Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je, povodom Dana državnosti Republike Srbije, čestitku predsednika Ujedinjenih Arapskih Emirata šeika Mohameda bin Zajeda al Nahjana.
- Čast mi je i zadovoljstvo da povodom Dana državnosti Republike Srbije Vašoj ekselenciji uputim najiskrenije čestitke i najlepše želje za dobro zdravlje i srećan život, a Vladi i narodu prijateljske Republike Srbije želim dalji napredak i prosperitet. Primite izraze iskrenog uvažavanja i naklonosti - navodi se u čestitki šeika Mohameda bin Zajeda al Nahjana.
Izaslanik predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića, potpredsednik vlade i ministar odbrane Miloš Vučević izjavio je danas u Orašcu, na centralnoj državnoj ceremoniji povodom Dana državnosti Srbije, da ličnost svakog čoveka, njegovu sadašnjost i budućnost formira prošlost, kao putokaz kako ćemo ići napred.
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić je nije iznenađena spaljivanjem lutke Aleksandra Vučića u Kaštelima jer je logično da onima koji viču „za dom spremni“ i „ubij Srbina“ upravo on najviše smeta. Kako je navela, imajući u vidu da upravo Vučić vodi Srbiju ka novim pobedama i uspesima, onda možda u Kašelima postane tradicija da se svake godine spaljuje lutka Aleksandra Vučića“
Srbija je suverena, nezavisna država koja razmišlja svojom glavom. Put slobodarske Srbije je najteži, ali sam sigurna da bi na njega bili ponosni naši preci, a da će biti ponosni naši potomci“ izjavila je predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić gostujući u Jutarnjem programu TV Happy.
U Orašcu je danas počela centralna državna ceremonija povodom Dana državnosti Srbije koju predvodi potpredsednik Vlade Srbije i ministar odbrane, kao izaslanik predsednika Republike, Miloš Vučević.
Ričard Grenel, bivši specijalni izaslanik SAD za dijalog Beograda i Prištine, nazvao je ''napadom'' izjave zamenika premijera privremenih prištinskih institucija Besnika Bisljimija o sastanku specijalnog izaslanika EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslava Lajčaka sa predstavnicima Radne grupe Nacionalnog konventa o EU za poglavlje 35 i delegacije Srba sa KiM.
Dobrica Veselinović, prvi na Đilasovoj izbornoj listi za Grad Beograd, na izborima iz decembra koje su pukli, juče je primio u stranačke prostorije gradonačelnika Budimpešte.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izaslanik predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića, potpredsednik vlade i ministar odbrane Miloš Vučević izjavio je danas u Orašcu, na centralnoj državnoj ceremoniji povodom Dana državnosti Srbije, da ličnost svakog čoveka, njegovu sadašnjost i budućnost formira prošlost, kao putokaz kako ćemo ići napred.
Dok se "želu da bude nosilac" blokaderske liste Vladan Đokić baškario na Jadranskom moru, Milo Lompar, njegov glavni konkurent sa blokaderske liste "opipava" tokom leta alternative za sklapanje novih političkih saveza.
Prava drama odigrala se danas u letovalištu Letojani na Siciliji kada jednom turisti iznenada pozlilo dok je ležao na plaži. Dok se čekala Hitna pomoć, u pomoć je pritrčala doktorka iz Srbije.
Vatrena stihija u Deliblatskoj peščari proširila se na čak 300 hektara, a u selu Lučica kod Požarevca jedna osoba je stradala u požaru koji je sama izazvala, saopštio je MUP i izdao hitno upozorenje.
Iza kulisa plažnih barova i noćnih klubova neretko isplivaju priče o narko-mrežama koje pokušavaju da iskoriste svet provoda za dilovanje droge. Hapšenje nekoliko državljana Srbije u Budvi zbog dilovanja droge po barovima i kafićima, ponovo je skrenulo pažnju na pažnju na narko - kriminal iza sjaja noćnog života.
U saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila danas oko 16.50 časova na Smederevskom putu, u Ulici Aleksandra Kostića, sudarila su se dva putnička automobila.
Crnogorska policija je u saradnji sa Poreskom upravom podnela krivičnu prijavu protiv državljanina Srbije N. Đ. (53) zbog sumnje da je utajio porez i oštetio državu za više od 40.400 evra, piše portal Vijesti.me.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da bi iza odluke da se Kijevu smanji isporuka antibalističkih raketa mogli stajati politički motivi, posebno želja da se Ukrajina učini poslušnijom.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Početak avgusta doneo je izuzetno snažan toplotni talas, a jedan majstor je na svom TikTok profilu podelio trik za rashlađivanje doma koji ne zahteva nikakve troškove.
Braon farmerke izdvajaju se kao jedan od vodećih trendova za jesen jer unose dozu elegancije u svakodnevne kombinacije i lako se uklapaju uz gotovo svaki stil.
Majka pokojnog muzičara Dejana Mitrovića prvi put se oglasila nakon njegove tragične smrti i kroz potresnu ispovest otkrila detalje kobnog dana kada je njen sin izgubio život.
Tin Mlivić, nekadašnji rijaliti učesnik, zaprosio je dečka Ivicu Racića koji je inače tog dana slavio i gala rođendan, a detalji su odmah dospeli do društvenih mreža.
Zbog teške ekonomske situacije i manjka nastupa, pevačica Maja Odžaklijevska je prihvatila posao u vulkanizerskoj radnji kako bi obezbedila egzistenciju sebi i svojoj porodici.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.