Narod na nogama u Oplanićima! Vučić dočekan ovacijama, orilo se "Aco, Srbine" - Vučićević: Blokaderi ovo nikada neće pobediti!
Selo Oplanići, u okolini Kraljeva, danas je centar najjače podrške politici Srpske napredne stranke, narodske volje i borbe za državu Srbiju.
26.06.2026
17:56 >> 21:14
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Marina
pre 1 godinu
Podnošenje ostavke je ozbiljan potez. Dokazuje da Vesić ima obraza i svestan je težine tragedije.
Pera Mitic
pre 1 godinu
Весић је поступио крајње морално и достојанствено. Е сад политички је то можда лош потез, будући да ће то доста успорити обнову Србије.
Ana
pre 1 godinu
Meni je zao . Ovo je samo ljudskost Vesiceva.
Jeca
pre 1 godinu
Svaka mu cast al nije Vesic kriv. Ljudi moji kako samo trazimo krivca. Vesicu niste trebali Vi da dajete ostavku.
Dejan
pre 1 godinu
Vesić nije kriv zbog ovog događaja ali je pokazao da je visoko moralna ličnost koja duboko saučestvuje sa bolom stradalih ljudi u Novom Sadu.
Sara
pre 1 godinu
Odluka ministra Vesića za svaku pohvalu u ovom teškom trenutku.
Ana
pre 1 godinu
Vesić je dostojanstven i moralan čovek i političar!
Marija Savic
pre 1 godinu
Veliki naklon za ovako odgovoran gest.
Mićko
pre 1 godinu
I moralno i ljudski.Vidno potresen događajem,tako da je ova ostavka bila očekivana.A nadlezni organi če reći svoje.
Lella
pre 1 godinu
Vesic apsolutno ne treba da podnese ostavku. To bi bio veliki gubotak za Srbiju.on nije odgovaran za ovo, vec ce se naknadno utvrditi ko jeste i taj ce snositi posledice i odgovornost.
Zora
pre 1 godinu
Upravo smo culi da je dao ostavku jos prvi dan kad se desila tragedija,iako je opozicija prozivala i iznosila lazne optuzbe imalo smo priliku da cujemo od Ministra Vesica kad i kome podneo ostavku
Nikola
pre 1 godinu
Ministar Vesić je, podnoseći ostavku iz moralnih razloga, pokazao odgovoran pristup, iako lično nije kriv za nesreću. Njegov postupak šalje jasnu poruku o važnosti odgovornosti i posvećenosti javnom interesu, posebno u trenucima kada je poverenje građana ključno.
Mile
pre 1 godinu
Ovakvi potezi pokazuju da su političari svesni svog uticaja na društvo.
Gorana
pre 1 godinu
Pоказао је частан пример моралне одговорности. Иако није био министар током реконструкције, његова одлука наглашава важност преузимања одговорности у политици. Овај чин може служити као подстицај другим функционерима да исто поступају, чиме се доприноси поверењу у институције.
Tanja
pre 1 godinu
Gospodin Vesić je postupio profesionalno i odgovorno.
jelica
pre 1 godinu
Ministar Vesic je u nezamislivo teskoj situaciji.
Mina Janjic
pre 1 godinu
Za razliku od opozicije danasnja Vlada ima moral
Cica
pre 1 godinu
Ponekad je potrebno imati hrabrosti da se postupi ispravno, čak i kada to nije lako.
Miki
pre 1 godinu
Vesić je čovek moralnih načela, ima ono što opozicija nema a to je empatiju i ljudskost.
Masa
pre 1 godinu
Vesic je pokazao sta znaci imati moral, postupio je ljudski.
Sara
pre 1 godinu
Ostavka ministra Vesića je hrabar potez koji pokazuje da u Srbiji postoji moralna odgovornost
ana
pre 1 godinu
Odraz jedne jake i moralne licnosti!
Anja
pre 1 godinu
Videcemo da li je to istina.
Rada
pre 1 godinu
Verujem da ce istragom doci do uzroka. Vesic je ljudina gde zaista nije prijatno da nosi ove ljude na dusi bez ikakvog razlog. Tako se bolje oseca.
Maja
pre 1 godinu
Ovime je dokazano da savest ipak postoji. U prvo vreme su prioritet bili svi stradali u nesreci. Sada se vec oglasava konkretno povodom svega. Niko nece biti zasticen i svi koji treba da prihvate odgovornost ce je i prihvatiti. A ovo je svakako jedna tragedija koju niko nije zeleo...
Sara
pre 1 godinu
Odluka ministra Vesića za svaku pohvalu u ovom teškom trenutku.
Sanja
pre 1 godinu
Njegova odluka da se povuče pokazuje duboko poštovanje prema stradalima i njihovim porodicama.
Una
pre 1 godinu
Vesiću svaka čast. Pokazao je da mu fotelja nije preča od pravde. Iako on nije krivac. Krivci će se tek otkriti. Ne može preko noći da se reši tako složena situacija. Verujem da će Vučić zadovoljiti pravdu!
Vuk
pre 1 godinu
Ministar Vesic je pokazao odgovornost i profesionalnost kao i ljudskost na prvom mestu!
Dejo
pre 1 godinu
Čudno je kako je ta metalna konstrukcija sama pala. Za tu sumnju Vesić nije kriv. Zapitajmo se.
Bojana
pre 1 godinu
Ministar je preuzeo odgovornost na sebe
Nina
pre 1 godinu
Covek koji je presvega saosecajan, koji se saoseca s svojim narodom koji trnutno prolazi kroz veliku bol.
Ana
pre 1 godinu
Vesica niko nije naterao da da ostavku, sam je tako odlučio jer je on odgovoran i čestit.
Vanja
pre 1 godinu
Tuzno je sve sto se desilo. Ne ponovilo se!
Draga
pre 1 godinu
Vesićeva odluka može pomoći da se vrati poverenje građana u institucije. Politika bi trebala biti odgovorna, a on to pokazuje.
Cana
pre 1 godinu
Evo ga dokaz za sve one koji misle da članovi SNS partije misle samo na sebe, da pune svoje džepove i da uništavaju državu. Ministar podnosi ostavku jer smatra da je tako moralno, a ja mislim da apsolutno nije kriv ni za šta!
jfk
pre 1 godinu
Podrška za sve do sada urađeno ministru.
Marko
pre 1 godinu
Ministar je čovek, koji se osetio prozvanim, ali ne i odgovornim. Drugi u lancu su odgovorni.
Rada
pre 1 godinu
Vesic je postupio ljudski, nije mu lako kao coveku da ga svi optuzuju. Nadam se da ce sto pre da se otkrije ko je kriv.
Misko
pre 1 godinu
Vesić je svojim potezom da podnese ostavku na mesto ministra pokazao visok nivo odgovornosti i moralnosti. U situaciji kada je važno preuzeti odgovornost za svoje postupke, njegov čin ističe hrabrost i integritet. Ovakve odluke su od ključnog značaja za obnovu poverenja u institucije i podsećaju nas na značaj liderstva koje se vodi etičkim principima. Takođe, želim da izrazim saučešće porodicama poginulih. Njihova tuga je duboka, i u ovim teškim trenucima važno je da se okupimo oko onih koji su izgubili svoje najmilije i pokažemo im podršku.
Sanja
pre 1 godinu
Nije u redu da Vesic daje ostavku, kada je neko iz opozicije dao ostavku....
Radisa
pre 1 godinu
Koliko god zeleli lesinari iz propale opozicije Vesicevu ostavku to necemo dozvoliti ! Puna podrska ministru Vesicu, znamo da nije kriv !Nema ostavke, nema predaje !