Mladi srpski fudbaler Samed Baždar (20) fantastičnim pogotkom u sinoćnoj pobedi Saragose nad Levanteom privukao je pažnju na sebe!
Saragosa je na svom terenu savladala tim iz Valensije sa 2:1 u 6. kolu Segunde i tako je došla do prvog mesta na tabeli, a zasluge za to idu momku koji je prošlog leta iz Partizana otišao za 3.500.000 evra!
Mladi napadač rodom iz Novog Pazara u igru je ušao u 68. minutu pri rezultatu 1:1, a u 85. je na fantastičan način doneo trijumf svom timu. Baždar je dobio loptu negde na polovini terena, a onda nakon sjajnog solo prodora i udarca levom nogom savladao protivničkog golmana.
Momak koji je u nekoliko navrata bio na spisku selektora Dragana Stojkovića Piksija taj gol znao je i da proslavi. Pojurio je u zagrljaj navijačima Saragose, koji su mu oduševljeno skandirali.
Pogledajte kako je Baždar doneo trijumf svom novom klubu.
Ovakav potez, naravno, ispratili su i navijači Partizana i mnogi se pitaju kako je moguće da je klub tako lako pustio sjajnog napadača. Crno-beli na početku sezone muku muče, ne toliko sa realizacijom, koliko sa činjenicom da nisu nadomestili odlaske ni Mateusa Saldanje, a ni Baždara.
Podsetimo, trener Aleksandar Stanojević od klasičnih napadača ima Đorđa Jovanovića, kome ne veruje previše, kao i Nemanju Nikolića, koji je rezervista i daleko od startne postave.
Često u špicu koristi Alda Kalulua, koji je po prirodnoj poziciji krilo, kao i još jednog krilnog igrača, Ibrahima Zubairua. Utisak je da je igrač poput Baždara u ovom momentu preko potreban Partizanu.
Crvena zvezda i Partizan će 174. put odmeriti snage u prvenstrvu (Arena 1 premijum), a zanimljivo je da će ovo večitim rivalima biti treći duel 23. septembra.
Na današnji dan, 22. septembra 2019. godine, odigran je 161. "večiti derbi". Na stadionu u Humskoj, pred oko 20.000 navijača, fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 2:0, u 9. kolu Superlige. Strelci za crno-bele bili su Sejduba Suma u 83. i Zoran Tošić u 90. minutu.
Ljubav prema crno-belima je krenula od vrtića. Ne idem sada na utakmice jer previše radim, ali bilo je vremena kada nisam propuštao nijednu. Jedino u Partizanu postoji prava lepota igre, poručio je srpski pozorišni, televizijski i filmski glumac, Đorđe Mišina (26).
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Crvena zvezda i Partizan će 174. put odmeriti snage u prvenstrvu (Arena 1 premijum), a zanimljivo je da će ovo večitim rivalima biti treći duel 23. septembra.
Više od 400 ukrajinskih bespilotnih letelica krenulo je tokom noći ka Moskvi i Moskovskoj oblasti, a u seriji udara pogođeni su objekti, ranjeni civili i pokrenute masovne evakuacije zaposlenih iz logističkih centara.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom Kolegijuma šta radi propali košarkaš i blokader sa dna kace Vladimir Štimac, poručivši zgubidanima da uzalud tabanaju po Srbiji po ovoj vrelini za one koji troše novac za preskupim holidejima.
Danas je tokom divljačke blokade jedne od ključnih raskrsnica u Zemunu viđen nezapamćen skandal kada je besna rulja krenula fizički i verbalno da se iživljava nad nesrećnim biciklistom koji je samo hteo da prođe ulicom.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić brutalno je na društvenoj mreži Iks raskrinkala i matirala Radomira Lazovića i njegove anarho-komuniste iz Zeleno-levog fronta .
Filolog Irina Kojčić objavila je novu kolumnu o blokaderima i načinu na koji su oni u poslednje vreme počeli da koriste određene reči i izraze, istakavši kako ništa od toga nije slučajno i da njihov jezik sve otkriva.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas srdačne čestitke Endiju Bernamu povodom stupanja na dužnost premijera Velike Britanije i poručio da je uveren u nastavak uspešnog unapređenja odnosa između dve zemlje.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Na društvenim mrežama osvanuo je video snimak na kojem je zabeležena emotivna prosidba nakon Svete liturgije, kada je jedan mladić pred prepunim hramom kleknuo i zaprosio svoju izabranicu.
