Srbi sa severa Kosova i Metohije okupiće se sutra na mirnom i demokratskom protestu povodom najava Prištine o otvaranju glavnog mosta na Ibru izmedju severne i južne Kosovske Mitrovice.
Skup će biti održan u 11 časova na Trgu Braće Milić koji se nalazi u blizini mosta na Ibru.
Srbi sa Kosova i Metohije zabrinuti su za svoju bezbednost povodom najava Prištine o jednostranom otvaranju mosta, ali i zbog svakodnevnih eskalatornih poteza Prištine i očekuju da ih Kfor zaštiti.
Danas se oglasio i Kfor koji je ponovio da 'sve odluke u vezi sa otvaranjem glavnog mosta preko reke Ibar moraju biti donete u okviru dijaloga Beograda i Prištine uz posredovanje EU'.
- Jedinice Kfora održavaju stalno, fiksirano prisustvo na mostu i nastavljaju da sprovode redovne patrole u okolnim područjima kako bi osigurale stabilnost i bezbednost, za dobrobit svih lokalnih zajednica. Nećemo oklevati da se pozabavimo bilo kojim razvojem situacije koji može uticati na bezbednosno okruženje i regionalnu stabilnost, uz puno poštovanje našeg mandata UN-a. Stav Kfora je sve vreme bio jasan i dosledan. Sve odluke u vezi sa otvaranjem glavnog mosta preko reke Ibar moraju biti donete u okviru dijaloga Beograda i Prištine uz posredovanje EU - poručili su iz Kfor-a.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković prokomentarisao je na svom Iks profilu to što su takozvani kosovski ministri Dželjalj Svečlja i Eljbert Krasnići ponovo posetili Severnu Mitrovicu, gde su u jednom kafiću u neposrednoj blizini glavnog mosta na Ibru ponovo popili kafu.
Građani Severne Mitrovice pribojavaju se odluke o otvaranju glavnog mosta na Ibru za drumski saobraćaj, jer se, priznaju - osećaju nebezbedno. Strepe da bi otvaranje mosta moglo da bude zloupotrebljeno.
KFOR je najavio da će svoje brojno stanje na Kosovu i Metohiji (KiM) vratiti na nivo pre 2023. godine zbog navodnog "poboljšane bezbednosne situacije", uz optimizaciju rasporeda svojih snaga, što predstavlja ozbiljan bezbednosni rizik za Srbe.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković prokomentarisao je na svom Iks profilu to što su takozvani kosovski ministri Dželjalj Svečlja i Eljbert Krasnići ponovo posetili Severnu Mitrovicu, gde su u jednom kafiću u neposrednoj blizini glavnog mosta na Ibru ponovo popili kafu.
Porodica iz Srbije doživela je dramu na letovanju u Nea Plagiji na Halkidikiju kada je njihovo sedmogodišnje dete skliznulo sa dušeka u more i počelo da se davi.
Krvavi pohod koji je potresao čitav Balkan odigrao se u mirnom cetinjskom naselju Medovina, u neposrednoj blizini Cetinjskog manastira, pre tačno četiri godine. Vuk Borilović (34) je u popodnevnim časovima, naoružan poluautomatskim lovačkim karabinom, napravio nezapamćeni masakr u kom je ubio 10 svojih sugrađana.
U blizini Atletske dvorane na Voždovcu, na Bulevaru oslobođenja, juče zabeležen jeziv incident koji je uznemirio prolaznike i rekreativce u Banjičkoj šumi: žena (44) kretala se stazom kroz šumu kada joj je s leđa prišao nepoznati muškarac i bez ikakvog povoda je uhvatio za zadnjicu.
Kantonalno tužilaštvo Unsko-sanskog kantona zatražilo je od Kantonalnog suda u Bihaću da odredi pritvor Š. H. (66) iz Bosanske Krupe, koja je osumnjičena za ubistvo svog supruga.
Ruski petrohemijski kompleks "Sibur Zapsibnjeftehim" u Toboljsku u Tjumenskoj oblasti u zapadnom Sibiru oštećen je u napadu ukrajinskih dronova koji je izveden u ponedeljak.
Za region Atike, u okolini Atine, i za još pet drugih regiona na jugoistoku, jugu i u centralnom delu Grčke, danas je proglašen veoma visok rizik od izbijanja požara, saopštili su grčki zvaničnici.
Pevač Marko Stojković, poznatiji kao MC Stojan, podelio je sa pratiocima intiman trenutak opuštanja sa devojkom i kućnim ljubimcem od kog se, sudeći po svemu, ne razdvajaju ni kada legnu na spavanje.
Rijaliti par Anđela Đuričić i Nenad Marinković Gastoz trenutno uživaju na Maldivima odakle dele romantične snimke sa pratiocima, a poslednja objava vožnje bicikla sve je raznežila.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.