Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je danas u Parizu, gde se održava mirovni forum, razgovarao na kratko u dva navrata sa predsednikom Francuske Emanuelom Makronom i da će večeras sa njim imati i razgovor u "četiri oka".
- Na kratko u dva navrata sam razgovarao sa predsednikom Makronom, da vas obavestim večeras verovatno u Jelisejskoj palati imamo i sastanak - bilateralu, jedan na jedan. To je večeras u 20.15, a posle toga još važnih aktivnosti imamo i večeru sa regionalnim i svetskim liderima - rekao je Vučić novinarima u Parizu.
Očekujem mnogo toga i uputiću poziv Makronu da u najkraćem vremenskom periodu poseti Srbiju.
- I ja ga očekujem, može da se dogodi da već pre kraja godine vidimo Makrona u Beogradu, nadam se tome - rekao je Vučić.
Vučić je rekao i da se nada da će nakon večerašnjih razgovora imati "dobre vesti za ljude u Srbiji".
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boraviće u Parizu, gde će prisustvovati vojnoj paradi povodom obeležavanja Nacionalnog praznika Republike Francuske - Dana pada Bastilje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas na Trg Konkord u Parizu, gde će prisustvovati tradicionalnoj vojnoj paradi povodom Nacionalnog praznika Republike Francuske - Dana pada Bastilje, a za njega je obezbeđeno mesto u prvom redu, što je velika čast za Srbiju.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boravi u Parizu, gde će prisustvovati vojnoj paradi povodom obeležavanja Nacionalnog praznika Republike Francuske – Dana pada Bastilje.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je svečanoj večeri koju je povodom Nacionalnog praznika Republike Francuske, u čast šefova država i vlada, priredio predsednik te zemlje Emanuel Makron, i još jednom pokazao da Srbija uživa ogroman ugled u samom vrhu svetske politike.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u Pariz gde će tokom dvodnevnog boravka prisustvovati vojnoj paradi povodom nacionalnog Dana Republike Francuske - pada Bastilje.
Kompleksi u Zagrebu dostigli tačku ključanja. Dok predsednik Srbije Aleksandar Vučić vodi maestralnu, suverenu i slobodarsku spoljnu politiku koja obezbeđuje Srbiji status ključnog igrača u Evropi, u Hrvatskoj vlada totalni očaj i neverica.
Nacionalni praznik Francuske, 14. jul, obeležen je sinoć svečanim prijemom u ambasadi ove zemlje u Beogradu, tom prilikom ambasadorka Florans Ferari je poručila, da prisustvo predsednika Aleksandra Vučića na Jelisejskim poljima, predstavlja potvrdu francusko-srpskog prijateljstva.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, danas je u Parizu prisustvovao vojnoj paradi povodom obeležavanja nacionalnog praznika Francuske - Dana pada Bastilje. Posle parade Vučić se obratio građanima uživo iz Pariza.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boraviće u Parizu, gde će prisustvovati vojnoj paradi povodom obeležavanja Nacionalnog praznika Republike Francuske - Dana pada Bastilje.
Deo američkih demokrata usprotivio se novom zakonu o sankcijama Rusiji, upozoravajući da bi predsednik SAD Donald Tramp mogao da dobije gotovo neograničena ovlašćenja za uvođenje carina, dok bi posledice kroz više cene na kraju snosili američki građani.
Većina građana Poljske prvi put se izjasnila protiv daljeg prihvatanja izbeglica iz Ukrajine, čime je zabeležen potpuni preokret raspoloženja u zemlji koja je od početka rata bila jedan od najglasnijih političkih saveznika Kijeva i glavno utočište za Ukrajince.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Pre samo nekoliko dana, majka u Tirolu doživela je ono što tvrdi da je najstrašniji trenutak u njenom životu kada je zatekla nepoznatog muškarca u automobilu sa svojom decom.
P. T. (25) iz Niša uhapšen je zbog sumnje da je počinio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, dok je N. J. (31) lišen slobode zbog sumnje da je počinio krivično delo neovlašćeno držanje opojnih droga.
Carinski službenici su u saradnji sa policijom 17. jula 2026. godine na graničnom prelazu Horgoš sprečili pokušaj krijumčarenja 10 neprijavljenih pravoslavnih ikona.
Policijski službenici Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona pronašli su i uhapsili dve osobe za kojima su bile raspisane interne poternice.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Boru uhapsili su S. G. (21) zbog sumnje da je u jednom selu u okolini Bora, upravljajući vozilom marke "audi" bez vozačke dozvole, oborio maloletno lice koje je vozilo bicikl, a zatim napustio lice mesta.
Većina građana Poljske prvi put se izjasnila protiv daljeg prihvatanja izbeglica iz Ukrajine, čime je zabeležen potpuni preokret raspoloženja u zemlji koja je od početka rata bila jedan od najglasnijih političkih saveznika Kijeva i glavno utočište za Ukrajince.
Iranski vrhovni vođa ajatolah Modžtaba Hamnei zapretio je da će Iran i njegovi savznici naučiti Sjedinjene Američke Države lekcijama koje neće zaboraviti.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
Detaljno anatomsko istraživanje, koje je vodio Alfonso Cepeda-Emiliani sa Univerziteta u Santjagu de Komposteli, otkrilo je da titulu glavne erogene zone zapravo odnosi frenularna delta.
Američka tehnološka kompanija Gugl predstavila je novo ažuriranje svoje AI video platforme Vids, koje korisnicima omogućava da kreiraju personalizovane digitalne avatare.
Erotski model i nekadašnja striptizeta Vesna Počuča Šana ponovo je uspela da zapali internet - i to čim se pojavila u noćnom provodu sa atraktivnom drugaricom.
Anica Lazić, devojka glumca Lazara Ristovskog, objavila je snimak iz šminkernice na kojem se jasno vidi kako njen nos izgleda tri meseca nakon operacije.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.