U popularnoj Vajber grupi "Grčka info" osvanula je fotografija koja je nasmejala brojne korisnike. Ispred jednog ugostiteljskog objekta u Paraliji postavljena je tabla sa duhovitom porukom namenjenom upravo srpskim turistima.
Popularna influenserka Elena, čiji je sadržaj namenjen putovanju i istraživanju Srbije i Balkana, obišla je Valjevo i potrošila samo 3.454 dinara za jedan dan izleta.
Evropska komisija kaznila je danas kinesku onlajn platformu Alikspres sa 550 miliona evra zbog rizika da je povezana sa prodajom nelegalnih, nebezbednih i falsifikovanih proizvoda na tržištu Evropske unije.
Njihova imena decenijama izazivaju jezu, a slučajevi koje su ostavili iza sebe i danas predstavljaju predmet analiza kriminalista širom sveta. Dok je jedan godinama vodio dvostruki život predstavljajući se kao uzoran porodični čovek, drugi je iza zatvorenih vrata skrivao najmračnije tajne, dok se trećima pred Specijalnim sudom u Beogradu sudi za najteža krivična dela.
U slovenačkom mestu Vuhred dogodio se stravičan zločin kada je Amir Uzunović, poreklom iz Kaknja, nožem usmrtio svoju suprugu Zijadu Uzunović u stambenoj zgradi u kojoj su živeli sa maloletnim sinom.
Po zahtevu Službe za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Uprave za tehniku MUP-a Srbije, zvanično je ugašen TikTok nalog korisnika poznatog pod nadimkom "Faraon", pri čemu su svi sporni i uznemirujući video-sadržaji trajno uklonjeni sa ove platforme.
Teška nesreća dogodila se u centru Bečmena, na raskrsnici ulica 11. oktobar i Nikole Tesle, gde je muškarac pao sa krova kuće sa visine od oko šest metara.
Pojedini vojnici Oružanih snaga Ukrajine, posebno elitnih jedinica Azova, započeli su akciju javnog odbijanja i vraćanja odlikovanja koja im je uručio vrhovni komandant Aleksandar Sirski.
Unutar Evropske unije došlo je do velikog zastoja u pregovorima o 21. paketu sankcija Rusiji nakon što se Grčka još jednom oštro usprotivila predlogu o zabrani transporta i isporuke ruskog tečnog naftnog gasa (TNG) trećim zemljama.
Jemenski Huti objavili su uvođenje pomorske blokade Saudijske Arabije i upozorili sva plovila da rizikuju vojne napade ako uđu u saudijske luke na Crvenom moru.
Rusija je tokom vikenda izvela jedan od najvećih napada balističkim projektilima do sada, a ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski istakao je da su Kijev i oblast oko glavnog grada bili glavne mete.
Slike iz detinjstva ostaju u najlepšem sećanju i svako od nas ih se rado seća, a svremena na vreme bacimo pogled na njih da nas podsete na bezbrižan period života.
Sinoć je završeno Svetsko prvenstvo u fudbalu, a najveću pažnju privukao je nastup Šakire, koja je oduševila publiku svojim izvođenjem tokom poluvremena.
Holi Džejn Džonston je privukla pažnju javnosti tvrdnjom da sebe smatra "razaračicom brakova", ali ističe da zbog svojih postupaka ne oseća krivicu. Kako kaže, intimni odnosi sa oženjenim muškarcima deo su njenog posla i ne vidi sebe kao osobu odgovornu za njihove odluke.
Jutjuberka Marandija Rajt podelila je jednostavan savet za čuvanje krompira, tvrdeći da uz ovaj trik može ostati svež čak i do godinu dana. Za to nisu potrebna skupa sredstva niti posebna oprema, već samo pravilan način skladištenja.
Na Android 16 uređajima otkriven je ozbiljan bezbednosni propust koji može ugroziti privatnost korisnika. Zbog načina na koji funkcioniše Gugl Gemini, napadač ili neovlašćena osoba može poslati SMS i WhatsApp poruke čak i kada je telefon zaključan, bez potrebe za unosom PIN koda.
Folk pevač Darko Lazić redovno nastupa i puni klubove, a sinoć je imao tezgu u jednom klubu u Hrvatskoj, a iako se trudio da im priredi noć za pamćenje, stigao ga je umor.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.