Senegalski fudbaler Šerif Ndijaje (29) imaće šansu da u današnjem (16.00, Arena 1 premijum) 176. večitom derbiju postane najbolji strelac Crvene zvezde u istoriji večitih derbija! Snažni napadač u Crvenu zvezdu došao je u leto 2023. godine, a nepune dve godine kasnije, u prilici je da nadmaši možda i najveće legende u istoriji kluba - Dragana Džajića i Boru Kostića.
Partizan će igrati za obraz i čast, Crvena zvezda probaće da skoro savršenu sezonu začini novom pobedom nad najvećim rivalom, neki momci probaće da se prikažu skautima evropskih velikana, koji će sigurno doći u velikom broju na "Marakanu", pojedini fudbaleri oprostiće se od najvećeg meča srpskog fudbala...
Treneri će ponovo imati taktičko nadmudrivanje, golmani će probati da ostanu nesavladani, a možda i najveći motiv od svih imaće napadač Crvene zvezde Šerif Ndijaje.
Senegalski špic u Crvenoj zvezdi kao da se pretplatio na golove u večitim derbijima. Dosad je postigao čak osam pogodaka na šest duela protiv najvećeg rivala. Prvi put pogodio je u decembru 2023. godine u porazu crveno-belih u Humskoj, a onda je na narednom pogodio čak dvaput. Potom je jesenas zabeležio het-trik u pobedi u Humskoj od 4:0, a u prethodnom (3:3) dvaput je pogađao.
Ako danas postigne gol protiv Partizana izjednačiće se sa najboljim strelcima Crvene zvezde u istoriji svetkovine srpskog fudbala. Po devet golova postigli su Dragan Džajić i Bora Kostić. Ako bude strelac dvaput, postaće najbolji strelac crveno-belih u istoriji večitih derbija.
Teško je, međutim, očekivati da bude apsolutni rekorder. Najviše pogodaka ikad u derbijima postigao je legendarni as Partizana, Marko Valok - čak 13. Šerif će na leto najverovatnije napustiti crveno-bele i otići za veliki novac u inostranstvo, pa tako najverovatnije neće biti u prilici da pretekne Valoka.
Iza sebe već je ostavio legende poput Koste Tomaševića, Milana Galića, Zorana Filipovića (po sedam golova), Ivana Toplaka i Momčila Vukotića (po pet golova) i drugih.
Ovako izgleda lista najboljih strelaca u istoriji večitih derbija.
13 golova - Marko Valok (Partizan)
9 – Bora Kostić (Crvena zvezda), Dragan Džajić (Crvena zvezda)
Ako su mnogi smatrali prošli večiti derbi za najnebitniji ikada, šta tek reći za današnji 176. sudar Crvene zvezde i Partizana (16, TV Arena 1 premijum) kada je domaći tim pred start plej-ofa overio osmu titulu zaredom?!
Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odmeriće snage na "Marakani" 176. put u istoriji u prvenstvenim okršajima, a prenos utakmice možete gledati na televiziji Arena 1 premijum od 16.00 časova. Ovog puta, večiti rivali igraće na startu plej-ofa Superlige u meču bez rezultatskog značaja!
Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana sastaće se u subotu u 176. večitom derbiju, a trener crno-belih Srđan Blagojević prvenstveno zbog povreda imaće problema pri izboru startnih 11.
Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigraće u subotu (16) 176. večiti derbi, a aktuelni srpski prvak trebalo bi da napadne ljutog rivala sa nekoliko iznenađenja u startnih 11.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ako su mnogi smatrali prošli večiti derbi za najnebitniji ikada, šta tek reći za današnji 176. sudar Crvene zvezde i Partizana (16, TV Arena 1 premijum) kada je domaći tim pred start plej-ofa overio osmu titulu zaredom?!
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević objavio je tokom današnjeg prvog Kolegijuma naše televizije ekskluzivne informacije kako je Beograd spreman da uvede recipročne mere Crnoj Gori nakon što je on u toj zemlji stavljen na crnu listu.
Predsednik Demokratske stranke (DS) Srđan Milivojević dotrčao je kod hrvatskih medija i preko njih otkrio svoje političke fantazije, istovremeno preteći aktuelnoj vlasti u Srbiji.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić predstavio je javnosti najnoviji, sveobuhvatni paket državnih mera koje su direktno usmerene na podizanje životnog standarda i ekonomsko osnaživanje svih građana naše zemlje.
