Mađarska je porazom od Švajcarske (3:1) startovala Evropsko prvenstvo u Nemačkoj. Nakon utakmice, selektor Marko Rosi (59) i kapiten Dominik Soboslaj (23) izrazili su duboko nezadovoljstvo rezultatom.
Iskusni stručnjak na klupi Mađara istakao je da je glavni razlog za neuspeh bila loša komunikacija među saigračima tokom prvog poluvremena, kao i da pojedini igrači nisu dali svoj maksimum na terenu.
- Kada je reč o prvom poluvremenu, tada su nas nadigrali, nismo mogli da se rotiramo kako treba na njihovoj levoj strani. Pokušali smo da to rešimo komunikacijom, ali nije išlo. Drugo poluvreme je prošlo mnogo bolje, jer nismo toliko patili. Nije bilo dobrih pojedinačnih nastupa, možda bih mogao da navedem samo dva-tri igrača, ostali su podbacili. Platićemo cenu za ovo na Evropskom prvenstvu - izjavio je Rosi na konferenciji za medije nakon meča.
Foto: Tanjug
Detalj sa meča Švajcarska - Mađarska
Na njegove reči nadovezao se i kapiten selekcije Mađarske, Dominik Soboslaj, koji je dodao da je ovo bio meč iz kojeg su izvukli pouku kako bi izbegli iste greške u narednim duelima.
- Bili smo potpuno drugačiji tim u prvom poluvremenu nego u drugom. I mi iz ovoga učimo, ne treba da se nerviramo, iako je lepše pobediti. Ne možemo da ulazimo u utakmicu misleći da ćemo dobiti tri boda na poklon. Imamo još puno posla, ali smo na svom putu. Nismo se uplašili, pomagali smo jedni drugima, imali smo i po pet pasova zaredom - objasnio je Soboslaj.
Selekcija Mađarske sledeći meč igra protiv reprezentacije Nemačke, u sredu od 18 časova po srednjeevropskom vremenu.
Ivan Dudić, bivši desni bek i nekadašnji reprezentativac naše zemlje, učesnik poslednjeg Evropskog prvenstva na kom je igrao naš nacionalni tim, kaže da nismo smeli da dozvolimo post dug 24 godine.
Kapiten fudbalske reprezentacije Engleske, Hari Kejn (30), izjavio je da prvi meč na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj, protiv reprezentacije Srbije, za ekipu "Gordog Albiona" neće biti lak zadatak.
Fudbalske reprezentacije Španije i Hrvatske igraju u Berlinu meč prvog kola grupe B, a Lamin Jamal je u startnoj postavi "crvene furije"! Mladi napadač Barselone tako je postao najmlađi fudbaler u istoriji, koji je nastupio u nekom meču Evropskog prvenstva!
Fudbalska reprezentacija Švajcarske savladala je Mađarsku rezultatom 3:1 u meču kojim je kompletirano prvo kolo grupe A na Evropskom šampionatu! Popularne "sajdžije" bile su mnogo bolje u prvom poluvremenu, ali su naše severne komšije ipak uspele u nastavku da pokažu kako nisu zalutale na EP!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ivan Dudić, bivši desni bek i nekadašnji reprezentativac naše zemlje, učesnik poslednjeg Evropskog prvenstva na kom je igrao naš nacionalni tim, kaže da nismo smeli da dozvolimo post dug 24 godine.
Drago Parandilović, deda opozicionara Miloša Parandilovića, predsednika Novog lica Srbije, krenuo je danas iz Priboja kako bi prisustvovao veličanstvenom skupu u srcu Beograda i pružio podršku predsedniku Aleksandru Vučiću.
Ruski zagovornici najtvrđe linije traže od predsednika Rusije Vladimira Putina da odustane od diplomatije i drastično pojača rat protiv Ukrajine, piše Rojters, posle serije ukrajinskih napada dronovima na Moskvu, Sankt Peterburg i Krim, kao i smrtonosnih napada na putničke autobuse.
Blokaderi ne mogu da sakriju mržnju prema građanima Srbije, pogotovo danas kada je organizovan veličanstveni skup SNS-a a zbog kojeg neprestano dolazi veliki broj građana iz svih delova zemlje.
