Fudbalska reprezentacija Švajcarske savladala je Mađarsku rezultatom 3:1 u meču kojim je kompletirano prvo kolo grupe A na Evropskom šampionatu! Popularne "sajdžije" bile su mnogo bolje u prvom poluvremenu, ali su naše severne komšije ipak uspele u nastavku da pokažu kako nisu zalutale na EP!
Utakmica je odigrana na stadionu u Kelnu na kojem su mnogo brojniji i glasniji bili navijači Mađarske. Međutim, na terenu Švajcarska se mnogo bolje snašla i preuzela terensku inicijativu na startu meča.
Foto: Tanjug/AP
To im se isplatilo već u 12. minutu kada je Kvadvo Dua savladao Petera Gulašija. Arbitar Slavko Vinčić najpre je uvažio sugestiju pomoćnika i poništio pogodak, ali je nakon VAR provere ustanovljeno da nije bilo nedozvoljene pozicije, pa je slavlje Švajcaraca moglo da počne. Prvotimac bugarskog Ludogoreca na taj način postigao je svoj prvenac u dresu Švajcarske u drugom nastupu.
Nakon vođstva, Švajcarci su dobili krila i potpuno zagospodarili terenom - Vargas i Šer su propustili kolosalne prilike, dok se u više navrata sjajnim reakcijama istakao Gulaši. Taman kada je delovalo da će "sajdžije" sa minimalnom prednošću otići na odmor, Mišel Ebišer je povisio na 2:0. Dugo su Švajcarci kombinovali pred kaznenim prostorom rivala, da bi fudbaler Bolonje preciznim udarcem savladao nemoćnog Gulašija.
Selektor Mađarske Marko Rosi izvršio je jednu promenu u odbrani na startu drugog poluvremena - Adama Langa zamenio je Bence Bola. Za razliku od prvih 45 minuta, Mađari su u nastavku bili mnogo čvršći u odbrani, a konkretniji u napadu. To im se isplatilo u 66. minutu kada je Barnabas Varga iskoristio asistenciju Dominika Soboslaija i prepolovio zaostatak svog tima.
Krenuli su Mađari na sve ili ništa, dobar pokušaj u završnici imao je i Miloš Kerkez, ali se Jan Zomer istakao dobrom odbranom. Strepeli su navijači Švajcarske do samog kraja, kada im je muke prekratio Bris Embolo u sudijskoj nadoknadi posle loše reakcije Vilija Orbana.
Mađari će tako morati da sačekaju narednu priliku kako bi došli do prve pobede nad Švajcarskom od 1998. godine. U drugom kolu u Štutgartu (19.06, 18.00) se sastaju Nemačka - Mađarska, odnosno Škotska - Švajcarska u Kelnu (21.00) istog dana.
Ivan Dudić, bivši desni bek i nekadašnji reprezentativac naše zemlje, učesnik poslednjeg Evropskog prvenstva na kom je igrao naš nacionalni tim, kaže da nismo smeli da dozvolimo post dug 24 godine.
Piksiju je sve jasno i uveliko zna s kojim timom će početi sutrašnju utakmicu protiv Engleza, kaže direktor reprezentacije Stevan Stojanović u razgovoru za Informer.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ivan Dudić, bivši desni bek i nekadašnji reprezentativac naše zemlje, učesnik poslednjeg Evropskog prvenstva na kom je igrao naš nacionalni tim, kaže da nismo smeli da dozvolimo post dug 24 godine.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić reagovao je na sramno ćutanje Evrope na veličanje ustaštva, istakavši da se u jednom njenom delu nacizam ponovo normalizuje, dok se prema različitim državama primenjuju dvostruki aršini.
Na društvenoj mreži Iks osvanuo je nov snimak siledžije i blokadera Nikole Đorđioskog (33) iz Užica, koji je u sramnom napadu ogromnom kamenicom pogodio i teško povredio snimatelja Radio-televizije Srbije!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić reagovao je na sramno ćutanje Evrope na veličanje ustaštva, istakavši da se u jednom njenom delu nacizam ponovo normalizuje, dok se prema različitim državama primenjuju dvostruki aršini.
Pavel Bušujev, rukovodilac Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta zemalja ZND, u svojoj kolumni poručuje da je Rpublika Srpska ruski Dombas, a Ratko Mladić ruski heroj!
