Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da se Srbija nalazi na "evropskom putu", ali čuva svoja tradicionalna prijateljstva sa Rusijom, Kinom, Azerbejdžanom i da je to politika "realnosti i ozbiljnosti".
Obilazeći radove na izgradnji saobraćajnice Šabac-Loznica, predsednik je podvukao da je Srbija nezavisna zemlja i da sama donosi odluke.
- Mi sami donosimo odluke, mi smo nezavisna zemlja. Ponosan sam na to i to je naša politika. Kad mi neko kaže da se 100% saglasio sa nečim, onda pitam zašto ima ministra spoljnih poslova i vladu. Mi imamo 100% usaglašenost sa politikom Srbije. Naša politika je izgradnja Srbije, a ne zanima me šta drugi o svemu tome govore - rekao je Vučić.
Na pitanje novinara tokom obilaska radova na brzoj saobraćajnici Šabac - Loznica da li je Srbija između Istoka i Zapada, Vučić je rekao da je Srbija na svom mestu i da iako je na evropskom putu poštuje svoje tradicionalne veze i prijateljstva sa Rusijom, Kinom, Azerbejdžanom i drugim zemljama.
Foto: printscreen
- Srbija ima svoju politiku, 12 godina slušam pridike i predavanje da smo kao čaradak ni na nebu ni na zemlji. Da li je ovaj put ni na nebu ni na zemlji ili na zemlji kojom hodate? Jer je to politika realnosti, ozbiljnosti i politika poštovanja suvereniteta u odlučivanju - naglasio je Vučić.
Kaže da nije zemlja nezavisna samo ako okači svoju zastavu i ima svoju vojsku, već ako sama donosi svoje odluke.
- Meni kad neki kažu da su se 100 odsto usaglasili sa tim ili tim, pa šta će ti onda ministar spoljnih poslova ako ste se 100 odsto usaglasili, šta će ti onda tvoja vlada? Mi nećemo da ukinemo vladu, imamo 47 odsto usaglašenosti negde, a negde 23 odsto itd. Mene interesuje izgradnja Srbije. Mi imamo 100 odsto usaglašenosti sa politikom Srbije i to je naša politika - izgadnje i napretka Srbije. Šta me briga šta drugi pričaju i zameraju - rekao je Vučić.
Boban Bogdanović, sluga samozvanog premijera takozvanog Kosova Aljbina Kurtija, po svemu sudeći upao je u narkomansku krizu pošto je ponovo pozvao na ubistvo predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Osvedočeni hejteri i dežurni mrzitelji, koji na opozicionim propagandnim glasilima koja se lažno izdaju za medije, gotovo svakodnevno lansiraju tezu o nekakvoj diktaturi i tiraniji u Vučićevoj Srbiji, ostali su bez ijednog argumenta nakon što su Zapadni mediji objavili senzacionalne vesti o pokretanju istrage protiv korisnika društvene mreže Gab koji je liderku takomošnjih "Zelenih" Rikardu Lang nazvao "debelom".
Slobodarska politika predsednika Aleksandra Vučića, za čije vreme se Srbija oporavila, digla na noge i ubrzano krenula putem razvoja, trn je u oku dežurnim hejterima u zemlji i regionu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je meštanima Zeoke da ne brinu zbog obećanja o izgradnji rzavske vode i puta, ističući da će lično preuzeti odgovornost za realizaciju projekta.
Dražen Živković, glavni i odgovorni urednik Prve televizije i osnivač portala Borba, napisao je kolumnu o uspesima predsednika Srbije Aleksandra Vučića u međunarodnoj areni.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić po ko zna koji put uspeo je maestralno da odigra geopolitičku partiju šaha i da osigura mirno more za srpski politički brod u burnim vremenima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prokomentarisao je sramotnu izjavu hrvatskog ministra odbrane Ivana Anušića, koji je poručio da mu je žao što lično nije učestovao u zločinačkoj akciji "Oluja".
Blokaderske medijske trovačnice i hejterski profili masovno šeruju snimak iz sela Potpeć kod Užica, iznoseći suludu tvrdnju je baka odbila da se rukuje sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa delegacijom UFC (Ultimate Fighting Championship), koju će predvoditi predsednik organizacije Dejna Vajt.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Boban Bogdanović, sluga samozvanog premijera takozvanog Kosova Aljbina Kurtija, po svemu sudeći upao je u narkomansku krizu pošto je ponovo pozvao na ubistvo predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije najavio je da će u toku večeri i noći u većem delu zemlje biti pretežno vedro, a samo na severu Vojvodine, uz lokalni razvoj oblačnosti, moguća je retka pojava kratkotrajne kiše ili pljuska.
Sutra, 12. avgusta, na nebu iznad Srbije dolazi do šok prizora koji se neće ponoviti decenijama, jer će doći do delimično pomračenja Sunca koje će biti vidljivo golim okom uz pravu zaštitu.
U ovom trenutku se preko Panonske nizije premešta oslabljeni hladni front, koji će u narednim danima doneti pad temperature, dok će padavine biti lokalnog karaktera.
Kompanija NIS donirala je 40 tona goriva Sektoru za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije želeći da pruži svoj doprinos angažovanju vozila i mehanizacije u gašenju požara u našoj zemlji.
Porodična kuća mladića koji se nalazi na izdržavanju zatvorske kazne, u jednom selu kod Obrenovca, našla se na meti nepoznatih napadača koji su oko 2 sata iza ponoći na objekat bacili topovski udar.
Likvidacije izvršene snajperskim naoružanjem u Srbiji i regionu predstavljaju potpis profesionalaca i najčešće su povezane sa obračunima visokopozicioniranih članova organizovanih kriminalnih klanova.
Uprava policije, u saradnji sa Državnim tužilaštvom, proverava više od 50 stranih državljana, među kojima su dominantno državljani Ukrajine, kao i Moldavije i Slovačke, a koji su juče zatečeni u jednoj većoj kući u podgoričkom naselju Mareza, gde je pronađena i veća količina sofisticirane digitalne opreme, uređaja i novca.
Perete kosu uveče i budite se sa spljoštenom, naelektrisanom frizurom koja se već do podneva masti? Možda problem nije u šamponu ni u tvrdoj vodi, već u tome kada perete kosu.
Atina Tošić, ćerka Jelene Karleuše i Duška Tošića, ponovo je privukla ogromnu pažnju na društvenim mrežama, a njena najnovija objava iz teretane izazvala je lavinu komentara.
Bivša rijaliti učesnica Ava Karabatić oglasila se na svom Instagram profilu, nakon što je juče, kako tvrdi, pretrpela nasilje od strane svog verenika i otkrila svoje dalje planove.
Tajna savršenog tena Jelena Karleuše tokom letnjih dana krije se u jednom triku - ona bira fluoroscentne kupaće kostime, a mi smo za vas izabrali njene najjače modele i top izdanja.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.