Srbija će zatražiti međunarodnu istragu zbog nelegalnog naoružavanja kosovskih Albanaca i režima takozvanog 'premijera' Aljbina Kurtija, jer su isporuke oružja lažnoj državi protivne Rezoluciji 1244 Saveta bezbednosti UN i Povelji Ujedinjenih nacija!
Ovo je juče najavio predsednik Srbije Aleksandar Vučić, istakavši da razmišlja o tome kako da ne dovede državu u tešku poziciju a da pokrene istragu o protivpravnom naoružavanju takozvanog 'Kosova'. Stručnjaci, sagovornici Informera, ocenjuju da je ovakva istraga potrebna jer stranci koji pomažu Kurtiju i njegovom ekstremističkom režimu svesno krše međunarodna dokumenta i dovode u opasnost Srbe s Kosova i Metohije. Poslednju isporuku oružja Prištini, inače, najavio je američki ambasador Kristofer Hil, a reč je o protivtenkovskim raketama 'džavelin'. Vrednost isporuke je 75 miliona dolara, a Kurti treba da dobije 246 projektila i 24 jedinice za njihovo lansiranje.
Misle da su nedodirljivi
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić upitao je juče kako oni koji krše Rezoluciju 1244 i Povelju UN misle da za to neće nikada odgovarati.
- Razmišljam o tome kako da pokrenem istragu o tome kako svi oni koji naoružavaju takozvane 'kosovske bezbednosne snage', jer to čine suprotno Rezoluciji 1244 i Povelji Ujedinjenih nacija. Kako se usuđuju da krše Povelju UN, a da misle da nikada za to neće da odgovaraju?! Razmišljam o tome kako da ne dovedem zemlju u tešku poziciju a da opet međunarodno pravo bude poštovano. Neke samo interesuje kako da kazne Srbiju, zato što su neki Srbi hteli da brane svoja ognjišta. Da, pošto su počinili određena krivična dela, odgovaraće pred licem pravde. To je posao nadležnih državnih organa, da nađu tačno koja su to krivična dela i za to će biti gonjeni - rekao je Vučić.
Foto: printscreen
Politički analitičar Stevica Deđanski, komentarišući ovu najavu, kaže da to što Priština radi uz pomoć nekih država sa Zapada predstavlja kršenje Rezolucije 1244 i Povelje UN.
- Vrlo sam zadovoljan ako ćemo to kao država da uradimo. Mi znamo da je to kršenje zakona, i oni znaju da je to kršenje i Rezolucije 1244, i Povelje UN. Isto tako znamo da se oni neće mnogo potresti zbog toga što ćemo mi da uradimo, ali ako gledamo s pozicije da će jednog dana biti važno ko je šta radio, ko je kršio međunarodno pravo a ko nije, ovo je jako važno. Imamo dokaze o kršenju svih mogućih rezolucija. To treba da koristimo i u svim drugim situacijama, ne misleći da će oni zbog toga da promene svoju politiku. Međutim, moramo da mislimo na buduće generacije, da im ostavimo neko 'oružje' kojim će se boriti protiv nepravde. Kao što se mi borimo za Republiku Srpsku, zahvaljujući Dejtonskom sporazumu, Rezolucija 1244 nam je sada glavni argument da se borimo protiv nezavisnog 'Kosova' i isporuka oružja lažnoj državi - naglašava Deđanski.
Server: Vučić nikad neće priznati 'Kosovo'!
Američki analitičar i šiptarski lobista Danijel Server potvrdio je da nema šanse da predsednik Srbije Aleksandar Vučić prizna takozvano 'Kosovo' kao nezavisnu državu.
- Predsednik Vučić može već sutra da kaže da će uspostaviti dobrosusedske odnose s Kosovom, zato što se to traži da bi Srbija ušla u EU, ali to neće uraditi. Neće zato što se obavezao na drugačiju politiku i to jednostavno ne želi da uradi - rekao je Server.
Rušenje mira u regionu
Poslanik SNS Zoran Tomić ističe da se Srbija neće predati bez borbe i da neće dozvoliti da prođu metode zastrašivanja iz Prištine, koja ugrožava mir i stabilnost na Balkanu.
