Mediji u Prištini odmah po zatvaranju biračkih mesta objavili izlazne ankete, rezultati su šokirali šiptare.
Kurtijevo "Samoopredeljenje" i dalje vodi, ali s manje glasova nego pre.
Prema projekcijama Kohe, Samoopredeljenje je osvojilo 42,3% glasova, što im donosi 47 mandata - ali to nije dovoljno za samostalnu vladu. Do sada su imali više od 50 mandata!
Na drugom mestu dolazi Demokratska partija Kosova i Demokratski savez Kosova, koji dele po 23 mandata. A koalicija oko Alijanse za budućnost Kosova može da računa na 7 mandata.
Anketa TV Dukađini pokazuje sličan rezultat: Samoopredeljenje je na 40,3%, Demokratska partija Kosova na 21,4%, Demokratski savez Kosova na 19,3%, dok Alijansa za budućnost Kosova ima 7,2%.
Protesti u Zrenjaninu danas imaju jednu kontroverznu organizatorku. Senku Jankov, odbornicu Zelenog-levog fronta, koja je, pored političkog angažmana, i profesorka u srednjoj školi.
Nakon ubedljivihrezultata Srpske liste na izborima na Kosovu i Metohiji, čestitke su počele da pristižu sa svih strana. Brojni državni funkcioneri, ministri, poslanici i predstavnici institucija Srbije ocenili su da su Srbi na KiM pokazali jedinstvo, slogu i odlučnost da sačuvaju svoje političko predstavljanje uprkos brojnim pritiscima kojima su bili izloženi u prethodnom periodu.
U Srpskoj listi su još u izbornoj noći upozorili da je na delu izborni inženjering Aljbina Kurtija, koji, kako kažu, pokušava da otme Srpskoj listi jedan mandat i dodeli ga stranci Nenada Rašića.
Srbi širom Kosova i Metohije od ranih jutarnjih sati masovno su izlazili na izbore, a prizori iz srpskih sredina svedočili su o velikom odzivu građana koji žele da ostvare svoje biračko pravo i izaberu svoje istinske predstavnike u parlamentu u Prištini.
Predstavnici Srpske liste obratili su se večeras građanima Srbije nakon završetka, kako je danas više puta naglašeno, sudbosnosnih izbora na Kosovu i Metohije za skupštinu u Prištini.
Centralna izborna komisija (CIK) u Prištini odbila je da akredituje dve srpske nevladine organizacije za praćenje vanrednih parlamentarnih izbora 7. juna jer jedna od njih, kako navodi, koristi termin Kosovo i Metohija, a druga nije specijalizovana za izborni proces.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković pozvao je danas sve Srbe iz centralne Srbije, interno raseljene koji imaju pravo glasa na izborima koji se 7. juna održavaju u AP KiM, da se odazovu i glasaju za Srpsku listu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Potpredsednica Stranke slobode i pravde (SSP) Marinika Tepić ponovo je šokirala javnost u Srbiji svojim najnovijim, skandaloznim istupom na društvenoj mreži Iks.
Blokaderka Nadžija Mavrić, koja je pokušala samoubistvo u Novom Pazaru, na taj radikalan korak odlučila se nakon svađe sa Davidom Delimeđcem, saznaje Informer.
Na društvenim mrežama osvanuo je prizor sa Jadranskog mora koji su mnogi korisnici osudili upravo zbog količine đubreta koju turisti svakodnevno viđaju!
Teška nesreća dogodila se danas na području Grocke, kada je traktor prešao preko deteta starog godinu i po dana. Dete je zadobilo teške povrede i prema prvim informacijama, životno je ugroženo.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv državljanina Švedske J.C.G.N. i državljanke Južne Afrike S.C.G. zbog sumnje da su krajem januara 2026. kao saizvršioci pripremali teško ubistvo, dok se J.C.G.N. na teret stavlja i neovlašćeno nošenje pištolja sa municijom.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, uhapšen je bivši zamenik načelnika Uprave kriminalističke policije (UKP) N. Đ. zbog sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba službenog položaja. On se tereti da je uticao na uklanjanje dokaza i tragova nakon pucnjave u ugostiteljskom objektu na Autokomandi 5. novembra 2025. godine, u korist Saši Vukoviću Bosketu.
Ubistvo Blaža Đurovića u martu 2018. godine pokrenulo je jedan od najkompleksnijih sudskih procesa u novijoj istoriji srpskog pravosuđa. Ovaj slučaj zvanično je ostao bez pravnog epiloga nakon što je glavni osumnjičeni, Darko Vesković zvani Prika, juče ubijen u Kumodražu.
Svedočenje američkog pilota borbenog aviona F-15, kojeg je oborio Iran, a koji je akcijom specijalnih jedinica spasen sa neprijateljske teritorije, izazvalo je potres i pokrenulo usijanu debatu unutar obaveštajne zajednice SAD.
Američki glumac Džejson Momoa kaže da mu je uloga u filmu "Supergirl" iz snova i da je oduševljen jer se njegov antijunak Lobo ne plaši da napravi haos i uđe u tuču.
Gostujući kod profesora dr Čedomira Antića u emisiji "Perspektive" na televiziji K1, poznati glumac, producent, režiser i politički aktivista Branislav Lečić osvrnuo se na svoju bogatu karijeru koja traje već tačno pola veka, otvoreno govoreći o ulogama koje su mu obeležile život, ali i o velikim priznanjima sa svetske scene.
Ako su vam peglanje i sređivanje veša među najneomiljenijim kućnim poslovima, isprobajte ovaj način sušenja odeće. Zahvaljujući njemu, veš će biti manje izgužvan, pa ćete mnogo ređe morati da posežete za peglom.
Veštačka inteligencija više nije samo alat za pisanje tekstova i generisanje slika, sada je dobila i sopstveni muzej, prostor u kojem umetnička dela nastaju i menjaju se pred očima posetilaca.
Nakon što je pevač Marko Gačić objavio da čeka dete sa svojom nekadašnjom ljubavnicom, njegova bivša supruga Goga Gačić napustila je Srbiju i pokazala gde trenutno uživa.
Makedonski šoumen Bojan Jovanovski, poznatiji kao Boki 13, oglasio se na društvenim mrežama nakon što su se pojavile informacije da je njegov dom u Skoplju bio meta provale i teške krađe.
Fizički izgled pevačice Mine Kostić prilikom napuštanja Specijalne bolnice za psihijatrijske bolesti "Dr Laza Lazarević" privukao je veliku pažnju javnosti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.