HRVAT PREKRAJAO ISKAZE DA OSUDI SRBINA: Zagrebački advokat podneo krivičnu prijavu protiv tužioca za ratne zločine iz Splita
117. 07. 2026. u 18:31 >> 21:00
217. 07. 2026. u 18:31 >> 21:00
Printscreen
Vesti
U Skupštini Srbije sam pet dana govorio kao ovlašćeni predstavnik Odbora za kulturu i informisanje, i kao predlagač akta (Zaključka) u raspravi o Izveštaju REM. Izveštaj REM je tražila opozicija. Da budem predstavnik Odbora, na sednici odbora je predložio predsednik Odbora, Siniša Kovačević iz opozicije, iz Jeremićeve Narodne stranke. Ja to nisam tražio. Kao predlagač akta i predstavnik Odbora, imao sam neograničeno vreme za izlaganje – po Poslovniku koji je napisala opozicija kada je bila vlast do 2012. U toj ulozi, sam već 25.5. imao uvodno izlaganje. Predstavnici opozicije su dva puta prekidali sednicu, vikom, pištanjem, lupanjem u klupe i nogama i rukama. U tom haosu su mi pojedini predstavnici opozicije, pretili smrću - "da će me ubiti kao zeca". Svoje izlaganje sam dovršio.
U svom tekstu objavljenom u cenjenom „Informeru“ 26.5.2023., „Govor predlagača akta, o Izveštaju REM, koji je tražila opozicija!“ izneo sam sve bitne činjenice o REM i Izveštaju REM, tako da to neću ponavljati. Žestoka petodnevna rasprava o Izveštaju REM je pokazala sledeće:
-Opozicija je tražila sednicu Skupštine – vlast je ispunila sve njihove zahteve.
-Tražili su Izveštaj Vlade i Izveštaj REM, dobili su te izveštaje, i pokazalo se da ih to ne zanima.
-Vlast je obezbedila da se rialiti „Zadruga“ više ne prikazuje.
-Opozicija neće da ukine svoj rialiti „Survivor“.
-Povodom dve tragedije vlast je donela preko 30 mera za rešavanje problema.
-Rasprava u Skupštini je pokazala da se opozicija u celini, protivi svim merama.
-Desni deo opozicije se protivi izvanrednoj meri razoružanja. To nije prihvaćeno.
-Levi deo opozicije se protivi povećanju broja školskih policajaca. To nije prihvaćeno.-
-Deo opozicije se protivi pooštravanju Krivičnog zakonika u pogledu posedovanja oružja, i kažnjavanja ubica. To nije prihvaćeno.
-Deo opozicije traži da se sruši OŠ „Vladislav Ribnikar“. To nije prihvaćeno. Škola će biti rekonstruisana i u nju će biti uloženo 7 miliona evra.
-Opozicija ima isključivo političke zahteve, koji nemaju veze sa dve tragedije.
-Deo opozicije traži prelaznu vladu. To nije prihvaćeno.
-Cela opozicija traži ostavku predsednika Vučića. To nije prihvaćeno.
-Vlast je opoziciji ponudila dijalog o zahtevima opozicije- opozicija je to odbila.
-Vlast je opoziciji ponudila izbore- opozicija je to odbila.
O ovome najbolje govori moja trominutna završna reč kao predstavnika Odbora za kulturu i informisanje i kao predlagača Zaključka Odbora.
Tokom petodnevne rasprave o Izveštaju REM, glavna meta je bio predsednik Vučić. Posle toga mete su bili poslanici SNS, na prvom mestu, Vladimir Orlić, predsednik Skupštine, potom Milenko Jovanov, šef poslaničkog kluba SNS, i moja malenkost, kao ovlašćeni predstavnik Odbora za kulturu i informisanje, i kao predlagač akta. Jovanov i ja, smo imali, po prirodi stvari, najviše vremena za diskusiju, pa smo postali mete. Opozicija je pravila haos. Već sam pomenuo prekide sednice, dreku, lupanje u klupe, duvanje u pištaljke, vređanje predsednika Skupštine, Orlića, Jovanova i mene. Jedan deo opozicije je tokom postavljanaja pitanja Vladi u četvrtak 25.5. demonstrativno napustio sednicu (DS, Zajedno), sa izjavama da se neće vraćati do kraja zasedanja. Vratili su se već sutradan.
