Koordinator Centra za globalno angažovanje Stejt departmenta Džejms Rubin izjavio je da je "dugoročni cilj normalizacije odnosa Beograda i Prištine međusobno priznanje Srbije i Kosova".
Rubin je za albanski servis "Glasa Amerike" kazao da putem medija koji posluju u Srbiji Rusija i Kina vrše "maligni uticaj" tako što koriste i šire dezinformacije i time podrivaju "evroatlantske integracije i podstiču regionalne napetosti".
- Teško je zamisliti normalizovane odnose između Kosova i Srbije bez priznanja, a činjenica da neke zemlje, koje su već članice EU, ne priznaju Kosovo nije relevantna. Kosovo i Srbija imaju problem koji mora da se reši. Moraju da normalizuju odnose - kazao je Rubin, i dodao:
- Vrednosti Zapada i SAD dominantne su u Evropi i u zemljama koje žele da budu njen deo i pored toga što Rusija nastavlja da eksploatiše pitanje Kosova i Srbije preteći da će staviti veto na članstvo Kosova u UN. Dakle, Rusi nastavljaju sa pokušajima da dele, dok Sjedinjene Države, sarađujući sa našim prijateljima i saveznicima, pokušavaju da ostave te užasne dane prošlosti iza nas - kazao je Rubin.
Odeljenje za kontrolu strane imovine Sekretarijata za finansije Sjedinjenih Država (OFAC) imenovalo je mrežu dva pojedinca i sedam kompanija koji, kako tvrdi, obezbeđuju glavne izvore prihoda za predsednika Republike Srpske (RS) Milorada Dodika i njegovu porodicu.
Aljbin Kurti otputovao je u Hamburg na poziv specijalnog predstavnika Nemačke za Zapadni Balkan Manuela Zaracina, a svoj boravak će iskoristiti da prisustvuje fudbalskoj utakmici između Albanije i Hrvatske koja se igra u okviru Evropskog prvenstva, prenosi Reporteri.
Visoki predstavnik Evropske unije (EU) za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj preporučio je državama članicama EU ukidanje "kaznenih mera" lažnoj državi "Kosovu", saznaje Radio Slobodna Evropa (RSE) iz izvora upućenih u sadržaj dokumenta.
Ministar spoljnih poslova, Marko Đurić, poručio je danas u razgovoru sa šeficom Unmika, Karolin Zijade, da je značaj te misije UN danas veći nego ikad, s obzirom na zastoj u dijalogu Beograda i Prištine izazvan potezima premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija.
Đurić je, izrazio ozbiljnu zabrinutost povodom pojave tendencija da se ukinu restriktivne mere uvedene Privremenim institucijama samouprave u Prištini, navodi se u saopštenju Ministarstva.
Takozvani "ministar unutrašnjih poslova" Dželjalj Svečlja kazao je da "nema nesuglasica" sa međunarodnim partnerima povodom akcija "kosovske policije" na severu Kosova i Metohije i istakao da su Stejt department i zemlje Kvinte samo "izrazili svoju zabrinutost" zbog zatvaranja ekspozitura Banke Poštanske štedionice, prenosi Ekonomija onlajn.
Direktor Kancelarije za KiM, Petar Petković, poručio je na društvenoj mreži "Iks" da policija lažnog premijera Aljbina Kurtija nema šta da traži u srpskim institucijama koje su osnov formiranja Zajednice srpskih opština.
Srbi na severu tzv. Kosova dobili su poziv tzv. Kosovske agencije za privatizaciju da napuste stanove koje su dobili od preduzeća u kojima su radili ili još uvek rade i koje su otkupili, te da ih predaju Albancima koji su u tim stanovima nekada živeli, ali su napuštanjem radnih mesta, po tadašnjem zakonu, izgubili vlasnička prava nad stanovima koje nisu otkupili.
U noći između petka i subote, sat vremena nakon ponoći, u centru Leposavića, privedena su dvojica maloletnika, zbog, kako su potvrdili, pevanja pesama na jednom rođendanu. Tzv. kosovska policija ih je, kažu, prskala suzavcem i primenjivala silu sve do policijske stanice.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Odeljenje za kontrolu strane imovine Sekretarijata za finansije Sjedinjenih Država (OFAC) imenovalo je mrežu dva pojedinca i sedam kompanija koji, kako tvrdi, obezbeđuju glavne izvore prihoda za predsednika Republike Srpske (RS) Milorada Dodika i njegovu porodicu.
Najnovije dogovorene ustavne promene, aminovane pod patronatom Evropske unije, ogolile su surovu istinu o trenutnoj vladajućoj većini: sve može i sve prolazi, osim srpskog jezika i prava onog naroda koji je izneo promene u Crnoj Gori.
Kijev je tokom noći i jutra bio pod snažnim raketnim i dronovskim udarima, a prema navodima ruskih vojnih dopisnika, glavni ciljevi bili su energetski objekti u prestonici i okolini.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.
