Udarna vest! Novi detalji o aferi "zvučni top", hitno se oglasio tužilac VJT: Ovo se desilo 15. i 16. marta
Zamenik glavnog javnog tužioca Višeg javnog tužilaštva (VJT) u Beogradu Miodrag Marković izneo je nove detalje iz predistražnog postupka koji, prema njegovim rečima, ukazuju da afera "zvučni top" nije nastala spontano.
21.06.2026
14:48
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Milan
pre 3 godine
Sramota na sta je sve opozicija spremna. Mogu oni da setaju koliko hoce, kada ih jednostavno barod ne podrzava.
Mia
pre 3 godine
Pozivanje na ubistvo predsednika je nedopustivo i treba se kazniti najstrozije!
Nada
pre 3 godine
Opozicija se bori protiv nasilja, a zapravo su oni ti koji potsticu nasilje.
Una
pre 3 godine
Opozicija je bolesna i treba da se kazni najstrozije!
Milica
pre 3 godine
Nije dozvoljeno pozivanje ni na cije ubistvo posebno Vucica koji se bori za Srbiju.
Sandra
pre 3 godine
Ovaj vid promocije nasilja je nedopustiv!
Tea
pre 3 godine
Ovo je jedina politika opozicije,oni bez nasilja nista ne znaju da rese!
Marko
pre 3 godine
Ko god je napravio obesenu lutku aludirajuci na ubistvo Vucica treba da odgovara. Uzas.
Stanko
pre 3 godine
Ovo je skandalozno i ovakve stvari su za svaku osudu i kaznu. Ovo je direktan poziv na ubistvo i ovo treba shvatiti vise nego ozbiljno
Helena A
pre 3 godine
Narod nikada neće podržati politiku opozicije koju stalno pokazuju na protestima, a to je politika nasilja, narod je za mir i za stabilnu i sigurnu državu, a ne za nasilje.
Marina
pre 3 godine
Zar je ovo politika opozicije i borba protiv nasilja? Pozivanjem na ubistvo predsednika Vučića opoziciji neće proći ni kod jednog građanina Srbije.
Maja
pre 3 godine
Za svaku moguću osudu je poziv na ubistvo Vučića, to su zapravo opozicioni borci ZA nasilje, koji očigledno ne biraju sredstva u pokušaju nasilnog preuzimanja vlasti zarad sopstvene koristi.
Nikola
pre 3 godine
Ovakva mržnja i ponašanje na protestima protiv nasilja je krajnje neumesna i neprihvatljiva!
Sanja
pre 3 godine
Ovo je sramno. Zaista. Nemam više komentar na ovu sliku sa protesta opozicije isključivo političkog karaktera. Ovo je za svaku osudu.
Sale
pre 3 godine
Nije dozvoljeno pozivati na Vucicevo ubistvo i treba kazniti sve koji to cine.
Maja
pre 3 godine
Toliko o borbi protiv nasilja! Sa ovim su dokazali i pokazali pravo lice, dno dna opozicionara!
Nikola
pre 3 godine
Opozicija je definitivno izmakla sopstvenoj kontroli ovakvo ponašanje nema nikakvo opravdanje.
Ceca
pre 3 godine
Opozicija pokazuje svoj stav. Da im smeta Vučić. Ali sa vešanjem su preterali a to je baš bez odgovornosti i nimalo politički. Ako opozicija ovakvo ponašanje naziva politikom dobro su gradjani još opstali i preživeli za vreme njihovog vođenja Srbije.
Maja
pre 3 godine
Ovo sto opozicija radi je pravi primer licemerja i besramnosti. Nadam se da ce institucije reagovati!
Sanja
pre 3 godine
Teško je objasniti ovo što opozicija radi. Vodi proteste protiv nasilja a na istim prave makete vešanja Vučića.
dja
pre 3 godine
Opozicija misli da svojim naseljime dodje do vlasti.
Jasna
pre 3 godine
Ponasanje opozicije nije ni malo ispravno, pozivanje na ubistvo nam moze doneti samo nevolje.
Mito
pre 3 godine
Pitam se da li ova zemlja ima tužioce i zašto dobijaju platu, kada ne rade svoj posao. Ovo što se sada radi je legalizacija najgoreg nasilja.
