Hitno! Oglasilo se Više javno tužilaštvo u Beogradu: Evo šta se stavlja na teret Aleksandru Radiću
Više javno tužilaštvo (VJT) u Beogradu oglasilo se hitno povodom slučaja Aleksandra Radića, vojnog analitičara koji je 15. marta 2025. bio jedan od prvih koji su lažno optužili državu za upotrebu zvučnog topa na protestu u Beogradu, otkrivši šta mu se stavlja na teret.
22.06.2026
20:15
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Sanja
pre 3 godine
Opozicija je pokazala da joj ništa nije sveto. Ništa joj ne znači tragedija koja se desila.
Kriss
pre 3 godine
Da li vi znate sta je tuga? Tragedija je zadesila srbiju,deca su neduzna izgubila zivote,a vi sta radite? Protestujete? Pa treba da vas bude sramota. Zemljo otvori se
Jovan Kursula
pre 3 godine
Ovo jeste politički skup bio i sigurno je samo jedno da posle ovog skupa svi lešinari iz opozicije su postali MILOVAN BRKIĆ i da moraju da nestanu sa političke scene Srbije za sva vremena.
Ns
pre 3 godine
Biljana je potvrdili ono što smo i sami znali.
Ns
pre 3 godine
Opozicija i jeste politizovala tragedije koje su se desile
ana
pre 3 godine
To su gmazovi jedni prodani, koji truju ovaj narod i zemlju.
Steva
pre 3 godine
Opozicija često koristi retoriku koja iskorištava nezadovoljstvo građana kako bi dobila političke poene, ali nedostaje im konkretan plan za rešavanje problema.
Mihajlo
pre 3 godine
Opozicija je skup bolesnoumnih mozgova koja na tudjoj muci zaradjuju poene .
Fiko Halimić
pre 3 godine
Stvarno je ova naša opozicija bedna. Koriste tragediju koja je zadesila Srbiju da prikupe neki jeftin politički poen.
Aleksa
pre 3 godine
Građani su često suočeni sa praznim obećanjima i političkim manipulacijama od strane opozicije, koja koristi njihovu dobru volju u svoje političke svrhe.
Ns
pre 3 godine
Opozicija je jako grešna. Na tragediji žele poene da skupe
Vuk
pre 3 godine
Opozicija ponekad koristi emocije i populističke poruke kako bi iskoristila građane za sopstvenu političku promociju, bez pružanja konkretnih rešenja.
Ns
pre 3 godine
Iza nazovi protesta protiv nasilja krije se upravo promovisanje nasilja.
Mika
pre 3 godine
Opozicija po ko zna koji put pokazala potpuno nepoštovanje prema gradjanima naše zemlje. Bitno im je samo da se uguraju u neku dobru fotelju i po cenu krvi na ulicama.
Mila
pre 3 godine
Nedoslednost u akcijama i stavovima opozicije ukazuje na to da ponekad koriste građane kao sredstvo za ostvarenje svojih političkih ciljeva.
Ns
pre 3 godine
Opozicija juri za foteljom. Žele vlast po svaku cenu
Zarko
pre 3 godine
Umesto da se fokusira na služenje građanima, opozicija često koristi građane kao instrument za stvaranje političke nestabilnosti i rušenje trenutne vlasti.
Duško S
pre 3 godine
Kako ih nije sramota roditelja koju su taj dan sahranjivali sviju decu koja se nastradala u školi, a oni organizuju političke skupove.
Nina
pre 3 godine
Da mi je znati šta je u tim iskrivljenim umovima, šta nose u svojoj duši. Znam da će svaki normalan građanin Srbije da im sudi.
Dejan
pre 3 godine
Opozicija često koristi proteste i javne manifestacije kako bi prikazala podršku građana, ali bez jasnog plana za postizanje pozitivnih promena.
ana
pre 3 godine
Ove ljude trebqa da bude sramota, kako ih samo nije stid da se bave ovim budalastinama, opozicija je samo dno!
Ns
pre 3 godine
Biljana je ukanalila opoziciju. Sasvim je jasna pozadina njihovih protesta
Jovan
pre 3 godine
Neki članovi opozicije koriste građane kao političke marionete, manipulišući njihovim nadama i strahovima radi sticanja političke moći.
ana
pre 3 godine
Licemeri, bestidnici, bez grama osecanja za nastradalu decu!
