Feliks Cvajer dobio poverenje za duel Engleske i Holandije uprkos činjenici da mu je karijera protkana spornim odlukama, ali i mita od 300 evra...
Stigli smo do same završnice Evropskog prvenstva, a do kraja kontinentalne smotre ostale su još dve utakmice. Navijači su sinoć dobili prvog finalistu pošto je Španija nakon preokreta savladala Francusku u Minhenu sa 2:1. Drugo polufinale na programu je večeras, sastaju se Holanđani i Englezi, dok će pravdu na tom meču deliti - Feliks Cvajer.
UEFA je podigla veliku prašinu kada je za polufinale delegirala kompromitovanog arbitra iz Berlina budući da je Cvajer tokom karijere izazvao nekoliko skandala. Najveći davne 2006. godine kada je suspendovan na šest meseci zbog nameštanja utakmica.
Cvajer je tada od kolege Roberta Hauzera dobio 300 evra kako bi namestio meč u Trećoj ligi. Nemac je tada bio pomoćni sudija. UEFA je pokušala da zataška čitav slučaj, no, ugledni list "Di Cvajt" je 2014. godine objavio tajne dosijee svih nemačkih sudija, a među njima bio je i Cvajerov.
Uprkos činjenici da je učestvovao u nameštanju mečeva, UEFA je odlučila da mu ukaže poverenje i delegira ga za polufinale Evropskog prvenstva...
Foto: EPAIMAGES
No, nameštanje utakmica nije jedini problem koji je tokom karijere Feliks Cvajer izazvao. Navijači u Srbiji dobro se sećaju 2018. godine kada je u timu sa Feliksom Brihom pokrao "orlove" na Svetskom prvenstvu u Rusiji. Nemački arbitri nisu svirali čist penal u korist naše repezentacije nakon što su Fabijen Šer i Lihtštajner srušili Aleksandra Mitrovića u kaznenom prostoru.
Zanimljivo, Cvajer je i tokom aktuelnog Evropskog prvenstva imao nekoliko spornih odluka, ali ni to nije netaralo UEFA da razmisli. Nemac je žestoko oštetio Rumuniju na meču protiv Holandije kada je "trikolorima" zbog nepostojećeg faula presekao kontranapad koji je mogao da poravna rezultat u osmini finala.
Evropska fudbalska unija (UEFA) saopštila je sudije za poslednje duele osmine finala između Holandije i Rumunije, odnosno Austrije i Turske na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.
Lamin Jamal je čudo od deteta! Mladi Španac postao je najmlađi strelac na velikim takmičenjima, gledajući Evropska i Svetska prvenstva, ali i najmlađi igrač koji je nastupio u polufinalu dva najveća turnira.
Ako Zvezda nema čvrste dokaze da dokaže krivicu Partizana, onda ne znam zašto traži titulu iz 1986. godine. Partizan je radio pametnije, ali najbolje je da šampion ne bude niko ni te, ni naredne sezone, poručuje Milko Đurovski!
Fudbaleri Španije prvi su finalisti Evropskog prvenstva pošto su u polufinalu posle preokreta pobedili Francusku sa 2:1, a Kilijan Mbape je bio neutešan posle eliminacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Evropska fudbalska unija (UEFA) saopštila je sudije za poslednje duele osmine finala između Holandije i Rumunije, odnosno Austrije i Turske na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.
Da takozvani "nezavisni" i "profesionalni" novinari u službi tajkunskih medija nemaju ni trunke stida, srama ni osnovnog kućnog vaspitanja, dokazao je novi skandalozan napad na našu proslavljenu šampionku i bivšu prvu teniserku sveta Jelenu Janković.
Danica Vučenić, tajkunska novinarka sa N1, ista ona koja bi priznala lažnu državu Kosovo i nepostojeći genocid u Srebrenici, morala je da prizna da Evropska unija ima sagovornika u predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i Vladi Srbije.
Danica Vučenić, tajkunska novinarka sa N1, ista ona koja bi priznala lažnu državu Kosovo i nepostojeći genocid u Srebrenici, morala je da prizna da Evropska unija ima sagovornika u predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i Vladi Srbije.
Voditeljka emisije "Druga strana Exatlona" Tijana Jović pozirala je na Cirkus poligonu u nesvakidašnjem izdanju, privukavši pažnju upečatljivom šminkom i atraktivnim stajlingom.
Dva dobro poznata lica kriju se među takmičarima "Exatlona 2", a reč je o bivšim učesnicima rijalitija "Elita" koji će se ovog puta oprobati u potpuno drugačijem izazovu – na zahtevnim sportskim poligonima.
Reper Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, novi je učesnik druge sezone Exatlona, a iza sebe ima bogatu karijeru punu zabave i šokantnih dešavanja.
