• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

27.09.2024

11:43

GO SNS Novi Sad: Opozicija pokazala svoje pravo lice, blokadom Skupštine grada potvrdili da ih ne interesuje dobrobit građana, već lični interes

TANJUG/ RADE PRELIĆ

Vesti

GO SNS Novi Sad: Opozicija pokazala svoje pravo lice, blokadom Skupštine grada potvrdili da ih ne interesuje dobrobit građana, već lični interes

Opozicija pokazala svoje pravo lice, blokadom Skupštine grada potvrdili da ih ne interesuje dobrobit građana, već lični interes, navodi se u saopštenju za javnost Gradskog odbora Srpske napredne stranke u Novom Sadu.

Saopštenje prenosimo u celosti:

 - Sve maske su pale. Ako je i bilo neke sumnje, danas je postalo očigledno da opoziciju ne interesuje dobrobit građana. Namernom opstrukcijom i bolokadom rada Skupštine grada Novog Sada, oni sprečavaju usvajanje izuzuzetno važnih odluka za građane Novog Sada, i time pokazuju da ih ne interesuje opšta dobrobit, već samo mali, lični interes, da dobiju svojih pet minuta slave na nekoj tajkunskoj televiziji.

- Danas je na dnevnom redu Skupštine grada usvajanje rebalansa budžeta grada, uvećanog za 5,1 milijardi dinara, kojim se omogućava nastavak razvojnih projekata, zatim, donošenje odluke o dodeli stanova za 32 novosadske porodice, izveštaj o realizaciji budžeta za prvih šest meseci, i druge važne odluke. I umesto da raspravljaju o tome, o temama koje su važne za napredak grada i poboljšanje uslova života svih Novosađana, oni se bave temama koje su nastale na osnovu lažnih afera, i koje su odavno imale svoj epilog, jer je dokazano da je opozicija iznosila neistine i obmanjivala građane.
Nasiljem koje su pokazali u Skupštini grada, nasrtanjem na sto za predsedavanje, blokadom govornice i rada gradskog parlamenta, pokazali su da njihova politika ne počiva na demokratskim načelima, kako to tvrde na tajkunskim medijima, i svojim Tviter nalozima, već da žele da zavedu jednoumlje. Da se čuje i radi samo šta oni žele. Opozicija želi da suspenduje stvarnu istinu, i da svoje fantazmagorije i obmane proglasi za jedinu istinu. To je njihova demokratija. Pitamo se da li bi tako upadali ljudima i u kuće da im nametnu tu svoju lažnu istinu?

I dokle god budu vodili takvu politiku nastaviće da gube izbore, jer Novosađani vrlo lako mogu da zaključe ko se bori za budućnost Novog Sada, veće plate, bolje ulice, škole i vrtiće, ko radi u njihovom interesu, a ko nasilnim putem želi da suspenduje volju građana - navodi se u saopštenju.
 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji
Kultura

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji

Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.

17.07.2026

14:27

Magazin

Džet set