Rvač Spartaka Sebastijan Nađ proglašen je za najboljeg u Srbiji za 2022. godinu u izboru Rvačkog saveza Srbije
Nađ je ove godine osvojio jednu od četiri zlatne medalje za Srbiju na Svetskom prvenstvu u Beogradu.
- Kada smo u januaru počeli sa pripremama i zaista vrlo napornim radom o svemu ovom nisam mogao ni da sanjam. Međutim, treneri sa kojima sarađujem su odradili fantastičan posao. Savez nam je pružio svu neophodnu logističku podršku i uradili smo ono što niko nije očekivao i što je delovalo kao nešto nemoguće. Osvojili smo četiri zlata na šampionatu sveta, a ja sam uz sve to proglašen za najboljeg rvača u Srbiji - rekao je Sebastijan Nađ.
On je sa svojim klubom poražen u finalu plej-ofa Superlige od Proletera iz Zrenjanina.
- Znao sam da ćemo se sresti u finalu. Bilo je zaista mnogo teško. Odlični smo drugari, ali kad je borba u pitanju obojica dajemo sve od sebe. Taj trijumf mi je mnogo značio, bio sam veoma srećan. Godinu sam tako okončao na najbolji mogući način i to mi je veliki podstrek da i dalje nastavim sa predanim radom. Najtezzi mi je bio period u kome sam morao da skidam kilograme ako bih se na Svetskom prvenstvu u Beogradu takmičio u kategoriji do 63 kilograma. To je bio mukotrpan proces, ali na kraju se sve isplatilo i sva ta odricanja kao i osmomesečne naporne pripreme dale su željeni rezultat.
Foto: Starsportphoto
Još jedna potvrda vrednosti srpskih rvača nedavno je stigla i proglašenjem Zurabija Datunašvilija za najboljeg sportistu u izboru Olimpijskog komiteta Srbije.
- Odmah sam ga zvao telefonom da mu čestitam. Svaka mu čast. Mislim da je zaslužio sve to jer je zaista imao neverovatnu godinu iza sebe, ako uostalom i svi mi. Mislim da je ta nagrada koju je dobio Zura mnogo važna za srpsko rvanje. Ona je pokazatelj i još jedna potvrda da smo uspešni, da imamo rezultat i da je Rvački savez ozbiljna organizacija - konstatovao je najbolji rvač u 2022.
Foto: Starsportphoto
Sebastijan je dodao da je od izuzetnog značaja što će Beograd i naredne godine biti domaćin Svetskog prvenstva.
- Već 9. januara počinjemo sa pripremama. Idemo na Divčibare gde ćemo trenirati do 2. februara. Tamo ćemo sprovesti bazične pripreme, akcenat će biti u radu na kondiciji sa tegovima i to će biti najteži ali i najvažniji period treninga. Ponovo ćemo biti u prilici da na Svetskom prvenstvu rvemo na našem terenu, pred domaćom publikom, a jedan od glavnih ciljeva biće da obezbedimo što veći broj normi za učešće na Olimpijskim igrama u Parizu - zaključio je Nađ.
Predsednik Olimpijskog komiteta Srbije (OKS) Božidar Maljković i generalni sekretar Đorđe Višacki ugostili su u Olimpijskoj kući najbolju odbojkašicu sveta Tijanu Bošković
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Olimpijskog komiteta Srbije (OKS) Božidar Maljković i generalni sekretar Đorđe Višacki ugostili su u Olimpijskoj kući najbolju odbojkašicu sveta Tijanu Bošković
Dok se "želu da bude nosilac" blokaderske liste Vladan Đokić baškario na Jadranskom moru, Milo Lompar, njegov glavni konkurent sa blokaderske liste "opipava" tokom leta alternative za sklapanje novih političkih saveza.
Ideolog blokadera i jedan od najostrašćenijih antisrba sa dna kace, Milan St. Protić, na sraman način je udario na sopstvenu zemlju izjavom o zločinačkoj akciji "Oluja" da "Hrvati imaju šta da slave" kada je u pitanju taj događaj, zbog čega je preko noći postao heroj "Lijepe njihove".