Nadica
pre 3 godine
Ovako nešto može samo STOKA da uradi!!!! I to stoka iz opozicije i grupica jadnika i bednika, retardiranih,beskorisnih,neobrazovani,impotentnih monstruma. Ovu gamad od smrdljivog djilasa do rumunske k.....ine tepicke bi trebalo isto tako ,jer ne zaslužuju život u Srbiji. IDITE GDE VAM JE BOLJE,GDE CE VAS PYSTITI DA LAJETE I VESATE, ZA VAS NIJE SRBIJA SKOTOVI. PUSTITE MI KOMENTAR,MOLIM VAS
Sa
pre 3 godine
Cist vandalizam koji je za svaku osudu i kaznu
dragan75
pre 3 godine
pa to treba odmah da se hapsi ,dokle smo dogurali kada svako moze daa vredja i radi sta hoce u drzavi ,ovo demokratija nijevec nasilje opozicije i manjine nad vecinom!
Jeca
pre 3 godine
Nasilnici iz opozicije sram vas bilo!
Vesna
pre 3 godine
Ovo je nešto najmonstruoznije što čovek može da poželi drugom čoveku! Ovi koji marširaju "protiv nasilja", ustvari pozivaju na najbesramnije nasilje, protiv naroda Srbije i njegovog legitimno izabranig predsednika, narodnom voljom. Šta oni sa ulica uopšte poštuju? I koga? Svoj narod i Srbiju očito ne i nije ih ni briga za narod i Srbiju. Zar je to budućnost koju nam nude? Vešanje neistomišljenika? Bez suda? Nepoštovanje srpskog naroda i njegove volje? Napade, sprečavanje slobodnog kretanja svih koji podržavaju svog predsednika i imaju pravo da misle svojom glavom, u čemu ih predsednik Vučić nikada nije sprečavao ni ograničavao?! Ko se to nama želi nametnuti kao nova vlast "pobedom" do koje bi da dođu vešanjem predsednika i svih onih koji su uz njega?! Pa ako bi to uradili, nad kim bi vladali jer Srbija normalnih ljudi, ljudi domaćina, vrednih ratara, ljudi vrednih ruku, njih ne podržava već je uz onog koji bespoštedno radi za ovu zemlju?! Da li bi Srbijom vladao strah da otvoreno priznate da ste uz Vučića?! Očito bi bilo tako i mnogo gore, bili bi proganjani svi koji ne misle kao ovi koji prete vešanjem predsednika (i to ne prvi put), bili bi građani nižeg reda, nazivali bi ih ruljom, stokom, bili bi zatvarani isto kao što Kurti nevine i nedužne Srbe zatvara, batina. Želi li iko takvu Srbiju?! Srbiju mraka, progona, bez ideje o boljoj budućnosti, Srbiju u kojoj je batinašima jedini program da Vučić ode. Zamislite koja je to nemoć, kada na legitimnim izborima godinama ne možete pobediti i preuzeti vlast jer je narod Srbije na strani onog koji živi i radi za Srbiju?! Zamislite kada je jedini način, ne taj da stvorite bolji program za budućnost Srbije od predsednika Vučića, da ponudite bolja rešenha (a vi se time i ne bavite) nego na ulici, uništavate ono što pripada građanima Srbije, pozivate na vršenje krivičnih dela, na vešanje prefsednika" i progon njegovih istomišljenika, na preki sud koji donosi smrt bez prava na pravično suđenje?! Pomislite, koliko je nemoć tih kojih se smenjuju za govornicom a niko ništa mudro ne zbori, niko ne govori o narodu (sem kada ga nazivaju ruljom), o tome šta bi učinili za boljitak Srbije već se utrkuju ko će strašnije da pripreti, da pozove na linč, da građane izvređa, da im uskrati da se slobodno kreću, da im otmu jedno od osnovnih prava, prava na glas?! To bi bio kraj za Srbiju a početak jednog mračnog vremena iz koga nas je predsednik Vučić uz našu pomoć, izveo i spasio. Želi li neko Srbiju bez svetla, bez slobode, sa dokazanim i proverenim izdajnicima na vlasti?! Želi li iko da bude ugnjetavan samo zato što misli svojom glavom i bira slobodnom voljom?! Ljudi, ne dajmo svoju zemlju njima u šake, ne dajmo našeg presednika! Ne dajmo budućnost naše dece u ruke onima koji pozivaju na ubijanje, koji nas, narod, nazivaju ruljom! Ne dajmo slobodu, ne dajmo naša prava, ne dajmo budućnost onima koji su nas već jednom vratili u duboku prošlost! Budimo uz predsednika! Samo uz njega ćemo ostati na pravom putu!
