Mislim da se nikada, ni u jednom drugom sportu u Srbiji, nije desilo da imamo tri predstavnika u Ligi šampiona. Zaista treba da budemo ponosni i da uživamo u ovoj takmičarskoj godini, ne samo u elitnom takmičenju, već i u domaćem prvenstvu koje je izuzetno jako - izjavio je legendarni kapiten vaterpolista Srbije Filip Filipović
Filipović, osvajač više od 30 medalja na velikim takmičenjima sa nacionalnim timom smatra da to što Srbija ove godine sa kragujevačkim Radničkim, Novim Beogradom i Crvenom zvezdom ima najviše predstavnika u elitnom takmičenju od svih evropskih zemalja, nije slučajnost.
- To je potvrda, ne samo trenutnog kvaliteta našeg vaterpola, već i same organizacije, odnosno Vaterpolo saveza Srbije koji je definitvno poslednjih godina dao do znanja da upravo kroz klubove želi da podigne nivo ovog sporta u zemlji. Sve ovo pozitivno što se dešava dolazi i kao neki priprodan sled okolnosti i ulaganja koje je država omogućila da bismo danas imali tri predstavnika u Ligi šampiona - rekao je Filipović Tanjugu.
On ističe da se trenutna situacija ne može nazvati renesansom, ali da sve okolnosti ukazuju da je učinjen veliki korak ka ozdravljenju srpskog vaterpola.
- Moramo da budemo čvrsto sa obe noge na zemlji. Znamo gde je bio srpski vaterpolo do nedavno uz sve uspehe, medalje i istinske podvige ne samo seniorske, već i ostalih reprezentativnih selekcija. Mislim da smo sada na dobrom putu. Ali, taj put je dugačak i želeo bih da posle ide uzlaznom linijom - rekao je Filipović i potom dao dodatno pojašnjenje.
- Kao što možemo da vidimo, u vaterpolu se neke stvari rešavaju mnogo brže nego u nekim drugim sportovima. Svedoci smo da posle svega par godina ulaganja određeni rezultati su i te kako vidljivi. Renesansu ćemo doživeti kada budemo mogli da kažemo da su klubovi stabilni i da funkcionišu već nekoliko godina na jednom vrhunskom nivou. Međutim, sve ovo što se trenutno dešava je upravo dokaz da se nesumnjivo ide ka tome.
Foto: tanjug
Izuzetno pozitivan ambijent u srpskom klupskom vaterpolu po mišljenju Filipovića dopunjuje i činjenica da plejada veoma talentovanih igrača, koja se medaljama dokazala kroz mlađe reprezentativne selekcije ovog leta, ima priliku da stasava uz brojne velike asove koji su se vratili.
- Momentum koji vlada treba pre svega da iskoriste mladi. U poziciji su da igraju i treniraju sa najboljim igračima planete, da stasavaju uz njih, ne samo u bazenu. Mogu sa sigurnošću da kažem da ova generacija koja je donela drugo uzastopno zlato sa Olimpijskih igara može mnogo toga da pruži i istovremeno edukuje te mlade momke, ne samo u sportskom, već i životnom smislu - istakao je Filipović.
Posle mnogo vremena u Italiji, odnosno u Pro Reku i tri osvojena trofeja u Ligi šampiona, Filipović se letos preselio u Olimpijakos iz Atine.
- Meni je Grčka zaista oduvek bila izazov, pogotovo Olimpijakos kao klub. Ne mogu da krijem želju da sam oduvek želeo da u nekom trenutku svoje karijere dođem ovde zbog načina rada, same atmosfere koja vlada oko Olimpijakosa i naravno ciljeva kluba. Ekipa je dobra, ali imamo određene poteškoće, jer nismo kompletni, ali s obzirom da je sezona duga mislim da ćemo se prilagoditi.
Foto: Tanjug/ap
Sa ekipom iz Pireja, Filipović u utorak gostuje Novom Beogradu u drugom kolu Lige šampiona.
