Ministar građevinarstva Goran Vesić izjavio je da je veliko interesovanje građana za prijavu nelegalnih objekata, koja je počela danas, za dobijanje legalnog priključka na komunalnu infrastrukturu, ne samo u Beogradu već i u ostalim gradovima u Srbiji.
Vesić je rekao Tanjugu da će prijava koja je počela danas trajati do 15. oktobra i da država na ovaj način rešava osnovna ljudska prava i dozvoljava svim građanima da imaju pravo na struju, vodu, gas ili grejanje bez obzira na status objekta u kojima se nalaze.
- Uradili smo sve što smo mogli kako bi zaista građani i građanke ostvarili svoje pravo i dobili mogućnost da za ovih mesec dana ostvare pravo priključenje. Rešenje koje će građani dobiti u opštinama nije rešenje o ozakonjenju, niti prejudicira odluku o ozakonjenju, ali omogućava ljudima da se legalno priključe na komunalnu infrastrukturu i normalno žive - kazao je Vesić.
Foto: mgsi
Ministar je naglasio da se pravo na priključenje nelegalno izgrađenih objekata na struju, vodu, gas, grejanje ili kanalizaciju odnosi samo na stambene objekte tamo gde ljudi žive sa svojim porodicama, uz dokaz da nemaju neku drugu nekretninu na svoje ime i da ne žive na nekom drugom mestu, a ne na investitore odnosno one koji su kršili zakon.
- Kako bismo olakšali građanima da sve završe na jednom mestu, juče je na sastanku sa Javnom beležičkom komorom dogovoreno da se izda upustvo da notari mogu da rade i van svojih kancelarija kada je reč o izjavama koje daje stanovništvo, tako da ćemo organizovati notare i u opštinama - kazao je Vesić.
On je naglasio da će na taj način građani na licu mesta moći da potpišu izjavu i overe je po ceni od 360 dinara, što je dogovoreno sa Javnom beležničkom komorom kako bi svi građani plaćali isti iznos.
Foto: mgsi
- Građani koji nemaju zahtev za legalizaciju moraće da urade i geodetski snimak. Juče sam imao sastanak sa savezom geodeta i dogovoreno je kako treba da izgleda snimak u ovom slučaju. On nije kao snimak za legalizaciju, mnogo je jednostavniji i jeftiniji, a i mnogo se brže izrađuje - kazao je Vesić za Tanjug.
Ministar je pojasnio i da to što će građani dobiti rešenja od opštine ne znači da oni moraju da budu priključeni na infrastrukturu u roku od mesec dana.
- Rešenje im samo daje pravo da mogu da odu u nadležno preduzeće i sklope kao svi drugi građani ugovor kojim će da ragulišu svoj odnos sa tim preduzećem, odnosno da plate priključak kao i svi ostali građani, a kada će biti priključeni zavisi od tehničkih kapaciteta preduzeća - kazao je ministar.
On je izrazio uverenje da će se na ovaj način velikom broju ljudi omogućiti da reše svoj životni problem i da će u narednim mesecima polako svi oni biti priključeni na legalnu infrastrukturu, čime će se ispoštovati njihova osnovna ljudska prava, a to je pravo na struju, vodu i gas.
Prijavljivanje građana koji žive u nelegalno izgrađenim objektima za priključenje na komunalnu infrastrukturu počelo je danas i trajaće do 15. oktobra, a ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić kaže da građani već dolaze u opštine da se prijave, kao i da su sve nadležne službe uključene kako bi se taj proces obavio brzo i efikasno.
Ministar saobraćaja, građevinarstva i infrastrukture Goran Vesić dobio je na poklon orginalni plakat filma Dragoslava Šekularca "Šeki snima pazi se..." iz 1962. godine.
Cilj je da sve građane koji žive u nelegalnim objektima priključimo na komunalnu infrastrukturu, izjavio je danas ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić u razgovoru sa predstavnicima beogradskih opština kojima je poručio da je važno da se dobro organizuju kako bi kompletan postupak prijava bio završen brzo i efikasno.
U novom Info jutru gost je bio ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić i on je govorio o novoj uredbi za građane za priključenju na struju i vodu, kao i o izmeni zakona o stanovanju ali i o razvoju i izgradnji Srbije.
Za tri dana, 15. septembra počinje prijava građana koji žive u nelegalnim objektima za uvođenje priključka za struju, vodu, gas, grejanje ili kanalizaciju, najavio je večeras ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić i pozvao sve njih da iskoriste mogućnost koju im je država pružila, prijave se i dobiju legalne priključke na komunalnu infrastrukturu.
Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture dalo je danas saglasnost da Javno preduzeće „Putevi Srbije“ krene u obnovu Temerinskog puta u Novom Sadu, koji predstavlja jedan od ulaznih pravaca u grad.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prijavljivanje građana koji žive u nelegalno izgrađenim objektima za priključenje na komunalnu infrastrukturu počelo je danas i trajaće do 15. oktobra, a ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić kaže da građani već dolaze u opštine da se prijave, kao i da su sve nadležne službe uključene kako bi se taj proces obavio brzo i efikasno.
Na društvenim mrežama osvanula je ispovest muškarca koji tvrdi da godinama finansijski pomaže rodbini u Srbiji, ali da umesto zahvalnosti neprestano nailazi na nove zahteve, zamerke, ali i nezahvalnost, zbog čega želi da prekine svaki kontakt sa njima!
Visoke temperature i nagli toplotni talasi ne predstavljaju rizik samo za ljude - dovoljan je samo jedan pogrešan izbor mesta za parkiranje da izbije požar.
Na pijacama širom Srbije bogata je ponuda sezonskog voća i povrća, a cene su niže nego prethodnih nedelja. U nekim gradovima cena trešanja pala je na 150 dinara po kilogramu.
Darko Vesković Prika, koji je brutalno likvidiran u ponedeljak 22. juna 2026. godine u kafiću u beogradskom naselju Kumodraž, danas je sahranjen na Centralnom groblju u Beogradu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Andrije S. (20) zbog sumnje da je 10. decembra 2025. godine u jednom ugostiteljskom objektu na Vračaru, pokušao da ubije Vuka Bajruševića, i jer je neovlašćeno nosio vatreno oružje i municiju.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv četvorice muškaraca zbog postojanja osnova sumnje da su 5. juna 2026. godine izvršenjem različitih krivičnih dela učestvovali u bacanju bombe na porodičnu kuću S.Č. na teritoriji opštine Novi Beograd.
Posle objavljivanja uznemirujućeg snimka prebijanja dečaka (13) na parkingu tržnog centra u Kruševcu, oglasio se osumnjičeni Predrag Marković (50), koji je priznao svoju krivicu i otkrio šta ga je isprovociralo da digne ruku na dete.
Ruski udari po ukrajinskoj gorivnoj infrastrukturi počeli su da izbacuju iz funkcije čitave mreže benzinskih pumpi, a u pojedinim gradovima više nije ostala nijedna stanica za gorivo.
U Nemačkoj je danas zabeležena najviša dnevna temperatura svih vremena od 41,5 stepeni Celzijusa, u Drevicu, u pokrajini Saksonija-Anhalt u centralnom delu zemlje.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
Beli hleb često je na lošem glasu kada je reč o zdravoj ishrani, ali stručnjaci tvrde da jednostavna promena u načinu pripreme može da utiče na to kako ga organizam vari.
Košarkaš Jan Veseli priredio je gala proslavu povodom odlaska u penziju, a goste je zabavljala pevačica Aleksandra Dabić, koja je ekskluzivno za Informer otkrila detalje ovog događaja.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.