Ogi
pre 3 godine
Strašne scene sa protesta opozicionara vraćaju državu u prošlost.
Nedic
pre 3 godine
Ovako se opozicija bori protiv nasilja,nasiljem nad Vucicem. Ne pomažu njima ni makete,plakati slike,protesti. Gradjani su uz trenutnu vlast i Vučić zajedno sa građanima ima snažnu volju i želju da postigne rezultat koji je zamislio. Sa Vučićevom politikom idemo ka boljem sutra.
Ivana
pre 3 godine
Ovo je strasno za ovo se treba da se odgovara, ovo gledaju deca
Danka
pre 3 godine
Тако се против насиља бори српска опозиција - вешала, линч, говор мржње... Језиво, недопустиво, за најстожу осуду и казну.
Tatjana
pre 3 godine
Zar opozicija ovako misli da dođe na vlast i zar je ovo njihova politika. Pa nikada narod neće podržati ovakve gnusne pozive na ubistvo Vučića i ovoliko nasilje. Pokazali su svima kako bi oni vladali da su na vlasti nasiljem,govorom mržnje i pozivima na ubistva.
Jana
pre 3 godine
Ovakvo nesto je nezabeleženo. Apropo protest protiv nasilja,a isto se promovise , poziva na linc i preti smrću predsednika drzave. To je njihova politika, to je njihov nacin da preuzmu vlast.
Natasa
pre 3 godine
Ovim cinom se govori o njima o njihovim namerama i tome ko su sta su i kakvi su
Nikola
pre 3 godine
Baš vam je borba protiv nasilja, pozivanje na ubijanje Vučića još donošenje ovakvih stvari na skup, opozicija svaki put uspe da pokaže da nema dna koje nisu dotakli
Ivana
pre 3 godine
Ovo je njihova prava slika I prilika. Ovako bi uradili svakom čoveku koji voli politiku. Srbomrsci.
Maja
pre 3 godine
I ovakvi misle da nasilno dođu na vlast? Pa šta bi opozicija radila narodu kad nekom javno preti vešanjem? Ovako se oni bore protiv nasilja licemeri. Besramnici.
Nikola
pre 3 godine
Bas je časno to sto opozicija radi i na sta poziva na vešanje Vucica,a kao bori se protiv nasilja sram ih bilo.
Sanja
pre 3 godine
Kao gradjanina ova zemlje, strah me je ovakve opozicije i toga koliko u opoziciji ima bolesnika i potencijalnih ubica.
Ivana
pre 3 godine
Jadna je ta takozvana opozicioma ,,borba protiv nasilja" kada iste te proteste podržavaju nasilnici poput Vujoševića, pritom uz obešene lutke koje simbolizuju baš tu opozicionu politiku.
Maja
pre 3 godine
Opozicija je toliko jadna, nasilnici se bore protiv nasilja, zalosno i jadno. Njihovo ponašanje je za svaku osudu!
Sanja
pre 3 godine
I jesu lesinari pozivom na vesanje Vucica simbolicno pozivaju na anarhiju urusavanje drzave posle motki plivanja Savom i Dunavom da li im je ovo dno koje su dotakli
Boban
pre 3 godine
Obo je veoma užasno i skandalozno i za svaku osudu šta radi opozicija
David
pre 3 godine
Ovako nešto se mora osuditi na najgori mogući način i to ne novčanom kaznom već kaznom zatvora i to je za svaku osudu
Boris
pre 3 godine
Za svaku osudu treba osuditi ove ljude
Vanja
pre 3 godine
Opozicija je pokazala kako su veliki šljam i za ovo se moraju osuditi uvek.
Stevan
pre 3 godine
Ovako oni žele da dođu na vlast putem nasilja i putem ubistva koji žele da ubiju jednog predsednika zemlje
David
pre 3 godine
Ovakve olose moramo osuditi na najgori mogući način
Sreten
pre 3 godine
Ovo sto se desilo se mora osuditi i to najgori mogući način
Marko
pre 3 godine
Ovakav najgori ološ treba osuditi i to je ono sto opozicija radi za svaku osudu