Foto: printscreen
Kao ovlašćeni predstavnik Odbora i predlagač akta, kao neko ko „brani“ Izveštaj REM, po dogovoru, odgovarao sam većini govornika opozicije. Imao sam oko 26 obraćanja, tj. odgovora i replika, predstavnicima opozicije. Kao ilustraciju, pogledajte moje odogovore Mariniki Tepić (SSP) i Miroslavu Aleksiću (Narodna stranka).
Moja izlaganja su izazvala negodovanje u Šolakovim i Đilasovim medijima (TV N1, TV NovaS, Danas, Direktno…) i izlive uvredljive satanizacije uperene protiv mene, na tim medijima. U samoj Skupštini sam tokom pet dana rasprave o Izveštaju REM, bio izložen silnim uvredama i pretnjama. Marinika Tepić (SSP) mi je u plenumu rekla da sam "monstrum". Ćuta Jovanović (Zajedno) mi je u plenumu rekao da sam "bolesnik". Dragan Nikolić iz Zavetnika mi je rekao da sam "jadnik". Marija Lukić (SSP) mi je rekla, vređajući i predsednika Vučića, da "treba da me traže kolonoskopijom u bivšem predsedniku SNS". Tokom te nedelje, poslanici opozicije su mi u hodnicima Skupštine, iza leđa dobacivali sledeće uvrede: „prljavi Jevrejine, nacisto, ustašo, nakazo, sakati, ćopavi, troprsti, Bog te kaznio, Bog te obeležio“ itd. Sve to je došlo od strane opozicije koja tvrdi da je elita, da nisu nasilnici, da su pristojni i fini. Mene to ne pogađa. To je odraz njihove nemoći da mi se u raspravi suprotstave argumentima i činjenicama.
Poplavu demonizacije i mržnje uperene protiv mene najbolje opisuju dva teksta, dva Šolakova službenika i novinara. Prvi je Draža Petrović, glodur Šolakovog lista „Danas“ i kolumnista TV N1. Drugi je Ljubodrag Stojadinović kolumnista TV N1 i „Peščanika“.
Foto: Printscreen
Draža Petrović je na sajtu TV N1, 2.6.2023., objavio uvredljiv tekst „Glumci, Bakarec i CIA“. Nemam ništa protiv šaljivih tekstova Draže Petrovića. Šala postaje zbilja kada Šolakov službenik, Draža Petrović vređa bilo koga. Kada me Šolakov funkcioner, glodur "Danasa" i kolumnista TVN1 vređa, to je odraz njegove nemoći. Tekst bi bio mnogo bolji da se Draža, navodni protivnik nacionalizma i etničkog prepoznavanja, nacionalistički ne podsmeva mom nesrpskom (ruskom) prezimenu i ne naziva me "Budalović" "Sirogovno" i "Zlatarec". Ova tri izraza svedoče o njegovom gnevu, nemoći i želji da me uvredi. Večita tema svih kolumni, pa i ove, je predsednik Vučić, mi ostali smo epizodisti. Tekst govori o Draži, Šolakovom službeniku, a ne o meni.
Deo te mržnje opisuje i tekst Ljubodraga Stojadinovića, kolumniste TV N1 „Skupštinski projektili“ od 2.6.2023. gde kaže: „zahteve treba sažeti samo u jedan. Bezuslovan odlazak tvorca ovog pandemonijuma“ (misli na predsednika Vučića). Za bolju pripremu obračuna protiv „neprijatelja predsednika, a samim tim i Srbije“ zadužen je Nebojša Bakarec, glasnik apsolutne tame, naštimovan na javni govor gadniji od svega što je do sada moglo da se čuje, esencijalno zlo koje iznosi ofanzivnu filozofiju…“.