Skijanje na vodi bio je preveliki izazov za bivšu takmičarku "Exatlona" Sanju Kalinović, koja je odustala i pre nego što je pokušala da savlada ovu disciplinu, dok je šampion rijalitija Marko Nikolić uspeo da pokaže umeće!
Slavni britanski glumac Tim Kari, zvezda "Sam u kući 2" i drugih popularnih filmova, preminuo je 25. avgusta 2026. u 80. godini nakon dugogodišnje borbe protiv posledica teškog moždanog udara.
Pomoćnik direktora Republičkog hidrometeorološkog zavoda Goran Mihajlović ističe da se do kraja sedmice očekuju visoke temperature i povećana opasnost od šumskih požara, ali od petka uveče stižu obilnije padavine i pad temperature.
Kako bi razrešio sve nedoumice u vezi sa isplatom 6.000 dinara svim punoletnim građanima, čija isplata kreće u septembru, ministar finansija Siniša Mali pojasnio je proceduru i način kako će se građani prijavljivati.
Blokaderi na sva usta "laju" kako velelepni vidikovac na Kablaru niko neće da poseti, ali slike i snimci posetilaca i domaćih i stranih govore potpuno drugačije!
Muškarac M. E. (43) očigledno se previše "opustio" u javnom toaletu na gradskoj rivi u Starom Gradu na ostrvu Hvaru, a prizor koji su zatekle dve španjolke usred noći, potpuno ih je zaprepastio i zgrozio.
Efikasnom i dobro koordinisanom akcijom na terenu, pripadnici policije u Beogradu, Policijske stanice Obrenovac, stavili su tačku na još jedan lanac ulične distribucije droge na teritoriji ove opštine. U velikoj akciji uhapšene su tri osobe, dok je veća količina marihuane i oprema za pakovanje trajno sklonjena sa ulica.
Profesor Saobraćajnog fakulteta Univerziteta u Beogradu Milan Vujanić za portal Informer.rs istakao je da bahati vozač koji je izazvao jezivu nesreću u Kraljevu u kojoj je poginula devojčica (5), a povređene i beba i majka, može dobiti najveću kaznu 15 godina zatvora.
Mladić koji je u ponedeljak u Kraljevu kolima usmrtio devojčicu Veru (5) na trotoaru je Julijan A. (26) iz Kraljeva, a u javnost su isplivale nove, sumnjive informacije o njegovom životu.
Uprava za organizovani i teški kriminalitet MUP-a Republike Srpske podnela je Republičkom javnom tužilaštvu dopunu izveštaja protiv Dalibora Bartule iz Istočnog Sarajeva, zbog osnovane sumnje da je učestvovao u pokušaju ubistva Koste Pandurevića.
Direktor CIA Džon Retklif, američki ministar odbrane Pit Hegset i predsedavajući Združenog generalštaba Oružanih snaga SAD, general Den Kejn, održali su hitan sastanak u Vašingtonu nakon Retklifovog povratka iz Moskve.
Glumac i dvostruki dobitnik Oskara Šon Pen i ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski privukli su pažnju tokom ceremonije uručenja državnog odlikovanja "Nacionalna legenda Ukrajine".
Ukrajinske vlasti u Kijevu naredile su obaveznu evakuaciju dece i njihovih porodica iz devet sela u delu Zaporoške oblasti zbog pogoršanja bezbednosne situacije na tom području.
Odricanje od ruskih energenata pretvorilo se u „energetsko samoubistvo“ Evropske unije, ocenio je specijalni predstavnik predsednika Rusije za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom Kiril Dmitrijev.
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam izjavio je danas u Nišu da je od Roberta de Nira naučio kako da gradi lik za filmske uloge, i da mu gluma omogućava da bude šta god poželi.
Smrt legendarne kantri zvezde Doli Parton, koja je juče preminula u 80. godini, vratila je u fokus jednu od najpoznatijih pesama koje je napisala tokom svoje blistave karijere, "I Will Always Love You".
Na Islandu postoji plaža koja izgleda kao da je ispala iz bajke, crni vulkanski pesak prekriven je blistavim komadima leda koji podsećaju na dijamante.
Za vreme posta ne morate da se odreknete omiljene pite. Ova posna gibanica sa sirom je jednostavna za pripremu, a hrskave kore i kremasti nadev osvajaju već pri prvom zalogaju.
Na početnoj stranici popularne platforme Aliekspres otkrivene su skrivene skripte koje u pozadini obrađuju zvuk u internet pregledaču. Njihova svrha je kreiranje jedinstvenog digitalnog otiska uređaja, koji bi mogao da omogući identifikaciju korisnika čak i bez korišćenja kolačića.
U novoj epizodi emisije "Demanti" koja će se emitovati sutra u 20h, poznati pevač otvoreno govori o gubitku rođenog brata i periodu kada je, kako priznaje, razmišljao o suicidu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.