Nove sankcije Sjedinjenih Američkih Država protiv ruskog energetskog sektora već su dovele do rasta cena na tržištima, ali to će brzo proći, saopštio je koordinator za strateške komunikacije u Savetu za nacionalnu bezbednost Bele kuće Džon Kirbi na onlajn brifingu za novinare.
Istovremeno, on je dodao da se sankcije protiv energetskog sektora Rusije neće u velikoj meri odraziti na globalno tržište nafte.
Takođe je istakao da ne postoji rizik od deficita ponude, a u SAD, generalno, daste proizvodnja i na domaćem tržištu postoji suficit.
Prema saopštenju, nova ograničenja koštaće Moskvu milijarde dolara mesečno, a uticaće i na kurs rublje i čak dovesti do daljeg povećanja ključne stope Centralne banke.
„Sjedinjene Države će nastaviti da se bore protiv zaobilaženja sankcija protiv Rusije, podstičući je da restrukturira svoje lance snabdevanja“, naglasio je Kirbi.
Takođe, naglašava se da je Vašington promenio svoju politiku sankcija, te sada svako može da potpadne pod njih zbog saradnje sa ruskim energetskim sektorom.
U saopštenju se još konstatuje da je administracija aktuelnog američkog predsednika Džozefa Bajdena obavestila tim novoizabranog lidera Donalda Trampa o odluci da uvede velike sankcije ruskom energetskom sektoru.
Foto: Tanjug/AP
Kirbi je ocenio da će sudbina sankcija protiv Rusije, uključujući u energetskom sektoru, potpuno zavisiti od Trampove administracije.
On je dodao da će Trampu biti potrebno odobrenje Kongresa ukoliko bude želeo da ukine sankcije Moskvi nakon inauguracije.
Sjedinjene Američke Države priznaju da je uvođenje novih sankcija protiv ruskog energetskog sektora povezano sa povoljnom situacijom na američkom domaćem tržištu, uključujući povećan obim proizvodnje i višak energetskih resursa, saopštili su visoki zvaničnici američke administracije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je da veruje da će da razgovara sa predsednikom Rusije, kao i da Srbija nije neprijateljska zemlja Ruskoj Federaciji.
Sjedinjene Američke Države uvele su sankcije Naftnoj industriji Srbije. Reč je o paketu mera protiv Rusije, koji je najteži do sada. Pred Srbijom je nekoliko dana da se pripremi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Crnoj Gori je u ovom trenutku aktivno više požara na području Herceg Novog, Nikšića i Ulcinja, a prema rečima turista i meštana, protekla noć je bila jeziva.
Nakon vesti da se autobus pun srpskih turista prevrnuo u Bugarskoj, na oko 150 kilometara od Sofije, pojavile su se i prve nezvanične informacije o stanju putnika u ovoj teškoj saobraćajnoj nesreći.
Napad koji se tokom protekle noći dogodio na Novom Beogradu, u kom je Vuk Vučinić zadobio izuzetno teške i po život opasne povrede sečivom, ponovo je u žižu javnosti vratio jedno od najzanimljivijih imena povezanih sa hapšenjem klana Veljka Belivuka i Marka Miljkovića.
Muškarac koji je tokom noći teško povređen nožem na Novom Beogradu je Vuk Vučinić, navijač koji je ranije bio hapšen pod sumnjom da je pripadnik kriminalne grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića.
Alen Kostić Kubi, vođa Partizanove navijačke grupe "Zabranjeni", ubijen je u Železniku pre deset godina kada ga je, nakon dugotrajnog sukoba oko narkotika i reketiranja, izrešetao poznanik Nikola Elezović, inače vođa suparničke frakcije "Alkatraz".
Trener fudbalera Partizana Saša Ilić izjavio je danas pred utakmicu 5. kola Superlige Srbije da njegova ekipa mora da bude maksimalno motivisana i agresivna kako bi došla do pobede protiv Radničkog.
Snažan zemljotres jačine 7,7 stepeni Rihterove skale pogodio je istočnu Indoneziju rano u subotu, usmrtivši najmanje 20 ljudi, izazvavši paniku i urušavanje zgrada i kuća u regionu sklonom smrtonosnim zemljotresima.
Državna naftna kompanija Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE), ADNOC, saopštila je danas da je jedan od njenih brodova napadnut tokom prolaska kroz Ormuski moreuz, prenela je emiratska državna novinska agencija WAM.
Najmanje sedmoro ljudi je poginulo, a troje je povređeno u jutrošnjem izraelskom vazdušnom napadu na obode grada Ansara u distriktu Nabatije, na jugu Libana, prenosi libanska državna Nacionalna novinska agencija (NNA).
Predsednik Rusije Vladimir Putin uputio je danas čestitku predsedniku Severne Koreje Kim Džong Unu povodom godišnjice oslobođenja te zemlje od japanske okupacije, u kojoj je istakao da su odnosi Moskve i Pjongjanga dostigli neviđeni nivo sveobuhvatnog strateškog partnerstva.
Stručnjaci za sajber bezbednost upozorili su korisnike Android uređaja na aplikacije koje mogu pratiti njihovo ponašanje i prikupljati lične podatke. Istraživanje je pokazalo je da Android aplikacije traže brojne dozvole, a Xiaomi Home čak 91.
Uživajte u ukusnom i zdravom satarašu pripremljenom na vodi, od svežih paprika, paradajza i tikvica. Ovo jednostavno i lagano jelo savršeno je za dane posta, ali i kao osvežavajući letnji obrok.
Amerikanka Sara Danijel (45) završila je u bolnici nakon tretmana botoksom, a sada javno govori o simptomima koje je doživela i upozorava druge da se prije estetskog zahvata dobro informišu o mogućim rizicima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.