Skupina koja sebe naziva studentima u blokadi je još jednom pokazala da kada ne maltretiraju i ne napadaju građane Srbije kojima ne daju da mirno žive, onda napadaju i maltretiraju jedni druge.
Eparhija raško-prizrenska izrazila je danas duboku zabrinutost i najodlučniji protest povodom postupanja tzv. kosovske policije tokom i naročito nakon jučerašnjeg obeležavanja Vidovdana na Gazimestanu.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić odgovarajući na pitanja novinara, istakao je da će država biti spremna za uvođenje vojnog roka, a plan je i da se vojska rasporedi po različitim delovima naše zemlje kako bi se razvijali i manji i pogranični gradovi, a ne samo veliki centri poput Beograda i Novog Sada.
Republika Srbija je 2012. godine prvi put izdvojila sredstva iz budžeta za lečenje retkih bolesti, u iznosu od 130 miliona dinara. Pre te godine nije postojalo budžetsko finansiranje za ovu namenu.
Najnoviji podaci Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ) pokazuju da u pojedinim mestima živa u termometru ne pada ispod 30 stepeni ni u deset sati uveče.
Republički hidrometeorološki zavod izdao je hitno upozorenje na ekstremno visoke temperature koje će nas pratiti i sutra, kada nas očekuju temperature i do 40 stepeni!
U istoriji pravosuđa postoje trenuci kada svedoci, teorije i spekulacije padaju u vodu pred jednim jedinim, neoborivim materijalnim dokazom. Tehnologija, forenzika i digitalni tragovi danas kroje sudbinu optuženih, a neki od najpoznatijih procesa u Srbiji i svetu prelomljeni su upravo u sekundi kada je na sto iznet dokaz koji je promenio sve.
Putevi opojnih droga se ukrštaju u Srbiji jer se nalazi na geografskoj sponi Evrope u Azije, kaže za Informer Marko Nicović, advokat i član svetske Asocijacije šefova policija.
Viši sud u Bijelom Polju ukinuo je oslobađajuću presudu Osnovnog suda u Podgorici od 3. oktobra prošle godine i vratio predmet "Tunel“ na ponovno suđenje.
Prava drama odigrala se večeras u samom centru Novog Sada, kada je izbio požar u Kosovskoj ulici. Prema prvim informacijama, vatrena stihija je zahvatila jedan napušteni objekat, a gust dim je brzo počeo da se širi okolnim ulicama.
Tokom 28. juna i u noći na 29. jun, jedinice Odbrambenih snaga Ukrajine izvele su seriju koordinisanih udara na niz važnih vojnih ciljeva pod kontrolom ruskih snaga.
Oružane snage Ruske Federacije izvele su seriju snažnih vazdušnih udara na ukrajinske vojne i industrijske ciljeve u Harkovu, koristeći teške razorne avio-bombe tipa FAB opremljene univerzalnim modulima za planiranje i korekciju (UMPK).
Sve je izvesnije da se situacija oko Ukrajine dramatično usijava, a kijevski mediji otvoreno upozoravaju da Belorusija i Rusija možda planiraju "nešto užasno" uz pomoć Kine.
Predsednik Francuske Emanuel Makron danas se ponovo pojavio noseći naočare za sunce dok je čekao na stepenicama Jelisejske palate omanskog sultana Hajtama bin Tarika.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Plaža Glifoneri, koja se nalazi oko 7 kilometara od Limenasa na ostrvu Tasos, predstavlja odličan izbor za sve koji žele da uživaju u mirnom ambijentu i prirodnoj hladovini.
Ako zadobijete opekotine od sunca, važno je da što pre pružite koži odgovarajuću negu. Osim što treba da rashladite kožu i unosite dovoljno tečnosti, oporavak mogu da olakšaju i pojedini prirodni sastojci.
Srbi bruje o vreloj sceni sa Music Week-a kada su se smuvali Indodjija i Đekson, koji je dosta stariji od nje, a malo ko zna da je Đekson drug njenog rođenog brata.
Pevačica Anabela Atijas nastupala je sinoć u Crnoj Gori, a pored njene pojave na bini, pažnju u publici privukla je i bivša članica grupe "Models" Ivana Stamenković Sindi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.