Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da premijer lažne države Aljbin Kurti ima samo jednog protivnika, a to je Srpska lista.
Predsednik Vučić je istakao da to što je Aljbin Kurti govorio o studentima koji prostestuju u našoj zemlji samo pokazuje ko i njemu i drugima u regionu smeta i koga bi voleli da vide na vlasti u Srbiji.
- I da sam diktator i psihopata, kada to Kurti govori, onda je to poseban kompliment. Onda naš narod zna koliko se borim za Srbe na Kosovu i Metohiji. To govori o njegovim željama, to govori ko im smeta u Srbiji i to govori koga bi voleo da vidi. Isto je to i u Zagrebu, isto je to i u delu Sarajeva, isto je to i u delu Podgorice. Ali to je nešto što, čini mi se, najveći deo ljudi u Srbiji zna - rekao je Vučić i dodao da Kurti ima samo jednog protivnika.
Foto: Printscreen
Aleksandar Vučić na RTS-u
Predsednik Srbije istakao je da Srpska lista učešćem na izborima u AP KiM može da se bori za devet ili svih deset mandata i ocenio da će to otežati poziciju premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija, a pomoći srpskom narodu da opstane na svojim ognjištima. Vučić je na pitanje da li je komunicirao sa predstavnicima Međunarodne zajednice povodom toga što Kurti želi da spreči Srpsku listu da učestvuje na izborima, rekao da komunicira na dnevnom nivou i da su oni do sada reagovali na korektan način.
- I oni znaju prosto, Kurti ima samo jednog suštinski protivnika, to je Srpska lista. I sada su pale u vodu sve teorije zavere i onih koji su govorili kako to rade u dogovoru. Sve što je Kurti činio, činio je da uništi Srpsku listu i srpski narod - naveo je Vučić.
- Srpski narod na Kosovu i Metohiji to zna, i ja verujem da Srpska lista učešćem na Kosovu i Metohiji, na izborima može da se bori za devet ili svih deset mandata među Srbima, što će Kurtiju značajno otežati poziciju u narednom periodu i dalje pomoći srpskom narodu da opstane na svojim ognjištima - rekao je Vučić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić kazao je da Srbija u ovom trenutku ima najjeftiniju struju u Evropi te da narod nema potrebe da brine zbog sankcija jer nikakvih kanti i kantica neće biti.
Otvaranje novih proizvodnih pogona širom Srbije potvrđuje odlučnost naše zemlje u privlačenju stranih investicija i jačanju privrede. Zahvaljujući snažnom liderstvu predsednika Aleksandra Vučića, Srbija postaje dom za svetske industrijske gigante poput Nestlea, Stellantisa i Linglonga, dok regionalni centri poput Niša, Kragujevca i Zrenjanina postaju simboli industrijskog preporoda.
Zapadna „vouk“ ideologija, koja se predstavlja kao borba za jednakost i pravdu, postala je sinonim za ekstremizam, uništavanje temeljnih vrednosti društva i potkopavanje kulturnog identiteta nacija. Lideri poput Aleksandra Vučića, Donalda Trampa i Vladimira Putina jasno su prepoznali ovu pretnju i otvoreno stali protiv nje.
Pre više od 20 godina u emisiji "Utisak nedelje" koju je tada Olja Bećković vodila na televiziji B92 gostovao je Aleksandar Vučić i tada je već najavljivao da će kada dođe na vlast.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković pozvao je danas sve Srbe iz centralne Srbije, interno raseljene koji imaju pravo glasa na izborima koji se 7. juna održavaju u AP KiM, da se odazovu i glasaju za Srpsku listu.
Predsednica skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju, Danijela Vujičić govorila je o Kurtijevoj političkoj kampanji i istakla je da je zasnovana na "antisrpskoj retorici jer svojim biračima nema šta frugo da ponudi".
U Srpskoj listi su još u izbornoj noći upozorili da je na delu izborni inženjering Aljbina Kurtija, koji, kako kažu, pokušava da otme Srpskoj listi jedan mandat i dodeli ga stranci Nenada Rašića.
Centralna izborna komisija (CIK) u Prištini odbila je da akredituje dve srpske nevladine organizacije za praćenje vanrednih parlamentarnih izbora 7. juna jer jedna od njih, kako navodi, koristi termin Kosovo i Metohija, a druga nije specijalizovana za izborni proces.