Učenici iz Srbije osvojili su četiri bronzane medalje na Evropskoj geografskoj olimpijadi (EGEO), koja je održana od 27. juna do 3. jula u Varni, u Bugarskoj.
U šabačkom naselju Trkalište protekle subote došlo je do nezapamćenog incidenta i brutalnog vršnjačkog, odnosno nasilja nad maloletnim licem, kada je za sada nepoznata žena fizički nasrnula na dete i besno uništavala njegov električni dvotočkaš.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Milica Đurđević Stamenkovski, danas je u Narodnoj skupštini Republike Srbije da bi govorila o Zakonu roditelj negovatelj, koji je, kako kaže, nastao iz života ljudi, a ne iz statistike.
Tokom iskopavanja u blizini grada Orhusa u Danskoj arheolozi su otkrili 82 zemunice u kojima su, kako se veruje, u vreme vikinga bile specijalizovane radionice za izradu tekstila.
Viši sud u Sremskoj Mitrovici odredio je pritvor do 30 dana Petru J.(44) i njegovom sinu Pavlu J (19), koji se sumnjiče za teško ubistvo Aleksandra L.(40) iz Stare Pazove. Ista mera izrečena je i drugom sinu (16) zbog opasnosti od uticaja na svedoke i uznemirenja javnosti.
Na Rgotskom jezeru kod Zaječara u toku je dramatična potraga za muškarcem starim oko 40 godina, koji je nestao tokom sinoćnjeg kupanja. Zbog dubine i specifičnosti terena, na lice mesta su upućene ronilačke ekipe, a sve okolnosti ukazuju na to da se nesrećni čovek utopio.
Pet razbojnika, naoružanih pištoljima, maskiranih fantomkama i obučenih u policijske uniforme, upali su u Novom Bečeju u porodičnu kuću Štefana S., koji živi u Nemačkoj, i iz nje odneli oko 200.000 evra i kilogram zlata.
Na Dunavu u mađarskom gradu Rackeve došlo je do tragične nesreće u kojoj se muškarac (31) udavio dok je u naručju držao svoju trogodišnju ćerku. Devojčica je u poslednjem trenutku spasena iz vode, dok njenom ocu, uprkos naporima lekara, nije bilo spasa.
U teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila sinoć na raskrsnici Ruzveltove i Ulice kraljice Marije u Beogradu, povređene su tri osobe, među kojima je i osmogodišnje dete.
Iran je u ponedeljak započeo veliku pogrebnu povorku kroz Teheran povodom sahrane vrhovnog vođe ajatolaha Alija Hamneija, čija je smrt dodatno podigla tenzije u zemlji i regionu.
Nestašica goriva u Rusiji pretvorila je pumpe u mesta višesatnog čekanja, tuča i racionalizacije, dok se posledice ukrajinskih udara dronovima po rafinerijama sada sve jasnije osećaju daleko od fronta, piše američki magazin „Forčun“.
Rusko-kineske pomorske vežbe „Pomorska interakcija 2026“ počele su kod kineskog Ćingdaoa, ali se ove godine ne gledaju samo kao rutinska vojna saradnja Moskve i Pekinga
Masovni noćni udar na Kijev izveden je neposredno pred samit NATO-a u Turskoj, a ruski analitičari ga tumače kao jasnu poruku Moskve da neće odstupiti ni ako Alijansa donese nove odluke o eskalaciji sukoba u Ukrajini.
Kriminalistički triler "Nemesis" oborio je sve rekorde i za nešto više od mesec dana od premijere ostvario neverovatnih 1,31 milijardi pregleda na Netfliksu.
Nagrada "Ernest" za 2026. godinu, odlukom Direkcije Somborskog filmskog festivala, dodeljuje se glumcu Vojislavu Brajoviću, jednom od najznačajnijih umetnika domaće kinematografije, za "doprinos sadašnjim i budućim filmovima".
Uz pomoć sode bikarbone i limunovog soka možete brzo ukloniti masne naslage sa kuhinjskih ormarića i osvežiti njihovu površinu bez agresivnih sredstava za čišćenje.
Godinama je border koli važio za najpametnijeg psa na svetu, ali novo naučno istraživanje pokazalo je da ga je malinoa nadmašila i preuzela prvo mesto.
Supruga Radiše Trajkovića Đanija oglasila se za Informer nakon što se na društvenim mrežama pojavio snimak na kom je folker okružen policijom u Bečićima.
Bivša učesnica hrvatskog rijalitija "Gospodin Savršeni", Laura Prgomet, privedena je u nedelju uveče u Dubrovniku nakon incidenta u jednom ugostiteljskom objektu u naselju Lapadski dvori.
Pevačica Nela Bijanić izjavila je kako zna da potroši 1000 evra za nekoliko minuta, ali isto tako zna da novac sačuva, od čega je i izgradila kuću na četiri sprata.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je sa svojim pratiocima jedan od najemotivnijih trenutaka ove godine, kada je stigla đačka knjižica njene ćerke Lee.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.