Te školske godine 2001/2002, najtrofejniji srpski olimpijski sportista bio je još uvek dečak, koji je pohađao niže razrede osnovne škole. Sada je olimpijski, svetski i evropski šampion, kao i osvajač Lige šampiona. Rođen je u Beogradu, slavu je stekao u vodenom sportu, a trenutno igra za mađarski Ferencvaroš. Da li znate o kome je reč?
U pitanju je Dušan Mandić (30)!
Beograđanin je svoju vaterpolo karijeru započeo u klubu Primorac iz Kotora, a zatim je 2010. godine prešao u Partizan. Tokom pet godina provedenih u taboru crno-belih, Mandić je sa timom osvojio tri puta Prvenstvo Srbije, dva puta Kup Srbije i jednom Evroligu.
Potom je 2015. godine prešao u italijanski Pro Reco, gde je nastavio da gradi svoju karijeru. Na 'Čizmi' je proveo šest godina i za to vreme osvojio četiri puta titulu šampiona Italije i Ligu šampiona. Mandić je 2021. godine osvojio titulu šampiona Evrope na završnom turniru Lige šampiona u Beogradu, a proglašen je i za najboljeg igrača turnira. Nakon toga, srpski vaterpolista je prešao u Novi Beograd, a nakon dvogodišnje epizode u srpskoj prestonici, i u mađarski Ferencvaroš.
Foto: Olimpijski komitet Srbije
Iako je rođen u Kotoru i igrao za mlađe selekcije Crne Gore, Mandić je odlučio da igra za reprezentaciju Srbije. Prvi put je nastupio za Srbiju na Olimpijskim igrama 2012. u Londonu, gde je osvojio bronzanu medalju. Potom je u Rio de Žaneiru 2016. godine, Mandić odigrao finalnu utakmicu sa upalom uha, ali je sa četiri gola pomogao Srbiji da osvoji istorijsko zlatno odličje.
Na Svetskom prvenstvu 2015. godine u Kazanju, Dušan je osvojio svoje prvo zlato, a 2017. godine je sa reprezentacijom osvojio bronzanu medalju u Barseloni. Na Evropskom prvenstvu, Mandić se tri puta okitio najsjajnijim odličjem sa Srbijom, i to u Budimpešti 2014, Beogradu 2016. i Barseloni 2018. godine.
On je takođe ostvario značajan uspeh na Svetskom kupu, gde je kao kapiten predvodio tim do pobede 2014. godine, a 2018. godine je osvojio bronzu. Na Mediteranskim igrama 2018. godine, Mandić je takođe osvojio zlatnu medalju. U Svetskoj ligi je osvojio četiri puta zlatnu medalju, a 2015. godine na završnom turniru proglašen je za najboljeg igrača.
Košarkaški klub Partizan razmatra mogućnost da zbog nedostupnosti "Beogradske arene" tokom januara naredne sezone, kada se održava Evropsko prvenstvo u vaterpolu, svoje domaće utakmice privremeno premesti u inostranstvo, a kao potencijalne destinacije pominju se Beč, Solun i Minhen.
Na sednici Skupštine Vaterpolo saveza Srbije u Beogradu, usvojena je inicijativa da se od Vlade i Ministarstva sporta zatraži da se vaterpolo proglasi sportom od nacionalnog značaja. Predlog je zasnovan na vrhunskim rezultatima, tačnije tri olimpijska zlata i dve bronze od 2006. godine.
Vaterpolo reprezentacija Srbije saznała je rivale na Svetskom prvenstvu 2025. godine, žrebom u Budimpešti odlučeno je da će u grupnoj fazi igrati protiv Italije, Rumunije i Južne Afrike.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Košarkaški klub Partizan razmatra mogućnost da zbog nedostupnosti "Beogradske arene" tokom januara naredne sezone, kada se održava Evropsko prvenstvo u vaterpolu, svoje domaće utakmice privremeno premesti u inostranstvo, a kao potencijalne destinacije pominju se Beč, Solun i Minhen.
Na TV Prva, Pink i Informer televiziji emitovana je specijalna emisija o raskrinkavanju lažne afere "zvučni top", čiji je gost bio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, a zatim i predsednica Skupštine Ana Brnabić.
Novi dokazi u istrazi povodom sada već očigledno montirane afere "zvučni top" bacaju potpuno novo svetlo na kolaps pravnog sistema i spregu pojedinaca iz tužilaštva sa političkim aktivistima.
Bivši guverner Ilinoisa Rod Blagojević rekao je da predsednik SAD Donald Tramp vidi Srbiju kao partnera sa kojim Amerika treba da razvija bližu saradnju. Poredivši lidere dve zemlje, Blagojević je naveo "da se Tramp bori za američki narod kao što se Aleksandar Vučić bori za ljude u Srbiji".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obići će u nedelju novi Jedinstveni dispečerski centar za upravljanje železničkim saobraćajem u Beogradu, jedan od ključnih projekata za modernizaciju železničke infrastrukture.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić izjavila je večeras da priča o zvučnom topu toliko ne pije vodu, a toliko je zaživela da se, kako kaže, vidi da je planirana.