Iva
pre 3 godine
Opozicija ponekad obećava brze i jednostavne rešenja za kompleksne probleme, čime iskorištava građane koji traže olakšanje.
Duško S
pre 3 godine
Nikako ova naša bedna opozicija da shvati da ih narod više neće i da prestanu da se više blamiraju.
ana
pre 3 godine
Tragediju koriste u politicke svrhe, jadni su!
Ns
pre 3 godine
Maltretiraju narod na ulicama, prete i vređaju. I to za vreme žalosti u Srbiji. Kakvi ološi
Nikola
pre 3 godine
Nedostatak konkretne političke agende opozicije otežava građanima da razumeju njihove stvarne namere i kako bi njihova politika donela dobrobit.
Joka
pre 3 godine
Opoziciji je samo fotelja bitna pa ne gledaju na koji nacin jure za njom i da li preko nekoga gaze ne bi li stigli do nje!
ana
pre 3 godine
Oni u ovom teskom momentu jure fotelju, dotakli su samo dno!
Darko
pre 3 godine
Opozicija je iskoristila tragediju za svoje političke ciljeve.Upravo oni koji zagovaraju nasilje juče su organizovali protest protiv nasilja.
Marina
pre 3 godine
Ko je ova uopšte ?
Pedja
pre 3 godine
Umesto da služe kao odgovorna politička alternativa, opozicija često iskorištava građane za svoje političke interese, umanjujući njihovo poverenje u politički sistem.
Ns
pre 3 godine
Opozicija koristi perfidne metode. Jako podmuklo. Nastoje da vladaju, briga ih za nedužno stradale
Danica
pre 3 godine
Opozicija je navikla da sve što mogu zloupotrebljavaju.
Saska
pre 3 godine
Njima nista nije sveto, ni ova tragedija kazu da se bore za nasilje a oni ga propagiraju kako ih nije sram
Slavka
pre 3 godine
Dotična treba da odluči.. oću p..., neću k..., to su dve različite stvari, a uporedjivati politiku SNS sa njihovom rušilačkom i ispunjenom pretnjama.. to je isto, nebo i zemlja.
Nenad
pre 3 godine
Ludaci koji žele da zgrabe fotelje i koji protestuju protiv nazalost nasilja su isti ljudi koji su pre pravili provode i pretili su nasiljem ludaci.
ana
pre 3 godine
Nema dalje od ovoga, oni su presli svaku granicu razuma ovim bezobraznim nasilnickim ponasanjem!
Danko V
pre 3 godine
Pravi su bednici. Ne mogu da pobede Vučića na izborima, pa onda mu priželjkuju da mu otkinu glavu.
Sara
pre 3 godine
Ološi će sve uraditi da se dokopaju vlasti i da smeste svoje zadnjice u fotelju.
Ns
pre 3 godine
U redovima opozicije su sve sami nasilnici. A tobož se "bore" protiv nasilja
Gaga
pre 3 godine
Ološ jedan odvratni, gade mi se svi iz opozicije!
Anika
pre 3 godine
Sljamcine poput ovih iz opozicije unistavaju drustvo i pozivaju na nasilje
Bogdana
pre 3 godine
Toliko ih potresla tragedija da su odmah kreuli u proteste kao da se bore za nasilje a o nasilju oni pricaju ti iti koji ga spovode ovde je samo rec o licnoj koristi
ana
pre 3 godine
Protestuju protiv nasilja, a sami pozivaju na nasilje, nema kraja njihovoj ludosti!
Milicaq
pre 3 godine
Mislite li da će vam neko oprostiti gehe iz prošlosti,a bogami i iz sadašnjosti. Sramota.
Taki
pre 3 godine
Sramota je to sto su iskoristili tragediju za sopstvenu promociju! To mogu samo olosi kakvi su oni
Siniša
pre 3 godine
Zato što sve zloupotrebljavaju zato im građani više ne veruju.
David
pre 3 godine
Pravo lice ljudi kojima ni ova tragedija nije bitna nista , samo im je bitna vlast a p nasilju pricaju ti isti koji ga spovode
tale
pre 3 godine
dogodila se tragedija u Srbiji...i to je to, sramota je da se u ovim momentima međusobno optužujemo politički motivisanim ciljevima
Stefan
pre 3 godine
To su ljudi koji su izgubili svaki kompas, oni iz opozicije više ne znaju šta od te svoje zlobe koju nose u sebi, da urade. Sa ovim protestom su zaista dokazali činjenicu i istinu da ih narod ne zanima.Samo njihova moć, od koje su jako daleko.
ana
pre 3 godine
Opozicija nema ni trunku sazaljenja prema nastradaloj deci i njihovim porodicama.