- Biće to svakako dobra utakmica. Mi ćemo dati sve od sebe u ovom trenutku, ali dolazimo oslabljeni jer zbog suspenzije Jorgos Dervisis nema pravo nastupa. Biće teško ispratiti ritam Novog Beograda na njihovom bazenu. Nadam se da će to biti praznik vaterpola, ali rezultat u ovom trenutku što se Olimpijakosa tiče je u drugom planu. Imamo zaista teško grupu u Ligi šampiona, bić veliki izazov da se plasiramo na Fajnal-ejt - rekao je Filipović.
Za Novi Beograd Liga šampiona praktično počinje od juna, s obzirom da su kupovinom domaćinstva Fajnal-ejta, automatski i učesnici završnog turnira, jasan je Filipović.
- Shodno svemu tome, sigurno su među favoritima. Igraju kod kuće, a njihov kvalitet kao ekipe je impozantan. Sklopili su sjajan tim predvođen Vladom Vujasinovićem sa kojim sam sarađivao u Pro Reku i u reprezentaciji. Ne znam kako će sve to funkcionisati, sezona je duga, ali mislim da imaju zaista velike šanse za osvajanje titule prvaka Evrope.
Filipović je istakao da njegov povratak u srpski klupski vaterpolo nije realan.
- Sa Olimpijakosom imam dvogodišnji ugovor. Razmisliću dobro posle toga šta dalje, ali nije isključeno da možda i završim karijeru u Olimpijakosu.
Za kraj, otkrio je da postoji ideja o oproštajnoj utakmici najtrofejnije generacije srpskog vaterpola.
- Javnost će o svemu tome biti obaveštena do kraja godine. Ova generacija je zaslužila spektakl na kraju. Ne samo zbog nas već i zbog ljudi kojima smo ostali dužni da se zahvalimo. Sve ovo što je ova generacija igrača uradila za srpski sport je nešto što će se sigurno pamtiti i prepričavati dugo vremena i zato postoji želja da napravimo oproštaj koji će biti vredan pamćenja - zaključio je Filipović.
Srpski vaterpolista Filip Filipović koji je posle zlata na Olimpijskim igrama u tokiju završio reprezentativnu karijeru, zajedno sa još petoricom legendarnih saigrača, najavio je da će odigrati još jedan pod zastavom Srbije
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srpski vaterpolista Filip Filipović koji je posle zlata na Olimpijskim igrama u tokiju završio reprezentativnu karijeru, zajedno sa još petoricom legendarnih saigrača, najavio je da će odigrati još jedan pod zastavom Srbije
Glavni urednik Informera poručio je da su Savo Manojlović, njegov pokret Kreni-promeni i blokaderi direktno odgovorni za samoubistvo policajca Vasilija Lalovića iz Priboja.
Moskva neće dozvoliti raspoređivanje vojnih kontingenata država Evropske unije i NATO-a na teritoriji Ukrajine, poručio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući pripreme za velike jesenje vojne vežbe u Poljskoj.
Predsednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević čestitao je svim odbornicima SO Pljevlja koji su danas glasali za odluku o poništavanju priznanja tzv. države Kosovo.
Vukola Tomović, vlasnik jedne od vikendica na jezeru Gazivode, čije je rušenje danas počelo po nalogu preduzeća Ibar - Lepenac, izjavio je da je rešenje o rušenju objekta dobio 3. jula i da on drugi dom nema.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Snažan toplotni talas iz Sahare, koji već ruši temperaturne rekorde na jugozapadu Evrope, tokom ove nedelje zahvatiće veći deo kontinenta, a ekstremno visoke temperature i takozvana toplotna kupola stižu i u Srbiju.
Na padinama Suvobora, u zaštićenom području održana je 57. Kosidba na Rajcu! Duže od pola veka neguje se ova tradicija, a mladi Čačanin sa svoje 23 godine peti put zaredom je najbolji kosac!
Strateški dijalog sa Sjedinjenim Državama, zvanično pokrenut prošle nedelje, predstavlja ogromnu šansu za dodatni ekonomski rast Srbije, da postanemo zemlja koja se u celoj Evropi najbrže razvija, poručio je danas generalni direktor kompanije Telekom Srbija Vladimir Lučić po povratku iz radne posete Vašingtonu.
