• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

19.12.2023

22:28

Hit Bundeslige na meti Mančester junajteda! Ten Hag dobija pakleno pojačanje u napadu!?

EPAIMAGES

Fudbal

Hit Bundeslige na meti Mančester junajteda! Ten Hag dobija pakleno pojačanje u napadu!?

Serou Girasi postigao 16 golova na 13 mečeva za Štutgart ove sezone i tako privukao pažnju "crvenih đavola" koji se muče u realizaciji.

Bio je u nedelju na programu najveći derbi engleskog fudbala između Liverpula i Mančester junajteda. Prštalo je na "Enfildu", ali samo pred golom sastava Erika Ten Haga. Na kraju, "crveni đavoli" uspeli su da se izvuku i neporaženi napuste bojište ljutog rivala. 

Svakako da je bod protiv, u ovom momentu daleko boljeg Liverpula, ogromna stvar za Mančester junajteda. Ipak, ono što su Ten Hagovi izabranici pokazali u ličkom gradu zaista je zabrinjavajuće. "Redsi" su od prvog do poslednjeg minuta dominirali, nizali šanse pred golom Junajteda, a jedini krivac što je na kraju bilo 0:0 bio je Andre Onana. 

Jasno je da će tokom zime biti mnogo posla na "Old Trafordu", da li sa Ten Hagom ili nekim drugim još uvek je rano reći, ali će pojačanja biti neophodna. Posebno u napadu. Podatak za brigu svih u Mančester junajtedu da su ofanzivci ove sezone postigli samo jedan gol u Premijer ligi, a da je najbolji strelac ekip zadnji vezi Erik MekTominej!? 

Letos je na "Old Traford" kao kapitalno pojačanje, makar po obeštećenju, Rasmus Hojlund, ali mladi Danac nikoga nije ubedio da je u ovom momentu sposoban da iznese čitavu sezonu. Zbog toga, u taboru "crvenih đavola" aktivno traže pojačanje na poziciji centarfora, a kako se može čuti izbor je pao na Serou Girasija. 

Napadač Štutarta eksplodirao je ove sezone, na 13 utakmica postigao je 16 golova u Bundesligi i jedan je od najboljih strelaca šampionata odmah iza Harija Kejna. Njegova vrednost prema "Transfermarktu" procenjena je na 40.000.000 evra, ali u ugovoru reprezentativac Gvineje ima izlaznu klauzulu postavljenu na oko dvadesetak miliona. 

Foto: EPAIMAGES

U današnjem fudbalu radi se o "smešnoj" ceni koja je niska i za daleko platežno slabije klubove u Evropi u odnosu na Mančester junajted. 

Kako prenosi portal "90min" skauti Mančester junajteda tokom vikenda boravili su u Nemačkoj, konkretno u Minhenu i pratili derbi kola između Bajerna i Štutgarta. Bavarci su ubedljivo slavili, Girasi se nije upisao u strelce, ali prema pisanju ostrvskih medija uspeo je da ostavi dobar utisak na izaslanike "crvenih đavola". 

Na spisku potencijalnih pojačanja nalazi se još nekoliko imena. Navodno, Mančester junajted spreman je da u Saudijsku Arabiju pusti Rafaela Varana i na njegovo mesto dovede Davida Alabu iz Real Madrida. Utisak je - nerealan plan, ali... 

Bilo kako bilo, čini se da će najviše zanimljivo na fudbalskoj pijaci biti upravo u dvorištu Mančester junajteda. Promene su potrebne, a novi suvlasnik Sir Džim Retklif spreman je da uloži. 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Specijalno izdanje Dnevnika zapadne Srbije koje se ne propušta
Live TV

Specijalno izdanje Dnevnika zapadne Srbije koje se ne propušta

Danas tačno u 17 časova, u programu Dnevnika Zapadne Srbije, gledaoci će imati priliku da prate specijalno, dvosatno izdanje posvećeno otvaranju Moravskog koridora - saobraćajnice koja menja lice ovog dela Srbije i otvara novo poglavlje razvoja, povezivanja i investicija.

25.06.2026

09:55

Đokiću, vredi li sve ovo ljudskog života?
Live TV

Đokiću, vredi li sve ovo ljudskog života?

Jahja Ferhatović, analitičar i Samir Tandir, predsednik Bošnjačko-srpskog saveza gostujući u Info jutru komentarisali su pokušaj samoubistva Nadžije Mavrić, studentkinje iz Novog Pazara.

24.06.2026

10:33

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set