Šolakovi mediji „Junajted grupe“ i „Junajted medije“, već 9 godina emituju i propagiraju mržnju i nasilje sa svojih televizija. Ovi mediji na čelu sa TVN1 OD 2014., i od 2017. sa TV NovaS, propagiraju mržnju, nasilje, stereotipe, i predrasude protiv dva miliona članova, birača i simpatizera SNS. Ovi mediji najviše targetiraju predsednika Republike i članove njegove porodice, članove Vlade, premijerku Anu Brnabić, i sve ostale funkcionere vlasti. Promocijom i praktikovanjem verbalnog i fizičkog nasilja opozicija i njeni mediji u vlasništvu tajkuna Šolaka, najmanje 6 godina stvaraju bolesnu atmosferu u društvu, koja pogoduje nastajanju tragedija, poput one u OŠ „Vladislav Ribnikar“ ili u one u Mladenovcu i Smederevu. Dehumanizaciju i demonizaciju protiv predsednika Vučića, pripadnika SNS, generišu opozicija i njeni mediji. Dehumanizacija je zasnovana je na tome da opozicija i njeni mediji, u nama ne vide ljude koji su kao oni, odnosno oni smatraju da mi uopšte nismo ljudi. Predstava opozicije o onima koje satanizuju je raščovečena, dehumanizovana. To im omogućuje da prema žrtvama imaju samo neprijateljska osećanja: prezir i mržnju. Iz toga potom, proističe stvarno nasilje protiv nas.
Mi se ne plašimo. Predsednik Vučić nam je pokazao put. Srbija se više nikada neće naći u katastrofalnoj situaciji u koju ju je dovela vlast koja je vladala do 2012. godine. Predsednik Vučić uzdiže Srbiju, gradi Srbiju, leči Srbiju. Leči prošlost u sadašnjosti, radi budućnosti. Živela Srbija!
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
17.07.2026
15:41
Zoran Anđelković, direktor Pošta Srbije gostujući u Info jutru govorio je o strateškom partnerstvu Srbije i Amerike.
17.07.2026
12:25
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
16.07.2026
11:56
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.
11.07.2026
10:25
Od danas dolazi do izmene režima saobraćaja u nekoliko ulica na Čukarici, Novom Beogradu i u Zemunu zbog planiranih radova, saopštio je Sekretarijat za saobraćaj Grada Beograda.
18.07.2026
07:20
Čak osam beogradskih opština danas će ostati bez struje zbog opsežnih radova na mreži.
18.07.2026
06:30
Pripadnici Policijske stanice Surdulica spasili su život osamdesetdevetogodišnjem muškarcu koji je nestao na području Vlasine, nakon što se u jutarnjim satima udaljio iz vikendice i nije se vratio do večeri.
17.07.2026
22:00
Za samo nekoliko dana od izlaska pesme "Žig zveri", mladi srpski izvođač Faraon izazvao je ogromnu pobunu javnosti zbog stihova koji seksualizuju maloletnice, zbog čega su se hitno oglasili stručnjaci.
17.07.2026
21:36
Republički hidrometeorološki zavod Srbije izdao je upozorenje na grmljavinske nepogode koje se očekuju u periodu od 18. do 21. jula!
17.07.2026
21:20
Dežurni sudija Odeljenja u Baru Dubravka Mažić, u hitnom postupku izrekla je kaznu zatvora u trajanju od 31 dan K. D. (54) iz Banjaluke, BiH, zbog vožnje sa tri promila alkohola u krvi, saopšteno je iz Suda za prekršaje u Budvi.
18.07.2026
07:41
Jutjuber koji se krio iza naziva "Faraon" uhapšen je večeras zbog promovisanja pedofilije i zloupotrebw maloletnih lica u pornografske svrhe.
17.07.2026
22:14
U dvorištu porodične kuće u Starčevu sinoć je došlo do aktiviranja eksplozivne naprave, pri čemu je jedno lice izgubilo život, dok su dve osobe zadobile povrede, saopštio je MUP.
18.07.2026
07:19
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova identifikovali su i procesuirali vozača koji je ugrozio bezbednost saobraćaja, a čiji je snimak objavljen na društvenim mrežama.
17.07.2026
23:45
Teška saobraćajna nesreća dogodila se na isključenju sa auto-puta ka Aerodromu "Nikola Tesla", u kojoj su učestvovala tri vozila.