U vikend izdanju lista Danas objavljena su dva teksta koja izazivaju burne reakcije javnosti. U autorskoj kolumni Milana St. Protića iznete su oštre ocene na račun dela akademske zajednice, dok je u posebnom tekstu pod naslovom "Vidovdan istine, a ne mitova", autor izneo stav da srpska deca na Kosovu "kao takva nisu među najugroženijima".
Osmaci i maturanti koji nisu zadovoljni rezultatima završnog ili prijemnog ispita ove godine imaju više konkretnih opcija, a vreme za akciju je upravo sada.
U Grčkoj su saobraćajni prekršaji strogo kažnjivi, a među najskupljima su prekoračenje brzine čija kazna može dostići i do 8.000 evra, kao i prolazak kroz crveno svetlo zbog čega možete biti kažnjeni sa čak 4.000 evra!
Visoke temperature i nagli toplotni talasi ne predstavljaju rizik samo za ljude - dovoljan je samo jedan pogrešan izbor mesta za parkiranje da izbije požar.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Andrije S. (20) zbog sumnje da je 10. decembra 2025. godine u jednom ugostiteljskom objektu na Vračaru, pokušao da ubije Vuka Bajruševića, i jer je neovlašćeno nosio vatreno oružje i municiju.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv četvorice muškaraca zbog postojanja osnova sumnje da su 5. juna 2026. godine izvršenjem različitih krivičnih dela učestvovali u bacanju bombe na porodičnu kuću S.Č. na teritoriji opštine Novi Beograd.
Posle objavljivanja uznemirujućeg snimka prebijanja dečaka (13) na parkingu tržnog centra u Kruševcu, oglasio se osumnjičeni Predrag Marković (50), koji je priznao svoju krivicu i otkrio šta ga je isprovociralo da digne ruku na dete.
Iznoseći svoju odbranu pred Višim tužilaštvom u Beogradu, Danka Vuković, supruga Saše Vukovića Bosketakoji se sumnjiči da je 12. maja u restoranu "27" na Senjaku ubio Nešovića, ispričala je da je izričito bila protiv druženja njenog muža sa Aleksandrom Nešovićem.
Američka savezna država Juta proglasila je vanredno stanje i uvela ograničenja na upotrebu vatrometa uoči proslave Dana nezavnisnosti, 4. jula, dok se vatrogasne ekipe bore sa velikim šumskim požarima, preneli su danas američki mediji.
Pristalice Hezbolaha izašle su tokom noći na ulice Bejruta nakon što je objavljen dogovor između Izraela i Libana, prema kojem bi dve zone na jugu zemlje trebalo da pređu pod kontrolu libanske vojske, dok bi izraelska vojska ostala na ostalim teritorijama.
Venecuelu su pogodila dva izuzetno snažna zemljotresa u razmaku od samo nekoliko minuta, ostavljajući iza sebe pustoš, stotine mrtvih i desetine hiljada nestalih, a prema rečima zvaničnika, reč je o jednoj od najvećih prirodnih katastrofa u istoriji ove zemlje.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Ostavljanje psa samog kod kuće mnogim vlasnicima predstavlja veliki izazov. Međutim, stručnjaci ističu da nekoliko jednostavnih navika može pomoći da ljubimac ostane miran i opušten dok nikoga nema u domu.
Promene u učestalosti mokrenja kod pasa mogu ukazivati na probleme sa bubrezima, dijabetes ili bolesti mokraćnih puteva, zbog čega ih ne treba ignorisati.
Neverovatni podvizi kojima se pomeraju granice ljudske izdržljivosti ne prestaju da iznenađuju, a jedan Nemac sada je postavio rekord koji je mnoge ostavio bez reči.
Starinski kolač sa orasima, mekanom korom i laganim kremom od slatke pavlake godinama se priprema za slave i porodična okupljanja, a krasi ga jednostavna izrada i elegantan izgled.
Osmo izdanje Belgrade Music Week festivala na Ušću ulazi u poslednji dan, a rumunska pop senzacija INNA sutra zatvara četvorodnevni spektakl koji je redefinisao najveći muzički festival u regionu.
Orkestar Perice Jaćimovića nastupio je na velikom narodnom veselju u Kraljevu, organizovanom povodom otvaranja auto-puta, a svečanosti je prisustvovao i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Miloš Bojanić je svojevremeno priznao da se oženio na brzinu, nakon samo pet dana poznanstva sa nevinom osamnaestogodišnjakinjom, kao i da ga je razvod skupo koštao!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.