Dragan J
pre 3 godine
Pre ću se ja popeti na Mesec, nego što će se ovi bednici od opozicije dočepati vlasti.
Nikola
pre 3 godine
Bruka i sramota treba da bude opozciju sta radi, nista ih ne znaima ni tragedija ni tuga nista samo bolesna mrznja i zedj za vlascu
Bulka
pre 3 godine
Nije ovde problem što vi hoćete da neko ode sa vlasti, problem je što mislite da će neko vas izabrati,a vi u sred dana žalosti i posle dve nezapamćene tragedije, pozivate na još nasilja.
ana
pre 3 godine
Opoziciji je u ovim teskim momentima za zemlju bitna jedino fotelja!
Zoran
pre 3 godine
Van svake pameti je ovo što ovi zlotvori rade!
Bojana
pre 3 godine
Tako su i građane Srbije zloupotrebljavali.
ana
pre 3 godine
U momentima kada cela Srbija tuguje, opozicija se bavi budalastinama i bolestinama!
sasa
pre 3 godine
Stepanovic je stala na stranu onih koji bi po svaku cenu da se domognu vlasti i fotelje.Jadno i bedno.
ana
pre 3 godine
Treba da ih bude sramota svakog onog nevinog nastradalog deteta!
Dragan J
pre 3 godine
Da ova jadna naša opozicija zna šta je bruka i sramota, ne bi se ovako ni ponašali.
Tara
pre 3 godine
Ne mogu ljudi ni da oplakuju svoje najmilije u tišini od ovog opozicionog šljama koji se napinje na sve načine da se ugura u fotelje.
Anika
pre 3 godine
Raspali debili koje Vucic treba da posalje iza resetaka
Djole
pre 3 godine
Evo sad i ove koja uvek ima šta kaže, a pritom je nepismena.
sasa
pre 3 godine
Jadna li je ovakva opozicija kakva je danas, kad joj je jedini cilj da se domogne vlasti i da zaedne u fotelju.-
Goran
pre 3 godine
Sta drugo se moglo ocekivati od njih nista bruka oni kazu ne nasilju oni koji ga plasiraju godinama koji licemeri
Rale
pre 3 godine
Vidi jadnika, jos sami i potvrdjuju sta su uradili. E jadna vam majka...
Mitar O
pre 3 godine
Proverene siledžije organizuju protest protiv nasilja. To je zaista i bruka i sramota.
Bojan
pre 3 godine
Bruka i sramota sta rade, nista im sveto nije samo politicki skup koji je pun mrznje
Nataša
pre 3 godine
Navodno protestujete protiv nasilja, a inače vi propagirate nasilje i pretite. Samo da bi se domogli fotelja koristite ovu tragediju, ne mareci sto je Srbija u žalosti. Jako sramni postupci. Bruka velika!
Maja
pre 3 godine
Ovo vam nije prvi put da zloupotrebljavate situaciju. Ali nito vam neće pomoći.
Bojan
pre 3 godine
Boško obradović i ostala ekipa oko njega prvo prave nerede po ulicama i državnim institucijama a posle toga protestuju protiv nasilja koje su oni promovisali. Koliko je to licemerno
stefan
pre 3 godine
Ovi sramni protesti su samo pokazatelj da opozicija gleda iskljucivo sebe i svoj interes.
NikOLA
pre 3 godine
Nista im sveto nije pa ni ova nesreca koja nas je zadesila bruka i sramota
mila
pre 3 godine
U ovoj zemlji se sve politički zloupotrebi samo da bi opozicija pravila haos,.a upravo taj haos nam demonstrira koliko su besni i nasilni
Borko
pre 3 godine
Jos jedna lesinarka u nizu, ali ova je jos ludja. Sama priznaje sta su uradili. Srbija sve vidi! Jadni ste da nema dalje...
Patak
pre 3 godine
Podlo i licemerno je ovo sto je juce radila opozicija, samo dan nakon trodnevne zalosti, ovi sramni protesti.Jadno zaista.
Roki
pre 3 godine
Opozicija više ne bira sredstva da dođe do cilja.