Adnan Lokvančić, koji je osumnjičen za nezapamćen zločin u naselju Hrasnica kada je lopatom usmrtio majku i brata, a potom majci odrubio glavu, prebačen je u Pritvorsku jedinicu KPZ Igman gde se nalazi pod strogim nadzorom.
Dino Ibrahimović, navodni član "škaljarskog klana", pravnosnažno je osuđen na kaznu od 16 godina zatvora zbog ubistva pripadnika istog klana Edmonda Mustafe, kao i zbog nedozvoljenog držanja oružja.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, pripadnici policije danas su uhapsili Z. S. zbog sumnje da je pozivao na nacionalnu, rasnu i versku mržnju.
Pripadnici poicije, Uprave kriminalističke policije, Službe za borbu protiv droga, zaplenili su oko 10 kilograma kokaina i tri kilograma heroina i uhapsili osumnjičenog za prodaju droge.
Na graničnom prelazu Bajakovo carinici su sprečili pokušaj šverca 240.000 cigareta, a Srbin koji je upravljao teretnim vozilom imao je deklaraciju na prevoz majoneza, senfa i umaka.
Kineska obalska straža (CCG) objavila je snimak dramatičnog sukoba sa filipinskim vojnicima kod spornog grebena Renaj Đao u Južnom kineskom moru, posle kojeg su Peking i Manila međusobno pozvali ambasadore na razgovor.
Tanker „Gas Lisbon“, koji je sa više od 3.790 tona propana plovio ka ukrajinskoj luci Reni, pogođen je tokom noći u Crnom moru, oko 20 nautičkih milja od rumunske obale.
Premijer Mađarske Peter Mađar javno je preuzeo odgovornost za propali pokušaj da šahovsku legendu Judit Polgar postavi na mesto predsednice države, priznajući da je njenu kandidaturu objavio prebrzo i da je sopstvenim komunikacionim greškama doprineo tome da ona odbije funkciju.
Treći toplotni talas ovog leta zahvatiće danas veći deo Španije i trajaće do četvrtka, a temperatura bi u pojedinim delovima zemlje mogla da dostigne ili premaši 44 stepena Celzijusa, saopštila je Državna meteorološka agencija (Aemet).
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Ako želite jednostavan i prirodan način da posvetite pažnju svojoj koži, moguće je da se rešenje već krije u vašoj kuhinji. Ova domaća "botoks krema" priprema se od lako dostupnih sastojaka koje mnogi već imaju kod kuće.
Veštačka inteligencija koja pamti korisnike donosi više pogodnosti, ali otvara i potpuno novu vrstu rizika. Umesto da pokušaju da probiju zaštitu sistema, hakeri sada traže način da promene ono što AI smatra istinom.
Njujorški profesor ekonomije Nurijel Rubini, poznat kao Dr. Propast zbog svojih često mračnih projekcija, izneo je neuobičajeno optimističnu prognozu o uticaju veštačke inteligencije koja bi, prema njegovom mišljenju, mogla da donese globalni ekonomski rast od čak 10 odsto.
Žene s pegicama na licu dele se u dve grupe, one koje ih mrze i one koje ih obožavaju. Dok jedne biraju da ih prihvate i smatraju ih šarmantnim znakom lepote, pa čak žele da ih istaknu, druge bi želele da nestanu što pre.
Folk pevač Darko Lazić našao se u centru nezapamćenog skandala nakon što je isplivala fotografija na kojoj pozira sa Albankom i šalje pozdrave takozvanoj "Velikoj Albaniji".
Folker Darko Lazić oglasio se nakon što je isplivala njegova skandalozna fotografija na kojoj je pozirao sa jednom Albankom uz pozdrav tzv. "Velikoj Albaniji".
Bivša prijateljica Stanije Dobrojević Tamara Radoman došla je sinoć u Šimanovce kako bi podržala Anitu Stanojlović, pa progovorila i o svom odnosu sa starletom i Asminom Durdžićem.
Pojedine estradne ličnosti iza sebe nose priče ispunjene velikom tugom, kao što je gubitak deteta. Među njima su Mirko Kodić, Milić Vukašinović, Žika Todorović kao i Eva Ras.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.