• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Kosovo online

25.10.2023

12:55

Ponosni smo i velika nam je čast! Roditelji malog Lazara nakon susreta sa Vučićem: Izabrao je junačko i pravo sprsko ime!

Tanjug

Vesti

Ponosni smo i velika nam je čast! Roditelji malog Lazara nakon susreta sa Vučićem: Izabrao je junačko i pravo sprsko ime!

Nikola i Tamara Janković, roditelji Lazara - hiljadite bebe rođene u porodilištu u Pasjanu od njenog otvaranja 2015. godine, kojem će kršteni kum biti predsednik Srbije Aleksandar Vučić, izrazili su zadovoljstvo time što im je predsednik učinio čast da bude kum njihovom sinu, ali i zato što ih je danas primio u Beogradu.

Jankovići su se zahvalili državi Srbiji i Kancelariji za Kosovo i Metohiju za svu pomoć, ukazali su da je bolnica u Pasjanu od velikog značaja za sve ljude iz Kosovskog Pomoravlja.  

Tamara Janković, majka malog Lazara, izrazila je zahvalnost predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću što je dao ime njenom sinu i obećao da će ga krstiti.

- Mi smo veoma ponosni i velika nam je čast. Nismo verovali da je to stvarno, ali kada smo shvatili da jeste bili smo presrećni. I svi ljudi na Kosovu su veoma srećni i ponosni - rekla je Janković.

Ona se posebno zahvalila Zdravstvenom centru Gnjilane na ukazanoj brizi, kao i svom osoblju porodilišta u Pasjanu koje je, kako kaže, fenomenalno.

Istakla je da je ponosna na ime koje je za njenog sina izabrao predsednik Vučić.

- Junačko, pravo srpsko ime - kazala je ona.

Otac Nikola izrazio je zadovoljstvo što je posetio danas predsednika Srbije sa svojom porodicom.

- Počastvovani smo od strane našeg predsednika, našeg kuma. Nismo ovo očekivali, ali hvala Bogu sve je to ispalo kako treba - rekao je otac malog Lazara.

On je naglasio da je bolnica u Pasjanu od velikog značaja za sve ljude iz Kosovskog Pomoravlja.

Takođe, dodao je da je od velikog značaja i pomoć koju pruža Kancelarija za KiM za svaku rođenu bebu.

- Zahvaljujem se i Petru Petkoviću koji stvarno pomaže svima nama - kazao je Nikola.

Janković je naveo da nemaju nameru da napuštaju Kosovo.

- Čim živimo tu onda nam je i dobro - zaključio je on.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Društvo

Hronika

"Specijalizovali su se": Direktor kancelarije za borbu protiv droga - Evo kako su se modernizovale OKG i ko im je na "meti"
Hronika

"Specijalizovali su se": Direktor kancelarije za borbu protiv droga - Evo kako su se modernizovale OKG i ko im je na "meti"

Milan Pekić, direktor Kancelarije za borbu protiv droga u Republici Srbiji, za Informer.rs ističe da je suzbijanje organizovanog kriminala ključno za bezbednost, ali i jedan od ključnih preduslova za smanjenje ponude droga. Ono što posebno napominje je da su se organizovane kriminalne grupe tenološki modernizovale i specijalizovale i da na to treba odgovoriti.

02.07.2026

07:15

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set