Lider "Srpskih suverenista" Vukša Dragović izneo je danas šokantne podatke Narodne Banke Srbije koji razotkrivaju razmere delovanja takozvane "NVO hidre" u našoj zemlji.
Politički analitičar Uroš Piper javno je raskrinkao i prozvao Slobodana Georgieva, blokaderskog urednika trovačnice Nove S, uputivši mu brutalnu poruku na društvenoj mreži Iks.
Agencija za bezbednost saobraćaja upozorila je roditelje da nikada ne ostavljaju decu samu u automobilu tokom tropskog talasa i visokih merenja, jer za samo par minuta temperatura u vozili skače neverovatno brzo i može doći do fatalnih posedica.
Ministarstvo unutrašnjih poslova angažovalo je sve raspoložive ljudske i tehničke kapacitete u gašenju požara u Deliblatskoj peščari, uključujući helikoptere H145 i H215 Super Puma, dok na požarište stiže i helikopter Kamov Ka-32 radi dodatnog pojačanja vazdušnih snaga.
Prava drama odigrala se danas u letovalištu Letojani na Siciliji kada jednom turisti iznenada pozlilo dok je ležao na plaži. Dok se čekala Hitna pomoć, u pomoć je pritrčala doktorka iz Srbije.
U saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila danas oko 16.50 časova na Smederevskom putu, u Ulici Aleksandra Kostića, sudarila su se dva putnička automobila.
Crnogorska policija vrši pretese na teritoriji Podgorice i Kolašina tragajući za odbeglim bivšim policajcem Nebojšom Bugarinom, navodnim saradnikom vođe kavačkog klana Radoja Zvicera.
Stotinak zatvorenika u Srbiji trenutno izdržava maksimalnu kaznu od 40 godina zatvora, koja je u Krivični zakonik uvedena 2002. kao zamena za raniju najstrožu sankciju - smrtnu kaznu.
Crnogorska policija vrši pretres na teritoriji Podgorice i Kolašina u potrazi za odbeglim Nebojšom Bugarinom, navodnim saradnikom vođe "kavačkog" klana Radoja Zvicera, koji je na suđenju za šverc kokaina.
Američki investitor Majkl Bari, poznat široj svetskoj javnosti po tačnoj prognozi sloma tržišta nekretnina uoči finansijske krize 2008. godine, i dalje ostaje pri svojim pesimističnim prognozama, uprkos tome što je indeks S&P 500 dostigao novi rekordni nivo.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Tokom velikih vrućina organizmu je potrebno više tečnosti, a mnogi posežu za osvežavajućom limunadom. Ipak, stručnjaci ističu da čaj može biti još bolji izbor. Osim što rashlađuje kada se pije hladan, ledeni čaj pruža i brojne zdravstvene koristi.
Tin Mlivić, nekadašnji rijaliti učesnik, zaprosio je dečka Ivicu Racića koji je inače tog dana slavio i gala rođendan, a detalji su odmah dospeli do društvenih mreža.
Tokom rasprave u kojoj se pominjala pesma "Beograd", Svetlana Ceca Ražnatović šokirala je javnost izjavom da je zapravo ona napisala taj stih, a ne Dino Merlin.
Zbog teške ekonomske situacije i manjka nastupa, pevačica Maja Odžaklijevska je prihvatila posao u vulkanizerskoj radnji kako bi obezbedila egzistenciju sebi i svojoj porodici.
Rijaliti zvezda Milica Veličković je na svom Instagram profilu podelila je fotografiju na kojoj pozira u zagrljaju rijaliti učesnika Marka Janjuševića Janjuša, čime je iznenadila mnoge pratioce.
Rijaliti zvezde Uroš Stanić i Sanja Grujić poslednjih dana privlače pažnju zajedničkim trenucima koje dele sa pratiocima, a sad su uhvaćeni golišavi na plaži.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.