Pavlovic
pre 3 godine
Juce se politicki olos udruzio i time pokazao sramno ponasanje, pritom, ne prezajuci ni od cega kako bi se domogao fotelje i vlasti.
tale
pre 3 godine
žalosno je šta mi koristimo za proteste protiv vlasti
Savo V
pre 3 godine
Niko vama gospođo Stepanović ne brani da se bavite politikom, ali mora da znate da je sramota koristiti tragediju koja je zadesila Srbiju za rad prikupljanja jeftinih političkih poena, ako vi uopšte i znate šta je sramota.
stevica
pre 3 godine
Opoziciju jedino moze ujediniti borba za licni interes i sopstveni dzep.Vec vidjeno.
Ema
pre 3 godine
Opozicija je iskoristili ovu tragediju samo da bi se dokopala fotelja. Vi nasilje propagirate, a juce na protestu ste kao protiv nasilja. Ma koga bre vi zajebavate? Lazljivi stvorovi.
Nena
pre 3 godine
Treba da te je sramota. Svako ko je bio na protestu treba da razmisli malo svojom glavom. Sta ste vi pokazali na protestu? Nemire, nasilje, budale, olose SRAMOTA
Macak
pre 3 godine
Toliko zlobe, pohlepe, mrznje unutar opozicije prema svojj drzavi, sramnim ponasanjem to i pokazuju na delu.
Sofijaaa
pre 3 godine
Opozicija pokušava da iskoristi ranjivost građana u ovim teškim trenutcima kad je građanstvo i ranjivo i zabrinuto. Njima ništa nije sveto ni deca, porodica, žrtve masakra niti imaju poštovanja prema porodicama žrtava. Oni su ovim pokopali i zloupotrebili građane Srbije!
Pera
pre 3 godine
Biljana Stepanović em je ružna kao lopov em je i glupa. Bolje da se na pojavljuje više ni na jednoj stranici.
Mićaga
pre 3 godine
Dok god Vučić bude imao ovoliku podršku naroda, ovi bednici mogu da riču i buču do mile volje to im neće pomoći da se dočepaju vlasti.
Sanja
pre 3 godine
Opozicija je ovoga puta izmanipulisala citav srpski narod. Pozvali na protestnu setnju, a pozivali na nasilje i ubistva. Eto Srbijo to vam je opozicija....
Rasta
pre 3 godine
Dan nakon trodnevne zalosti, odma krenuli u proteste opozicionari, time pokazuju kakvi su neljudi, ove tragicne dogadjaje koriste zarad licnih ciljeva.
tale
pre 3 godine
samo da nam se ovoliko zlo nikada više ne desi
Miloš K
pre 3 godine
Odavno se zna da Srbija praktično i nema opoziciju. Ovo što mi imamo to je bruka i sramota od opozicije.
Plavooki
pre 3 godine
Politicki olos je ocigledno spreman na sve, sve zarad ostvarenje sopstvenih ciljeva, to opozicija vise i ne krije.
Ficko
pre 3 godine
Koriste ovaj jadni i napaceni narod kako bi im bili paravan za navodne proteste, a oni iskoristili njih i propagirali njihovu politiku nasilja..
Cuperak
pre 3 godine
Udruzio se onaj najgori sljam kako bi dosao do fotelje i vlasti, Stepanovic i njoj slicni su pokazali svoje pravo lice.Obraza bez.
tale
pre 3 godine
normalni ljudi ni jednog momenta ne bi ove dane iskoristili za paradu po ulici
Milan
pre 3 godine
Госпођо, да ли ви знате каква се г***а од људи ?!
Aleksandra
pre 3 godine
Borićemo se protiv opozicije radom, slogom, mirom a prvenstveno VEROM u Boga i pravdu. Opozicija je dno dna.
Mito
pre 3 godine
Ovaj cirkus je politika? Svi vi skupa iz opozicije stvarno verujete da će te na taj način doći na vlast. Sledeći izbori cenzus 5%, pa barem toj "eliti" da građani ne plaćaju đabalebarenje u skupštini. U skupštini će ih biti 5 do 10, pa ne moraju da dolaze na sednice.
MilosObilic1389
pre 3 godine
Čega se pametan stidi budale i izdajnici srpskog naroda se ponose...!! Vakcinisani od - SRAMOTE.... Nacistička propaganda...!