- Borićemo se svim pravnim i raspoloživim sredstvima da svetu pokažemo da smo mi ti koji poštuju rezolucije i međunarodno pravo. Nećemo dozvoliti da metode zastrašivanja prođu. Priština ugrožava mir i stabilnost na Balkanu, pokušava da zvecka oružjem koje dobija od Zapada. Nismo mi ti koji nekoga terorišu, već hoćemo da određene stvari postavimo na odgovarajuće mesto. Apsolutno sam siguran da će predsednik Vučić imati punu podršku građana. Ovo su potezi koje narod očekuje - zaključuje Tomić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primiće u četvrtak, 25. januara Maricu Mihajlović iz Sremske Mitrovice, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Podgoričke Vijesti lansirale su reciklirane laži Milovana Brkića, glavnog urednika skaradnog magazina "Tabloid" o Andreju Vučiću i Zvonku Vesilinoviću i navodnoj "proslavi zarađene milijarde" sa ciljem da udare na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da razmišlja kako da ne dovede zemlju u tešku poziciju, a da pokrene istragu o protivpravnom naoružavanju tzv. Kosova i upitao kako oni koji to čine i krše Rezoluciju 12 44 i Povelju UN, misle da za to neće da odgovaraju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primiće u četvrtak, 25. januara Maricu Mihajlović iz Sremske Mitrovice, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Dok se preko tajkunskih medija lažno predstavljaju kao nekakva hrabra "studentska lista" koja menja Srbiju, blokaderi su na prvom ozbiljnom testu i pred kamerama Informera pokazali svoje pravo, preplašeno lice.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Prava drama odigrala se u grčkom letovalištu Skala Furka kada je izbio požar koji je gutao nisko rastinje i zahvatio banderu, saznaje naš portal od Srpkinje E. C.
Turisti su zgroženi paprenim cenama u Hrvatskoj! Londonka je u Splitu doživela šok kada je dva pića platila čak 42 evra, što je skuplje nego u Britaniji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će, nakon izgradnje auto-puta Beograd–Zrenjanin, početi gradnja brze saobraćajnice Beograd–Vršac, a zatim i do Temišvara.
Nakon što su brutalni pljuskovi i grad već pogodili zapadnu Srbiju, RHMZ je izdao novo hitno upozorenje: Nevreme se velikom brzinom premešta ka istoku!
Više javno tužilaštvo u Pančevu saopštilo je danas da postupa povodom aktiviranja eksplozivnog sredstva u dvorištu kuće u Starčevu kada su poginule dve osobe.
Albanski državljanin Dorijan Puka, koji se suočava sa deportacijom iz Velike Britanije, izazvao je pažnju javnosti objavljivanjem snimaka na društvenim mrežama, gde prikazuje raskošan način života.
Viši sud u Novom Sadu odredio je pritvor do 30 dana P. J. i O. M., osumnjičenima za krivično delo teško ubistvo u pokušaju u saizvršilaštvu, u sticaju sa krivičnim delom nasilničko ponašanje, nakon događaja kod Medicinske škole u Novom Sadu, u kojem su povređena maloletna lica.
Nedelju dana nakon smrti Džefrija Epstina, Anja je izbačena iz stana u kojem je godinama živela pod njegovom kontrolom. Tek tada je, kako kaže, uspela da pobegne iz noćne more koja je trajala godinama i danas je odlučila da progovori o zlostavljanju za BBC.
Ukupno 53 osobe hospitalizovane su nakon masovnog trovanja u odmaralištu "Zlatni pesci" u Stavropoljskom kraju u Rusiji, saopštilo je regionalno Ministarstvo zdravlja.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
Voditeljka rijalitija Elita Dušica Jakovljević je otkrila da je zbog prevelikog umora i iscrpljenosti prinuđena da napravi kratku pauzu tokom vikenda kako bi "napunila baterije".
Pevačica Biljana Bilja Jevtić ogolila je dušu i podelila najbolniji emotivni trenutak iz svoje prošlosti - gubitak majke koji ju je zadesio u trenucima kada je bila miljama daleko od kuće.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.