Hitno! Oglasilo se Više javno tužilaštvo u Beogradu: Evo šta se stavlja na teret Aleksandru Radiću
Više javno tužilaštvo (VJT) u Beogradu oglasilo se hitno povodom slučaja Aleksandra Radića, vojnog analitičara koji je 15. marta 2025. bio jedan od prvih koji su lažno optužili državu za upotrebu zvučnog topa na protestu u Beogradu, otkrivši šta mu se stavlja na teret.
22.06.2026
20:15
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
mica
pre 7 godina
Nek se teraju!
Katarina
pre 7 godina
Katastrofa , da smo mi nesto slicno uradili bili bi ostro kaznjeni.
Dusan
pre 7 godina
Koliko nas oni mrze da je to neverovatno, nemaju sad nikakve veza sa nama a spominju nas. Treba da idu na lecenje
Ozren
pre 7 godina
Skupa sa njima treba sa se leče i svi oni Srbi koji navijaju za njih. Đoković prvi!
Darko
pre 3 godine
Nema pjesma Ljepa li si i pjesma Geni kameni nikakve veze sa ustašama, ajdete u kurac srbi crknite dabogda svi =U= LJUBOMORNE DUŠE SRBI !!!=U= LJUBOMORNE DUŠE SRBI !!!=U= LJUBOMORNE DUŠE SRBI !!!=U= LJUBOMORNE DUŠE SRBI !!!=U= LJUBOMORNE DUŠE SRBI !!!=U= LJUBOMORNE DUŠE SRBI !!!=U= LJUBOMORNE DUŠE SRBI !!!
Tamara
pre 7 godina
Ustaše ostaju ustaše, imajmo na umu da je sadašnja Hrvatska naslednica NDH, ta fašistička ideologija je i dalje prisutna u Hrvatskoj.
Dejan
pre 7 godina
Umesto da se raduju sto su dosli do finala, oni prozivaju Srbe, oni su bolesnici.
caslav
pre 7 godina
sadizam je hrvatu u krvi još od 17 veka,...
Maja
pre 7 godina
Nikada se ništa neće promeniti, Hrvati će ostati takvi kakvi su uvek i bili. Puni mržnje i zlobe.
Mileta
pre 7 godina
Jadno da jadnije ne može biti. Okovani su mržnjom.
Danilo
pre 7 godina
Povraca mi se od njih,Tompsona i svih ustasa.
Lena
pre 7 godina
Slažem se sa naslovom u potpunosti. Njihova mržnja nema kraja.
LuizaH
pre 7 godina
Ne treba se obazirati na to, kad je neko zatrovan to je gotovo. Vazno je da mi nasu decu ne trujemo i ne sirimo mrznju...
Neda
pre 7 godina
Ako neko moze da slavi smrt on i nije covek.
Mars
pre 7 godina
Pink ne gledam vec 6 god. Ali je Pajkiceva emisija sve objasnila. Koliko je omladina sj**** u mozak, nisu culi za Apisa, Putnika, Disa.... Onda ti isti maloumnici dodju i seru da su oni nasa braca, komsije (rvati). Takvi i navijaju za ustase....jos je gori euforicni stav pojedinih medija u Srbiji prema rvatskim fudbalerima i njihovoj reprezentaciji, koji su kompletno zanemarili njihovo ustasko divljanje tokom citavog prvenstva,a i posle. A o navijacima....e to je tek posebna prica.
više tisuća Ivana kužih Vlah
pre 7 godina
Oj Zagoro lijepa li si ,Slavonijo bajna ti si,HERCEG BOSNO srce ponosno!!!
Kaca
pre 7 godina
Koliko treba biti necovek pa to proslavljati.
Sandra
pre 7 godina
Sramno od strane Hrvatske reprezentacije,ovi momci su sve samo sportisti nisu
Dejan
pre 7 godina
Gde je sad Novak Djokovic? Gde je sad onaj nas komentator? Odite grlite ih sad opet . Sram vas bilo sve . Nas ce ljudi opet snaci Jasenovac , mi neznamo da pamtimo sta smo.doziveli. nama svi majku psuju i jedan dan se nasmeju i eto opet.smo drugovi. Srbi pate od amnezije izgleda!
dada
pre 7 godina
Strasno koliko nas mrze,puni su zlobe..
Milan
pre 7 godina
Definitivno su bolesni, komplet svi od one razuzdane ludace sto skace na sve redom na stadionu pa do igraca. Ocigledno da je kompleks jaci od svega,
Aleksej
pre 7 godina
Bravo za Informer za ovaj naslov,jos vece uvrede ste trebali staviti,nadam se da ce se Srbi nekada opametiti.
dasa
pre 7 godina
Oni su u Rusiju ratovali protiv Srbije sa fudbalom.