17.07.2026
23:30
17.07.2026
10:56 >> 23:55
17.07.2026
08:10 >> 23:30
Predsednik Čečenije Ramzan Kadirov pozvao je Rusiju da razmotri vojne udare ne samo protiv Ukrajine, već i protiv država koje Kijevu isporučuju oružje, obaveštajne podatke i drugu pomoć.
18.07.2026
06:40
Prema pisanju Blumberga, glavni cilj samita NATO u Ankari nije bila rasprava o pitanjima kolektivne odbrane, već nastojanje saveznika da obezbede da američki predsednik Donald Tramp ostane privržen Alijansi.
18.07.2026
05:00
Nedavni američki vazdušni udar u blizini iranske nuklearne elektrane Bušer mogao bi da poveća rizik od ozbiljne regionalne eskalacije, ocenio je Ćijan Jasu, doktor nauka iz Centra za regionalne i nacionalne studije Univerziteta Sautvest Điaotung u Kini.
18.07.2026
04:48
Rusija je pojačala upotrebu novih mlaznih verzija udarnih dronova „Geranj“, koje lete znatno brže, na većim visinama i mogu da menjaju putanju tokom napada.
18.07.2026
00:25
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
17.07.2026
15:01
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
17.07.2026
14:27
Glumac Alen Nuri oženio je Srpkinju zbog koje je, svojevremeno, prešao u pravoslalje.
17.07.2026
14:05
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
17.07.2026
12:57
Kontroverzni američki pevač R. Keli formalno je zatražio od predsednika Donalda Trampa da preinači njegovu kaznu od 30 godina zatvora, pokazuju najnoviji sudski spisi koje je ove nedelje objavila Kancelarija advokata za pomilovanje.
17.07.2026
11:46
Plastične stolice mogu brzo da izgube belinu i sjaj, posebno ako su dugo izložene vremenskim uslovima. Uz nekoliko jednostavnih trikova i sredstva koja već imate kod kuće, lako ih možete očistiti i vratiti im uredan izgled.
18.07.2026
08:00
Jedno istraživanje sprovedeno među 381 ispitanikom pokazalo je koje poze u krevetu muškarci i žene smatraju najuzbudljivijim.
17.07.2026
23:20
Sigurno vam se nekad dogodilo da ste spakovali previše odeće i pola toga niste ni obukli na putovanju, a morali ste da teglite sa sobom težak prtljag. Spakujte se pomoću metode 5-4-3-2-1, brzo i jednostavno.
17.07.2026
22:20
Iako GTA 6 još nije stigao na tržište, interesovanje igrača već je ogromno. Analitičari procenjuju da bi igra mogla da obori sve rekorde i zaradi milijarde dolara već u prvoj nedelji prodaje.
17.07.2026
21:40
Krpelji mogu predstavljati ozbiljnu opasnost za zdravlje pasa, posebno tokom proleća i leta. Zato je važno da znate kako da ih bezbedno uklonite, bez rizika da povredite ljubimca.
17.07.2026
21:00
Pevačica Dara Bubamara oglasila se sve zakazane nastupe tokom leta u jednom lokalu u Budvi, a sada se tim povodom oglasio njen menadžer Nenad Šipka i otkrio detalje.
17.07.2026
22:09
Voditelj Milan Milošević u emisiji "Demanti" prisetio se anegdote kada je kao novinar u štampi pisao o intimnim odnosima poznatog pevača i jedne starlete.
17.07.2026
08:00
Pevač Šako Polumenta godinama gradi uspešnu karijeru, ali rodno Bijelo Polje nikada nije zaboravio, a komšije su iznele mišljenje o njemu i njegovoj porodici.
18.07.2026
07:42
Učesnici "Elite" Maja Marinković i Asmin Durdžić ponovo su šokirali javnost nesvakidašnjim potezom o kojem bruji region.
18.07.2026
06:02
Aktuelna učesnica "Elite 9", Tanja Stijelja, otvorila je dušu o svojoj bolnoj sudbini.
17.07.2026
23:51
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.