Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da mu je tokom jučerašnjeg obraćanja u Ruskom domu bilo prikladno da deo izlaganja govori na ruskom, deo na srpskom jeziku kao i da ga baš briga šta će ko da mu zameri.
On je to rekao novinarima u Kotoru, na pitanje da li očekuje zamerke od Evropske komisije zbog govora na ruskom jeziku.
- Sam ću odlučivati koji jezik ću da koristim, uvek onaj najsvrsishodniji za datu priliku i uz poštovanje činjenice da predstavljam građane Srbije i Srbiju - rekao je on.
Govoreći o Danu Evrope, on je rekao da su Šumanova deklaracija i Dan Evrope važno nasleđe, da ga poštujemo, ali da nikada nećemo zaboraviti da 9. maja slavimo Dan pobede nad fašizmom.
- Bez toga ne bismo imali ni zemlju ni ljude i pitanje je gde bismo se danas nalazili - rekao je Vučić.
Oni koji su tokom prethodnih godinu i po dana tražili izbore sada se ne raduju zato što znaju kakav će rezultat biti i da će poverenje građana opet da dobiju odgovorni i ozbiljni ljudi!
Blokaderi i opozicija, njihovi mentori i njihovi ideolozi - čiji je prvi aksiom - što gore Srbiji to bolje njima i njihovim džepovima, nikada nisu oprostili predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i Srpskoj naprednoj stranci što su nezaposlenost u Srbiji niža nego ikad u novijoj istoriji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić reagovao je na sramno ćutanje Evrope na veličanje ustaštva, istakavši da se u jednom njenom delu nacizam ponovo normalizuje, dok se prema različitim državama primenjuju dvostruki aršini.
Učesnici prve sezone Exatlona Srbija Radojica Lazić i Anabela Zonai trenutno se nalaze u Dominikani, a javnost najviše zanima da li je njihov odlazak povezan sa drugom sezonom takmičenja.
Reper Gazda Paja pokazaće svoje veštine u najvećem sportskom rijalitiju Exatlonu, a njegova žena Vesna je takođe u sjajnoj formi, pa je suprugu komotno mogla da se pridruži u takmičenju.
U Gornjoj Gorevnici kod Čačka gde je olujni vetar sinoć napravio haos, ljudi se čude i u strahu govore da se plaše šta će ih snaći jer sad nemaju ni seoski zapis.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski obišla je danas radove na obnovi Čukur česme u Beogradu, jednog od najznačajnijih istorijskih mesta u prestonici, za čiju je obnovu Ministarstvo opredelilo 991.800,00 dinara.
Novica Elek, koji je sinoć likvidiran u Surčinu, kada je nepoznati napadač pucao u njega nasred ulice, ostao je upamćen u srpskoj javnosti po teškom zločinu koji je počinio pre 10 godina, kada je svojoj supruzi Tijani pucao u noge.
Dva policajca povređena su tokom nesvakidašnje potere za traktoristom u okolini Lebana, koji je, prema nezvaničnim saznanjima, prethodno zaustavljen dok je prevozio ogrevno drvo bez prateće dokumentacije.
Ubistvo vatrogasca S. Č. (48) kojeg je hicima iz pištolja usmrtio šurak B. K. (39), potresla je sve koji su ga poznavali. Za njega, kao i za čitavu njegovu porodicu svi imaju samo reči hvale.
Policija je uhapsila A. I. iz Berana zbog sumnje da je vozilom usmrtio svoje jednogodišnje dete, kao i da je policijskim službenicima dao netačne informacije o okolnostima i načinu na koji je dete stradalo, saopšteno je iz Uprave policije.
U Velikom Gradištu B. K. juče je usred bela dana sa namerom krenuo u porodičnu kuću svoje rođene sestre da poubija sve članove svoje porodice, zbog nerešenih imovinskih odnosa nakon očeve smrti. Komšije i prolaznici u tom trenutku zatečenim prizorom bili su šokirani i preplašeni.
Rusija bi, ukoliko odluči da direktno testira odlučnost NATO, mogla da izbegne klasičnu invaziju i umesto nje udari na najslabije tačke Alijanse sabotažama, prikrivenim operacijama, ograničenim vojnim prodorima i sajbernapadima, ocenjuju zapadni bezbednosni stručnjaci.
Iran je za svaki novi sukob pripremio novo oružje, tehnologije i taktike koje namerno drži u tajnosti kako bi protivnika iznenadio tek na bojnom polju, tvrdi portparol iranskog Ministarstva odbrane brigadni general Reza Talai-Nik.
Odbijanje Islanđana da obnove pregovore o članstvu u Evropskoj uniji predstavlja novu pobedu predsednika Rusije Vladimira Putina nad Zapadom, ocenio je Ginter Felinger, veliki mrzitelj Srbije i Rusije.
Dvadesetdvogodišnja devojka ubijena je, a još petoro mladih je ranjeno u pucnjavi na rejv žurci u švajcarskom gradu Arauu, dok policija i dalje traga za napadačem ili više njih.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Kada pas stavi šapu na svog vlasnika, to najčešće znači da želi da pokaže ljubav i privrženost. Ipak, ovaj gest nije samo znak nežnosti, već i važan način na koji pas komunicira sa čovekom.
Dr Duong Thi Phuong sa Odeljenja za ishranu Univerzitetske bolnice za medicinu i farmaciju u Vijetnamu je otkrila koje svakodnevne navike mogu da imaju veliki uticaj na zdravlje digestivnog sistema.
Bivša rijaliti zvezda Dalila Dragojević progovorila je o sukobu sa Vesnom Rivas i poručila da pevačica ne govori istinu kada kaže da je dobila na sudu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.