Nakon što je četvorogodišnji dečak iznenada nestao iz vidokruga roditelja i završio u bazenu dubokom oko 1,5 metara u akva-parku "Klub S" u Jakovu, usledila je dramatična borba za njegov život koja je uznemirila sve prisutne.
Srpska porodica uspela je da pređe granicu sa Severnom Makedonijom za svega 10 minuta, isključivo zato što su na put krenuli u kasnim noćnim satima, kada su gužve znatno manje!
Srpkinja Nina ogolila je realnost života u inostranstvu, otkrivši da su visoki krediti, rad na dva posla i velika odricanja svakodnevica mnogih naših ljudi u Australiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govoreći o aferi "Zvučni top" u specijalnoj emisiji, naveo je da pojedinima smeta ekonomski napredak zemlje i njeno izdvajanje u regionu.
Večeras oko 21 čas u Petrovcu na Mlavi došlo je do pucnjave u porodičnoj kući, kada je, prema prvim informacijama, sin iz vatrenog oružja pucao u svoju majku.
U psećem parku u Ulici Franjevački put u Makarskoj došlo je do napada psa na drugog psa, koji je od zadobijenih povreda uginuo, dok je jedna osoba tokom razdvajanja pasa zadobila više ujeda.
Obrazloženje presude Vladimiru i Miljani Kecmanović, izrečenoj 18. juna, donelo je do sada najdublji i najprecizniji uvid u unutrašnju dinamiku, mentalni razvoj i psihološke probleme njihovog sina Koste K.
Federalna služba bezbednosti (FSB) saopštila je da je u Podmoskovlju priveden muškarac osumnjičen za izvođenje akcija zastrašivanja usmerenih protiv ruskih vojnika, prenose RIA Novosti.
Šef Pentagona Pit Hegset najavio je stvaranje „NATO 3.0“, nove verzije Severnoatlantske alijanse koja se vraća tvrdoj vojnoj sili, odvraćanju i logici Hladnog rata.
Diplomatski rat između Kijeva i Varšave dobio je novu, još oštriju dimenziju nakon što su se ključne političke i bezbednosne figure Ukrajine solidarisale sa predsednikom Volodimirom Zelenskim.
Mađarski premijer Peter Mađar izjavio je u vezi sa narednim sedmogodišnjim budžetom Evropske unije da Mađarska neće da ostavi nijedan evrocent u Briselu.
Akcioni triler "Citizen Vigilante", u kojem glavnu ulogu tumači Armi Hamer, zabranjen je u Nemačkoj nakon što su nadležni odbili da mu dodele starosnu oznaku, uz obrazloženje da podstiče nasilje prema migrantima, dok pojedini kritičari autora filma, kontroverznog nemačkog reditelja Uvea Bola, optužuju za krajnje desničarske stavove.
Opljačkan je stan modela poznate svetske modne agencije "Elit" u 6. arondismanu Parizu i tom prilikom ukradeni su luksuzni satovi, nakit i drugi predmeti procenjeni na oko 10 miliona evra, saopštio je policijski zvaničnik za Figaro.
Glumac Stanojlo Milinković pojavio se u u sporednim ulogama u našim kultnim filmovima i postao prepoznatljiv po replici "Ne diraj me, zvaću decu! Decooooo!"
Neda Arnerić, jedna od najpoznatijih i najvoljenijih glumica bivše Jugoslavije, ostala je zapamćena ne samo po svom talentu, već i po ulogama koje su uključivale eksplicitne scene u filmovima.
Tokom leta mnogi parfemi brzo izgube intenzitet zbog visokih temperatura, ali arapski mirisi poznati su po izuzetnoj postojanosti i bogatim notama koje ostaju prisutne tokom celog dana.
Kada poželite lagan, osvežavajući desert koji se priprema bez uključivanja rerne, kremasta torta sa limunom i malinama biće pravi izbor za uživanje bez griže savesti.
Voditeljka Jovana Jeremić uručila je pehar som partneru, bokseru Milošu Stojanoviću Tigru, koji je u Inđiji upisao veliku pobedu i još jednom pokazao dominaciju u ringu.
Pevačica Svetlana Ceca Ražnatović stigla je na večerašnje finale "Zvezda Granda", gde se ekipa Informera nalazi na licu mesta i prati sva dešavanja iz minuta u minut.
Starleta Aleksandra Subotić srela je u tržnom centru proslavljenog košarkaša Bobana Bobija Marjanovića, a susret je ovekovečila zajedničkom fotografijom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.