Britanski vozač Luis Hamilton pobedio je u Nirburgu i tako izjednačio rekord Šumahera star 14 godina
Vozač Mercedesa Luis Hamilton se pobedom na Velikoj nagradi Ajfela izjednačio sa rekordom Mihaela Šumahera po broju pobeda u istoriji Formule 1.
Foto: AP/Photo
Sedma pobeda ove sezone i ukupno 91. u karijeri za izjednačenje sa Šumaherom. Rekord dug 14 godina može da padne vež za dve nedelje u Portugalu.
Na podijum su se popeli i Maks Ferstapen koji je u svom Red Bulu bio fantastičan i bio drugi, dok je treći bio Danijel Rikardo u Renou i to je bio njegov prvi podijum u francuskom timu.
Na ovoj trci je bio veliki broj odustajanja: posle Botasa ispali su Albon, Rasel, Okon i Lando Noris. Noris je bio među 5 najbržih vozača, ali je ostao bez snage i morao da povuče bolid uprkos velikom trudu.
Pored Hamiltonovog izjednačavanja rekorda, nedeljnu trku obeležio je i rekord koji je postavio Kimi Raikonen. Svetski šampion iz 2007. godine je na „Nirburgringu“ odvozao 323. trku, po čemu je postao rekorder, ali je i napravio veliku grešku zbog koje je kažnjen. Finac je katapultirao vozača Vilijamsa Džordža Rasela, koji je potom morao da odustane, a Kimi je kao 12. prošao kroz cilj, iza Sebastijana Fetela u Ferariju.
Hamilton na čelu generalnog plasmana sada ima 230 bodova, Botas je drugi sa 161, a Ferstapen treći sa 147.
Dvostruki svetski šampion Formule 1 Fernando Alonso ocenio je danas da će Mihael Šumaher uvek biti "korak ispred" Luisa Hamiltona, uprkos tome što će Britanac gotovo sigurno oboriti rekorde legendarnog vozača Ferarija
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dvostruki svetski šampion Formule 1 Fernando Alonso ocenio je danas da će Mihael Šumaher uvek biti "korak ispred" Luisa Hamiltona, uprkos tome što će Britanac gotovo sigurno oboriti rekorde legendarnog vozača Ferarija
Jedan od najostrašćenijih blokadera, Luka Pešić, bio je kolovođa današnjeg nasilja u Užicu tokom kog su njegovi istomišljenici nasrtali na kordon policije ne bi li izazvali krvoproliće u tom gradu gde se održavao skup Srpske napredne stranke (SNS).
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je pred hiljadama ljudi u srcu Užica na mitingu "Ujedinjena Srbija" održao veličanstven govor tokom kog je u jednom trenutku poslao moćnu poruku svima onima koji bi da cepaju našu zemlju.
Preduzeće "Trepča jug" kojim upravljaju privremene institucije u Prištini danas je preuzelo nekoliko objekata u centru Zvečana, nakon što je prethodno od njihovih korisnika zatraženo da ih napuste, uz obrazloženje da se radi o imovini ovog preduzeća.
Skandalozne scene uličnog divljaštva zabeležene su u Užicu uoči veličanstvenog narodnog skupa Srpske napredne stranke, kada je grupa opozicionih ekstremista i blokadera nasilno pokušala da spreče okupljanje desetina hiljada poštenih građana. Ono što se dešavalo ispred kordona policije graniči se sa čistom psihijatrijom i podseća na najcrnje scenarije uličnog terora.
Predsednica Narodne Skupštine Republike Srbije Ana Brnabić razmontirala je u četiri kratke rečenice predsednika DS-a Srđana Milivojevića, koji je, podsetimo, danas bio jedan od predvodnika nasilnih blokadera u Užicu.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić ponovo se oglasila na društvenoj mreži Iks po povatku sa veličanstvenog skupa u Užicu i poslala upozoravajuću poruku građanima Srbije da ne zaborave bezobzirne uvrede i mržnju koju opozicioni ekstremisti svakodnevno prosipaju po narodu.
Lanu Stanišić, Nemanju Radovanovića i Jovana Ikića veoma je iznenadila informacija da će Exatlon 2 trajati tri meseca, a njihova reakcija će se prepričavati.
Bivši učesnik "Exatlona" Andrej Bedić otkrio je kako se nosio sa porazima u takmičenju, ali i detalje iz privatnog života koje javnost do sada nije znala.
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija muzičara Pavla Boškovića, poznatijeg kao Gazda Paja, iz detinjstva, koja je izazvala brojne reakcije i simpatije fanova.
Zoran Stevanović Kiri (35), major vojne Kontraobaveštajne službe, likvidiran je na današnji dan pre tačno 30 godina ispred hotela "Metropol" u Beogradu.
Radovan Krivokapić (44), poznatiji pod nadimkom "Mesar", preminuo je u Opštoj bolnici, 29. avgusta 2025. godine, nakon što je teško ranjen u pucnjavi u naselju Zlatne njive, u Kotoru.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
U studiji sprovedenoj na jednom paru istraživači su došli do zaključka da misionarska poza sa jastukom ispod karlice dovodi do najvećeg protoka krvi ka klitorisu.
Iako se često smatra da je osam sati sna idealno za svakoga, stvarna potreba za odmorom varira od osobe do osobe. Dok nekima ista količina sna nije neophodna da bi normalno funkcionisali, drugima je potrebno znatno više vremena u krevetu da bi se osećali odmorno i produktivno.
Voditeljka Dragana Katić prisustvovala je koncertu pevača Milančeta Radosavljevića, gde je u razgovoru sa okupljenim medijima podelila utiske o atmosferi, ali se dotakla i aktuelnosti sa domaće javne scene.
Supruga popularnog boksera Veljka Ražnatovića, Bogdana Ražnatović, stigla je večeras na boks meč u Beogradu kako bi iz prvih redova pružila podršku svom suprugu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.