Milovan Drecun je gostujući na televiziji RT Balkan istakao da najveći problem leži u francusko-nemačkom planu, kojeg se EU već pridržava kao potpisanog sporazuma, a koji čelnici privremenih prištinskih institucija koriste kako bi od Srbije zahtevali de fakto priznanje samoproglašene nezavisnosti.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković upozorava na pritisak Prištine na srpske birače, privođenje direktora institucija je pokušaj zastrašivanja pred izbore.
Lažna država će opet na izbore, a lideru Samoopredeljenja Aljbinu Kurtiju ostaje da u naredne tri nedelje pojača pritisak na srpsku zajednicu, uhapsi još kojeg Srbina i optuži ga za ratni zločin i da najavi još milijardu evra za naoružavanje "Kosova" protiv Srbije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, gde se sastao sa predsednikom Gruzije Mihail Kavelašvili, državnim zvaničnicima i patrijarhom Gruzijske pravoslavne crkve.
Blokader Ilija Sekicki, blizak saradnik sina Milomira Jaćimovića iz Novog Sada, danas je brutalno napao ekipu Informera ispred zatvora Klisa u Novom Sadu.
Srpska ekonomija ostala je otporna na spoljne i domaće izazove uzrokovane ratom na Bliskom istoku, koji negativno utiče na globalna tržišta, ocenio je Odbor izvršnih direktora Međunarodnog monetarnog fonda.
Povodom obeležavanja Svetskog dana dobrovoljnih davalaca krvi u Crvenom krstu Srbije dodeljenja su priznanja gradovima koji su postigli najbolje rezultate u davalaštvu krvi protekle godine.
Pred Višim sudom u Beogradu počinje postupak protiv Srđana P. optuženog za teško ubistvo i paljenje objekata u Velikom Polju kod Obrenovca, navodno zbog spora oko prodaje zemljišta.
Kod NIS-ove pumpe u Ivanjici danas je došlo do saobraćajne nezgode u kojoj se prevrnuo traktor, što je izazvalo otežano odvijanje saobraćaja na ovoj deonici puta.
U operativnoj akciji "Pelikan" danas, 15. juna, na području Zvornika i Bijeljine pronađeno je i oduzeto više od dva kilograma kokaina, 982 kutija cigareta, tri pištolja, dva prigušivača te dva kilograma plastičnog eksploziva.
Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu je podnelo optužni predlog protiv V.M. (52) zbog sumnje da je gradio bez građevinske dozvole, te predložilo da se kazni sa 1.000.000,00 dinara.
Predsednik SAD Donald Tramp, potpredsednik Džej Di Vens i predsednik iranskog parlamenta Mohamed Bager Galibaf elektronski su potpisali Memorandum o razumevanju.
Američki predsednik Donald Tramp saopštio je danas da su komercijalni brodovi, od kojih mnogi sa naftnim tovarima, počeli da prolaze kroz Ormuski moreuz.
Evropska unija već uveliko razmatra strategije i korake kako bi pomogla Ukrajini da prebrodi predstojeću zimu, izjavila je predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen.
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
Ova domaća gibanica pravi se od jednostavnih sastojaka koje većina domaćinstava već ima pri ruci, a rezultat je mekano i sočno jelo sa neodoljivom zapečenom koricom.
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
Ako vam internet u pojedinim delovima stana ili kuće radi sporo zbog slabijeg Wi-Fi signala, postoji jednostavno rešenje koje možete isprobati bez dodatnih troškova.
Keto hleb koji uspeva čak i početnicima i ne traži ni brašno, ni žitarice, ni komplikovane sastojke. Savršen je za sve koji žele lagan doručak ili užinu koja drži sitost satima, bez osećaja težine.
Glumica Iva Štrljić nedavno je doživela ozbiljnu alergijsku reakciju nakon konzumiranja koštunjavog voća, namirnice koja je godinama bila važan deo njene ishrane.
Pevačica Tina Ivanović i njen bivši suprug Zvezdan Anđić prodaju vilu u kojoj su nekada zajedno živeli, a ispred kuće je sada pustoš i sve roletne su pozatvarane.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.