Kruno
pre 7 godina
Tomson peva protiv miloševićevog režima a ne protiv svih srba
Cica
pre 7 godina
Tuzno, strasno i jadno sta ovi sportisti sebi dozvoljavaju.
Mirela Horvat
pre 7 godina
Katastrofa,jel može da se vidi da nema urote hrvata.Ovako izađe da smo puni kompleksa...
Srba
pre 7 godina
Шта би ми тек писали да су освојили злато. Мислим да је овим новинарима србовање постало једини занат. Ма нека славе како знају и умеју, све је на њихов образ.
Maša
pre 7 godina
Ovo samo govori o njihovoj naciji na kom su stepenu evolucije.
Mate
pre 7 godina
hahahaha Slažem se :)) dodao bih, i svi koji su navijali protiv.. Ne trebate nam, ni da navijate za, ni protiv. Nebitni ste nam od 8 mjeseca 1995.
deda
pre 7 godina
Ovo pjevanje i veselje me je podsetilo na Maticevu ,,Cirilicu,, gde i Maric i Tompson zabavljaju goste i naciju.... Rugala se ruga rugi... Znam da ga necete objaviti ali ja sam moju duznost obavio....
Bob Nob
pre 7 godina
Predivne pjesme,Thompson je covjek s kamena i zna sta boli svakog Hrvata. Nemate vi takvog pjevaca koji moze u sekundi dignut cijelu naciju na noge. I nasi Srbi se dizu na noge cim on zapjeva, vidio sam mnoge srbe koji zaplacu uz njegovu pjesmu, pjevaju i placu .
Zeljko antunovic
pre 7 godina
Jadni ste i slijepi od mržnje prema Hrvatima!!!U zadnjih 30 dana svijet se vrtio oko nogometa,vaš se svijet samo vrtio oko Hrvata p.s.molim vas da objavite komentar!
marko
pre 7 godina
Nije mi jasno da neki Srbin moze ovako nesto da podrzava i bodri.
vasa
pre 7 godina
Strašno..tolika mržnja..
caca
pre 7 godina
Skandal!Očiglednja mržnja prema srbima...
Bogggdan
pre 7 godina
Jedino je zanimljivo sto su mnogi iznenadjeni ovom ustaskom promocijom. To se znalo, ali kao nije istina, to pricaju ovakvi, onakvi....
Ivana
pre 7 godina
Toliko zla. Pa zar je moguce da i kad imaju razlog za slavlje, oni pominju nas? Kakvi ljudi, mracni, zli, crni
Lazar J
pre 7 godina
Nisam ništa drugo ni očekivao od njih,jaki na rečima miševi u praksi ,a zaštićeni od Vatikana i katoličkog sveta ko beli medvedi.
Prda
pre 7 godina
Kompleks nizis ih ubija ;)
Vns
pre 7 godina
I Novak???
kristalno jasno
pre 7 godina
E, za njih je navijao novak đokovic.A toliko sam ga poštovao...
sava
pre 7 godina
Neće se hrvatska mržnja prema Srbima nikada promeniti. A naivni Srbi navijaju za njih, podržavaju. To pokazuje našu veličinu, a njihovu agoniju. Džaba ovakav "povijesni" uspeh, kad su tako mali u pobedi. Umesto da veličaju sopstveni sportski uspeh, na kom im svaka čast, oni sve to bacaju u blato uz pomoć Tompsona i proustaškim pesmama. Daleko im kuća, "lijepa njihova" kuća.
Nena
pre 7 godina
Bolesno, umesto da uzivaju slaveci pobedu, proradio im opet kompleks
Saša
pre 7 godina
Ma ne da se teraju u 3 PM.Nego ih nabijem sve do jednog na onu stvar.A Hrvatski igraci da povade krstenice od dedova i pra dedova i da vide poreklo pa onda neka pevaju sta hoce....
stogod
pre 7 godina
Tompson je projekat sluzbe i koriste ga upravo za ovo sto je i sad radio, drzati uvek svest o mrznji prema Srbiji i Srbima iznad svih dnevno politickih pitanja...narocito pred izbore
milica
pre 7 godina
To je slika o njima, prava, neka nema veze, sve to neko vidi.
Vns
pre 7 godina
I Đoković u 3 lepe?
tako
pre 7 godina
Nikada nisam navijala za njih,niti cu.
Danko
pre 7 godina
Nikada od te nacije neće biti ljudi. Tuga.
Marija
pre 7 godina
Ništa se drugo nije ni očekivalo od ustaša.
marko marković
pre 7 godina
ja ne čujem nigde da se spominje klanje Srba
Didule
pre 7 godina
Molim te pokaži mi neki video u kojem se s bine pjevaju "Čavoglave".
