Ministar unutrašnje i spoljne trgovine Tomislav Momirović bio je gost našeg Glavnog dnevnika i on je govorio o opoziciji, izborima, ali i o sramnoj rezoluciji o Srebrenici.
Ministar unutrašnje i spoljne trgovine Tomislav Momirović ističe da Predsednik Vučić vodi pametnu politiku u vremenu kada postoji mnogo pritisaka na našu zemlju.
- Mnogo izazova je stavljeno na našu zemlju. Neki naši tradicionalni prijatelji i partneri nisu pokazali podršku i ispali su da su protiv nas. Predsednik Vučić je vodio pametnu politiku kada je pravio prijateljstvo sa mnogim zemljama. Idustrijalizovali smo zemlju, izgradili autoputeve stvorili dobre odnose sa mnogim zemljama, još čvršće i bolje nego što je to radila vlast pre 2012. godine - rekao je Momirović.
Prema rečima ministra predstavnici opozicije sa Zapadom pritiskaju Srbiju, jer žele da promene ishod izbora koji su izgubili, kao i da je opoziciji cilj da sačuvaju ekonomske interese i izazovu destabilizaciju.
- Mi moramo da se suprotstavimo tom cilju da budemo etiketirani kao genocidan narod. Predstavnici opozicije dolaze sa ljudima sa Zapada da pritiskaju našu zemlju. Opozicija nije samo izgubila, već su bili počišćeni. Opredelili su se da idu po evropskim parlamentima da sa albanskim lobistima započinju međunarodne istrage i pritiske. Više ne znam šta opozicija traži, ali ne mogu da zaboravim da su političke poene skupljali na tragediji u "Ribnikaru", jer sam ne samo političar već i otac dece koji idu u "Ribnikar". Optuživali su nas za postupke malog monstruma. To je jedna ekipa koja samo želi da zaštiti svoje ekonomske interese, na čelu sa Đilasom milijarderom. Lansirali su ideju o bojkotu, jer znaju da će doživeti fijasko, a drugi cilj im je da destabilizuju državne institucije - kazao je Momirović.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Tomislav Momirović
Ministar Momirović kaže i da Predsednik Vučić bije u Njujorku ogromnu bitku za naš narod.
- Predsednik Vučić je dobio 2.5 miliona glasova i to pokazuje veliku podršku naroda. Molim građane da veruju svojoj vladi, pa sada je predsednik Vučić u Njujorku i tamo vodi ogromnu bitku za Srbiju. Valjaćemo se u blatu, ali nećemo da naš narod bude etiketiran, borićemo se protiv rezolucije o Srebrenici, borićemo se protiv članstva tzv. Kosova u Savet Evrope. Ljudi su videli moć naše vojske, pre 10 godina nije bilo nikakve tehnologije u vojsci - zaključio je Momirović.
U novom Info danu o rasulu u opoziciji i predstojećim izborima, govorili su Dejan Vukelić urednik "Srpskog portala" i Tomislav Bokan, pokret "Dinara-Drina- Dunav".
Razgovor predsednika Srbije Aleksandra Vučića u UN i destruktivno delovanje domaće opozicije, komentarisao je gost Info jutra, lider LDP-a Čedomir Jovanović.
Opozicione napore da ostvari ciljeve Brisela da Srbiju potčini svojim interesima, komentarisao je gost Info jutra, Dragoslav Bokan sa Instituta za nacionalnu strategiju.
U novom izdanju Info večeri o prijemu tzv. Kosova u Savet Evrope, opoziciji, ali i o sramnoj rezoluciji o navodnom genocidu u Srebrenici, govorili su gosti analitičar Veljko Jovanović, potpredsednica SRS Vjerica Radeta, državni sekretar Đorđe Dabić, Goran Đorđević, advokat, analitičar Slobodan Josipović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U novom Info danu o rasulu u opoziciji i predstojećim izborima, govorili su Dejan Vukelić urednik "Srpskog portala" i Tomislav Bokan, pokret "Dinara-Drina- Dunav".
Organizatori festivala Belgrade Music Week oglasili su se saopštenjem u kojem su demantovali da je sinoć tokom završne večeri festivala došlo do incidenta.
