• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: M.S.

09.05.2025

11:45

VSS zatražio da vaterpolo bude sport od nacionalnog značaja

reuters

Ostali sportovi

VSS zatražio da vaterpolo bude sport od nacionalnog značaja

Na sednici Skupštine Vaterpolo saveza Srbije u Beogradu, usvojena je inicijativa da se od Vlade i Ministarstva sporta zatraži da se vaterpolo proglasi sportom od nacionalnog značaja. Predlog je zasnovan na vrhunskim rezultatima, tačnije tri olimpijska zlata i dve bronze od 2006. godine.

Na redovnoj sednici Skupštine Vaterpolo saveza Srbije, održanoj u Beogradu, doneta je inicijativa da se vaterpolo proglasi sportom od nacionalnog značaja. Predlog Upravnog odbora biće upućen Vladi Srbije i Ministarstvu omladine i sporta, uz obrazloženje da je reč o sportu koji godinama unazad donosi vrhunske rezultate.

Kao ključni argument istaknuti su olimpijski uspesi od 2006. godine, kada je Srbija postala samostalna država. Vaterpolisti su od toga perioda osvojili dve bronzane i tri zlatne medalje na Olimpijskim igrama, među kojima je i prošlogodišnja u Parizu, čime nijedan drugi timski sport nije mogao da se pohvali. Pored tog predloga, raspravljalo se i o aktuelnim izazovima sa kojima se suočavaju klubovi, pre svega kada je reč o finansijama.

Foto: reuters

 

Klubovi su ukazali na probleme u vezi s troškovima učešća u Regionalnoj ligi i organizaciji završnice domaće Super lige. U cilju pronalaska rešenja, biće formirana posebna komisija koja će raditi na modelima dodatnog finansiranja, prema kriterijumima koji će tek biti definisani.

Takođe, planiran je sastanak sa predstavnicima klubova radi dogovora oko budućeg sistema takmičenja. Skupština je jednoglasno usvojila izveštaje o radu, završni račun, kao i planove za tekuću 2025. godinu.

 
 

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

Na merama blokaderi Petričić, Korać, Jovo Bakić... Gledajte večeras u 20h!
Live TV

Na merama blokaderi Petričić, Korać, Jovo Bakić... Gledajte večeras u 20h!

U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.

11.07.2026

10:25

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji
Kultura

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji

Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.

17.07.2026

14:27

Magazin

Džet set