Cole
pre 7 godina
Javite Ivanu Ivanovicu!
Rusofil broj 1
pre 7 godina
Potpuno se slažem sa vašim naslovom.Sve su to domaći izdajnici i NATO plaćenici.
Mare
pre 7 godina
Trebalo bi ispitati sve u Sribiji zbog cega su navijali za hrvate,jel su normalni,da se vidi da li za ludnicu ili za zatvor .Jer je to za analizu i kaznu.
Burga
pre 7 godina
Jel ovo teranje važi i za Novaka?
limunzuti
pre 7 godina
kakve ti droge brate konzumiras? nit je bilo takvih pesama nit se hrvati opcenito slazu s tom sto je tamo thompson nastupao informiraj se pre nego izvalis takvu glupost
dasa
pre 7 godina
Imamo mi toliko dobrih tako da nam hrvati ne nedostaju.
Nenad
pre 7 godina
Sram ih bilo. Umesto da ljudski proslave uspeh svog fudbalskog tima, hrvati su jos jednom pokazali koliko zaista mrze srbe. Sve ce im se to vratiti sa kamatom kao i za kosarku. Gleda ih onaj odozgo.
Ludilo
pre 7 godina
Ajmo sad svi sto ste pisali "Bravo komsije" tokom prvenstva da vas vidim sada: napisite i objavite na vasim drustvenim mrezama "Bravo komsije" sto slavite uz Tompsoncinu uz naravno poneku njegovu pesmu! Naslov ovog clanka je objasnio! Bravo Informere tacno u centar!!!
Nenad
pre 7 godina
Nisam nacionalista Hrvat u duši i srcu ranjeni branitelj, ali sad moram reći da ovo što pišete o Hrvatima, reprezentaciji, Tomsonu samo produbljuje i izaziva dodatnu jal između Srba i Hrvata.Pa zašto ih ne bi mrzili?Ima li razloga da ih ne mrzimo?Došli su nas ubijati u vlastitom domu,narušili su moju domovinu, naša djeca su godine mladosti provela u podrumima.Neka ih bude sram.U našoj zemlji živi se po zakonima Hrvatske države, govori se Hrvatskim jezikom, radimo ono što želimo jer ovo je naša domovina za koju smo krv prolili.Novinari vi ste ološ koja izaziva i provocira poput Beljaka koji nije dostojan saborskog zastupnika.Di ste branitelji za što smo ginuli, gaze nam krunicu i pozdrav s kojim smo umirali blate sve što je hrvatsko.U Sloveniji nema dvojezičnih ploča jedan narod jedan jezik.Svi koji žive u Hrvatskoj druge nacionalnosti poštujete zemlju u kojoj živite i radite po zakonima iste.Sad je pitanje zašto se donose ovakovih zakoni i zašto iz dana u dan ližemo dupe svima u EU a naši ljudi kopaju po kontejnerima.Zabranimo komunizam i sve povezano s tim kao što su napravili i Slovenci.Koji Tito koja baklava.Pozz.
Rajko
pre 7 godina
Boleasna nacija.. (ako su i uopšte "nacija")..
Milo
pre 7 godina
Kako vas hrvati sa fudbalom ALO tako isprsaše u mozak da je to divno gledat ali stvarno!
Radmila
pre 7 godina
Zasto im toliko dajete na znacaju? Pa oni to i zele. Nasa stampa preplavljena sahovnicama a njima drago. Bilo bi bolje da su sve novine i tv kanali potpuno ignorisali sve sto se tamo u lepoj njihovoj desavalo za vreme i posle prvenstva. Sta ce vam uopste bilo kakvi natpisi o njima makar to bila i kritika ili ismevanje njihove predsednice cije je ponasanje bilo nedolicno za osobu koja se nalazi na celu neke drzave. Kakva drzava takva i predsednica. Sta bih mogla vise da kazem kada oni sami o sebi govore.
ich bin
pre 7 godina
konkretnije i opsirnije o dogadjanjima na placu bana jelacica na proslavi krbata bicete obavesteni u sledecoj sportskoj galaksiji stanojka pantica,verovatno se i ufotkao sa tompsonom kao predstavnik gradjanske srbije koju predvode sasa jankovic i onaj mali pizderac,jal hamdijin jal hakijin,nijesam bas siguran,onaj mali dezmekonja zamalo precednik sveta.
korona
pre 7 godina
...bando četnici, stići će vas naša ruka i u Srbiji"- ne, to se nije pjevalo. Izmišljate as usually.