Mlada Nina Trnavac iz Užica, čiji je jučerašnji govor iz srca ovog grada dirnuo čitavu Srbiju, govorila je ekskluzivno za Informer i otkrila nove detalje terora koji je preživljavala u poslednje dve godine zbog blokadera i to samo zato što otvoreno podržava SNS i politiku predsednika Aleksandra Vučića.
Učesnici prve sezone Exatlona Srbija Radojica Lazić i Anabela Zonai trenutno se nalaze u Dominikani, a javnost najviše zanima da li je njihov odlazak povezan sa drugom sezonom takmičenja.
Reper Gazda Paja pokazaće svoje veštine u najvećem sportskom rijalitiju Exatlonu, a njegova žena Vesna je takođe u sjajnoj formi, pa je suprugu komotno mogla da se pridruži u takmičenju.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski obišla je danas radove na obnovi Čukur česme u Beogradu, jednog od najznačajnijih istorijskih mesta u prestonici, za čiju je obnovu Ministarstvo opredelilo 991.800,00 dinara.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić danas prisustvuje svečanom puštanju u saobraćaj novih 28 kilometara Dunavskog koridora, saobraćajnice koja će doprineti boljoj povezanosti istočne Srbije sa Beogradom.
Požar koji je zahvatio deo opštine Lebane je ugašen, požari na Stolovima i kod Lukova kod Vranja i dalje nisu lokalizovani, ali je situacija bolja nego prethodnih dana, dok je u Deliblatskoj peščari mirno.
Ubistvo vatrogasca S. Č. (48) kojeg je hicima iz pištolja usmrtio šurak B. K. (39), potresla je sve koji su ga poznavali. Za njega, kao i za čitavu njegovu porodicu svi imaju samo reči hvale.
Ubistvo koje je potreslo Veliko Gradište i čitavu okolinu, sva je prilika da je bilo inicirano podelom imovine. U Velikom Gradištu kažu da su se B. K. i njegova sestra A. Č. posvađali oko podele imovine nakon očeve smrti u aprili mesecu ove godine.
Nova ruska krstareća raketa "Banderolj" postala je ključni deo kampanje koja je gotovo zaustavila komercijalnu plovidbu kroz ukrajinske crnomorske luke, dok je izvoz žita u prvoj polovini avgusta pao oko 75 odsto u odnosu na isti period prošle godine, piše britanski Telegraf.
Skladište ukrajinskih snaga sa granatama, minama, drugom municijom i dronovima nalazilo se u blizini stambenih objekata kod Kijeva, gde je posle ruskog udara došlo do katastrofalne sekundarne detonacije u kojoj je poginulo najmanje 37 ljudi, potvrdio je Volodimir Zelenski.
Rusija bi početkom naredne nedelje mogla zvanično da bude označena kao odgovorna za pokušaj napada dronom sa eksplozivom na aerodromu Lajpcig/Hale, posle čega Berlin sprema "opsežan" paket mera protiv Moskve.
Island neće obnoviti pregovore o članstvu u Evropskoj uniji, pošto je 52,5 odsto birača na referendumu glasalo protiv povratka za pregovarački sto sa Briselom, dok je 47,5 odsto podržalo nastavak procesa.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Kada pas stavi šapu na svog vlasnika, to najčešće znači da želi da pokaže ljubav i privrženost. Ipak, ovaj gest nije samo znak nežnosti, već i važan način na koji pas komunicira sa čovekom.
Septembar je pravo vreme za nekoliko važnih poslova u bašti, a orezivanje biljaka spada među njih. Ipak, ne treba uzimati makaze i skraćivati sve redom.
Zbog komentara na objavu o generalu Ratku Mladiću protiv glumice Lidije Vukićević u Sarajevu je podneta krivična prijava, a traži se i njeno izbacivanje iz serije koju trenutno snima u BiH.
Bivša rijaliti zvezda Dalila Dragojević progovorila je o sukobu sa Vesnom Rivas i poručila da pevačica ne govori istinu kada kaže da je dobila na sudu.
Pevačica Jovana Nikolić Mišković prisetila se davnog susreta sa slavnim holivudskim glumcem Bred Pitom, koji je igrao u filmu njenog oca reditelja Božidara Nikolića.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.