bio je odlazak na letovanje. Za razliku od današnjice kada se na more odlazi uglavnom svojim automobilom ili avionom, pred Jugoslovenima tog vremena stajao je samo jedan izbor: voz.
Policija u Nišu, u saradnji sa leskovačkom policijom, a po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Leskovcu, uhapsila je S. M. (68) iz Leskovca, zbog sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Dejan Stojić, vlasnik autolimarske radnje u Staroj Pazovi i jedan od osumnjičenih za ubistvo Aleksandra Nešovića, zvanično je priznao krivicu, postavši tako drugi okrivljeni koji je odlučio da sarađuje sa nadležnim organima.
Viši sud u Nišu ukinuo je meru prilaska, sastajanja i komunikacije M.M.M. i M.M. iz Niške Banje sa sinom koji se nalazi u Specijalnoj zatvorskoj bolnici u Beogradu jer je 5.oktobra 2023. godine sa 37 uboda nožem ubio svog školskog druga, Andreja Simića (13).
U nastavku akcije na suzbijanju sive ekonomije policijski službenici MUP, UKP, SSK, Odeljenja za suzbijanje privrednog kriminala i PU Prokuplje, u saradnji sa Poreskom policijom Odseka Niš, podneli su krivičnu prijavu Osnovnom javnom tužilaštvu u Prokuplju protiv V. M. (44) iz Novog Sada i S. J. (55) iz Futoga, zbog sumnje da su izvršili krivično delo poreska prevara u vezi sa porezom na dodatu vrednost.
Američki novinar Taker Karlson najavio je da će pomoći u osnivanju nove političke stranke, nakon što se razišao sa predsednikom SAD Donaldom Trampom i Republikanskom partijom zbog američkog učešća u ratu protiv Irana.
Ministarstvo spoljnih poslova Nemačke najoštrije je danas osudilo snažan napad Rusije na Kijev i obećalo da će nastaviti da podržava Ukrajinu u njenoj borbi protiv Moskve.
Četiri odrasle osobe uhapšene su zbog optužbi da su ugrožavali decu, nakon što je u utorak u kući u selu Hamden na jugu Ohaja, otkriveno 16 dece kojima je bila potrebna medicinska pomoć.
Kultno ostvarenje "Ko to tamo peva" krije brojne anegdote sa snimanja, a jedna do sada neispričana, otkriva kakav je nepopravljivi šaljivdžija bio legendarni glumac Dragan Nikolić.
Glumac Predrag Miki Manojlović kaže da je odbio da glumi u filmu koji je producirao Stiven Spilberg jer je nije želeo da bude deo projekta koji ljude sa ovih prostora predstavlja u negativnom svetlu.
Dolaskom toplijih dana češće se mogu pojaviti zmije u dvorištima i baštama, pa mnogi traže način da ih oteraju. Jedno od najčešće pominjanih rešenja je obična soda bikarbona, koju većina već ima u kući.
Stari hleb ne mora da završi u kanti. Uz nekoliko jeftinih sastojaka koje već imate u frižideru, pretvorite ga u carski ručak ili večeru koja nestaje sa stola za tren.
Promena u hodu psa može da bude mnogo više od običnog znaka starenja. Novo istraživanje pokazuje da upravo ovaj detalj može da ukaže na razvoj demencije.
Leto donosi sunce, more i visoke temperature, ali upravo tada farbana plava kosa zahteva posebnu pažnju. Poznati frizer Peđa Božić otkriva za Informer.rs da su UV zraci, morska so i hlor najveći neprijatelji plave kose jer isušuju vlas, narušavaju njenu strukturu i utiču na postojanost boje.
Kvin Devita (24), osnivačica kompanije za avanturistička putovanja "Outer Current Club", doživela je neprijatno i traumatično iskustvo tokom boravka u Tihom okeanu.
Otac rijaliti učesnice Maje Marinković Radomir Marinković Taki oglasio se posle medijske ilegale i poprvi put reagovao na brutalne uvrede Asmina Durdžića na račun njegove ćerke.
Iako je danas Beograd zahvatila kiša, sve ukazuje na to da će publiku na velikom solističkom koncertu Milančeta Radosavljevića na Tašmajdanu dočekati mnogo lepše vreme.
Promena veroispovesti jedna je od najintimnijih odluka koje čovek može da donese, a kada su u pitanju javne ličnosti ovakvi potezi uvek izazovu veliku pažnju.
Pevač Jakov Jozinović danima je u žiži javnosti zbog navodne veze sa Džejlom Ramović, a njegov uspeh na estradi nedavno je komentarisala i Marija Šerifović.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.