RUSS
pre 7 godina
Falio im samo Aca (Informacija) kao konferansije!!!! Pa navijao čovek vatrenije od Kolinde! Nije verovao da su Francuzi šampioni čak ni kad se utakmica završila! "Hrvati su bili daleko bolji........!!"
duka
pre 7 godina
Bolesna nacija! Kad ovako nesto vidim tek tada mi bude jasno koliko smo mi ustvari veci ljudi od njih jer mi to sebi nikada ne bi dozvolili pa i da smo postali svetski prvaci ne bi nikoga ponizavali i prozivali nego bi slavili ko ljudi dok oni pokazuju da su veoma bolesna nacija kada ne mogu bez ustastva posle ovako velikog uspeha svoje reprezentacije. Ajde njihova stvar je sto im je on pevao ali pevati ustaske pesme je bedno i bolesno. Da sam Hrvat a hvala Bogu sto nisam stidio bi se i propao u zemlju kao sto bi osudio da su naprimer nasi pevali neke cetnicke pesme mada se to nasima nikada ne bi desilo jer nismo hendikepirani u glavi.
Red je
pre 7 godina
MISLIM DA BI BIO RED DA SA NJIMA SAD ZAJEDNO PEVAJU SVI ONI KOJI SU ZA NJIH NAVIJALI... SPORTISTI, PEVAČI , PROPALI KOMENTATORI U PENZIJI... MISLIM AKO SU IM BILI PODRŠKA U BORBI, RED JE DA IH PODRŽE I U SLAVLJU.
Milo
pre 7 godina
Pa voleo bi samo da vidim ko će sada da mu zabrani koncert posle presude RH Suda da nema veze sa nacizmom 40ih jer su Čavoglave stvorene u odbrani od velikosrpske agresije 90ih ko šta i svi jako dobro znamo pa svakoj propagandi kad tad dođe kraj!
Aleksa
pre 7 godina
ahh, omladina omladina, a već sutra će bježati iz Horvatske, jer nema hleba pa jevropa zove... 180 tisuća djećaka i djevojaka je već napustilo zapadnu slavoniju, jer u horvatskoj nema kruha... a i taj tompson našao da pjeva protiv srba jer mu je HDZ platio da širi mržnju prema svim narodima bivše SFRJ a naročito srbima...pozdrav iz srbskog splita
tinki
pre 7 godina
Eto Hrvata, ne mogu oni , a da nas ne spomenu. Oni vise mrze nas, nego sto vole druge. Sramota.
master
pre 7 godina
Ne u jednu, U TRI SVI ZAJEDNO BEZ IZUZETAKA.
Fudbaler
pre 7 godina
Hrvati zaista mrze Srbe, i mrze iz dna duše, a Srbi kao nacija opet navijali za njih. Srbi su mazohisti.
istina
pre 7 godina
A baja mali knindza i ostali oni su ok jel tako
Nina Martinović
pre 7 godina
Mrzite i umrijet ćete s mržnjom.Vučete vječite komplekse.Baš jeste za Europu!Sram vas bilo.
Gedza
pre 7 godina
Nek se teraju!
Ljubo
pre 7 godina
Hvala Hrvatima Ustasama ,sto nastoje da ubiju u Srbima jugoslovenstvo ,i vrate nam srpski duh i slavu u nasa srca .To ne ocekujem u srcima i telima kao sto su Milojko Pantic ,Cedomir Jovanovic ,i mnogi njima slicni ,vec u mladje generacije koje dolaze i rastu u Srbiji ,..SRBIJA NA VEKE VEKOVA...
Bubuleja
pre 7 godina
Ma terajte se vi u 3 pm.
Beloica
pre 7 godina
Pa sto ne dodje taj usranko u Srbiju da vidimo dokle ce stici njegova usrana ruka i da li ce da se vrati nazad sa tom rukom kakvi su to prostaci i gamad da nema dalje
lov
pre 7 godina
Previse je Hrvatske u nasim novinama..
Dalibor Suđecki
pre 7 godina
Zarobljeni u 90 god. Nema od hrvatske ništa, džaba im i EU kad nemogu da se izbore sa stvarnošću. Živeo predsednik Vučić, koji nas uspešno vodi u svetlu i prosperitetnu budućnost.
Milan
pre 7 godina
1998 godine tompson je za feral tribjun na pitanje sta bi volio najvise da budes odgovorio general hvo vojske na drini,svi ti fudbaleri isto misle oni zive za dan kad ce pobiti i ono jos malo srba sto su ostali i otici malo dalje to je ljudsko zlo svi znamo zato ih ignorisati u svakom smislu gadi mi se kad ih vidim sa onim kockicama jer me to podsjeca na zivotinjsku zlu rasu