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Najtopliji grad u 13 časova je Kikinda, gde je izmereno 38 stepeni, a najsvežije je na Kopaoniku 23 stepena, rekli su iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Biljana Tanasijević Vuksanović (60), profesorka Valjevske gimnazije, koja je obolela od kancera, namerava da dokaže na sudu da je bombardovanje 1999. godine uzrok njene bolesti.
Postoje mesta koja kao da priroda ljubomorno čuva vekovima. Jedno od njih nalazi se na obroncima Fruške gore, među gustim šumama i pitomim pejzažima Srema, okruženo brojnim srpskim svetinjama - nadaleko čuvenim manastirima.
Tog 29. juna, iako je prethodnog dana glavna tema bio Balkanski savez Turske, Grčke i Jugoslavije, što se direktno odnosilo na njihov život, a naročito u svetlu činjenice da je zemlja još uvek bila u grču od sukoba sa Staljinom i Sovjetskim savezom koji je trajao neprekidno već šest godina, zbog čega je svaka vest koja se odnosila na političko pozicioniranje Jugoslavije u međunarodnim odnosima bila od izuzetne važnosti, čitaoce "Večernjih Novosti" ponovo je sačekala stara tema koja je već danima dominirala - Gvatemala.
Jednoipogodišnji dečak koji je 23. juna teško povređen u stravičnoj nesreći u Begaljici kod Grocke, kada ga je deda pregazio traktorom, nažalost preminuo je u Univerzitetskoj dečjoj klinici Tiršova.
Viši sud u Negotinu danas je Apelacionom sudu u Nišu uputio na odlučivanje spise predmeta protiv Dejana Dragijevića i Srđana Jankovića, optuženih za ubistvo dvogodišnje devojčice Danke Ilić 26. marta 2024. godine, radi odlučivanja o podnetoj žalbi.
Žestoka tuča dogodila se noćas, sat vremena nakon ponoći, na uglu Sarajevske i Durmitorske ulice u Beogradu, nakon bezazlene rasprave dvojice muškaraca. Jedan od njih zadobio je teške telesne povrede.
Policija i hitne službe sprovode veliku akciju u Štadeu, dok dva helikoptera nadleću centar grada, a portparol policije potvrdio je da je u napadu život izgubilo pet ljudi.
Ministarstvo spoljnih poslova Azerbejdžana osudilo je danas odluku Izraela da prvi put zvanično prizna genocid nad Jermenima iz 1915. godine, ocenivši da je reč o "iskrivljavanju istorijskih činjenica" i pozvalo izraelsku vladu da preispita tu odluku.
Predsednik Irana Masud Pezeškijan izjavio je danas da će, u skladu sa nedavno postignutim sporazumom sa Sjedinjenim Američkim Državama, Iranu biti vraćeno šest milijardi dolara od ukupno 12 milijardi dolara zamrznutih sredstava koja se nalaze u Kataru, kao i da će Teheran nastaviti napore za povratak preostalog novca.
Predsednik Rusije Vladimir Putin odbacio je ukrajinski predlog da se borbena dejstva ograniče na četiri regiona, poručivši da Moskva neće prihvatiti dogovor koji bi Oružanim snagama Ukrajine dao predah i omogućio im da prebace trupe na najteže delove fronta.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Ako zadobijete opekotine od sunca, važno je da što pre pružite koži odgovarajuću negu. Osim što treba da rashladite kožu i unosite dovoljno tečnosti, oporavak mogu da olakšaju i pojedini prirodni sastojci.
Kamen u bubregu postaje bolan kada se simptomi pojave. Dr Sarbjit Mohapatra deli znake upozorenja na koje treba obratiti pažnju, kao i preventivne korake koje treba slediti.
Luksuzni brend Luj Viton našao se na meti kritika nakon što je u Francuskoj, u okviru promotivne instalacije, postavljen veštački vodopad zbog potrošnje vode tokom perioda visokih temperatura i suše.
Mnoge poznate ličnosti svim silama se trude da sakriju svoj privatan život, a jedna od njih je i pevačica Džejla Ramović, koja je u tajnoj vezi s kolegom Jakovom Jozinovićem.
Pevač Emir Habibović čeka čeka svoje šesto dete sa 15 godina mlađom suprugom Tamarom, a sada je objavio još jednu vest o prinovi u porodici - dobiće i unuče.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.