Izabranici Vensana Kolea nakon preokreta savladali "karioke" u Lilu sa 78:66.
Sastavili su Francuzi moćan za ovogodišnje Olimpijske igre u nameri da u Parizu pojure zlatnu medalju. Selektor Vensan Kole na raspolaganju ima neke od najboljih košarkaša današnjice, ali su "trikolori" na startu turnira u Lilu imali dosta problema. Kvalifikant - reprezentacija Brazila, pošteno je namučila domaćina, no, za više od časnog poraza četa Aleksandra Petrovića nije imala - 78:66.
Izuzetno motivisani su Brazilci bili na startu meča i sa osam koševa prednosti okončali prvu deonicu. Nastavili su u istom ritmu na startu drugog perioda, a onda je Vensan Kole napravio odluku meča. Selektor Francuske poslao je svog najiskusnijeg igrača - Nikolasa Batuma, da u odbrani juri plejmejkere "karioka". Kapitenski je Batum odradio ono što se od njega tražilo, a na krilima dobre defanzive "trikolori" su vrlo brzo došli do preokreta.
Svoj napadački potencijal pokazao je Viktor Vembanjana budući da je jedini bio sposoban da proizvede poene u momentima kada Francuze nije išlo. Na njegovu dobru partiju nadovezali su se Matijas Lesor i Rudi Gober, kasnije i Frank Nilikina te se Brazilcima nije dopro pisalo u Lilu.
Foto: EPAIMAGES
Imali su izabranici Aleksandra Petrovića nalet sredinom drugog perioda nakon što se na parket vratio vremešni Marselinjo Uertas. Pokušavao je Brazil da istopi prednost Francuske, stigao na samo pet poena zaostatka, ali to nije bilo dovoljno za kompletan preokret. Dobru defanzivnu rolu u dresu Brazila imao je Bruno Kaboklo, dok se plejmejker Crvene zvezde - Jago Dos Santos, nije proslavio na olimpijskom debiju.
Francuze je do pobede predvodio Viktor Vembanjama sa 19 poena, osam skokova i dve asistencije. Pratio ga je Nikolas Batum sa 19 koševa, a devet je dodao novopečeni plejmejker Partizana - Frenk Nilikina. Sa druge strane, Leo Meindl ubacio je 14, isti učinak imao je i Kristijano Felisio, dok je Uertas brojao do 11.
Košarkaška reprezentacija Srbije otputivala je u Francusku, gde ih sutra od 21 čas očekuje prijateljska utakmica sa domaćinom u okviru priprema za Olimpijske igre.
Završene su Olimpijske igre, a Srbija je takmičenje okončala sa pet medalja, naši sportisti osvojili su tri zlatne, jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju. Uz vaterpoliste, zlato za Srbiju osvojili su Damir Mikec i Zorana Arunović u disciplini pucanje miks i teniser Novak Đoković, srebrnu medalju osvojila je tekvondistkinja Aleksandra Perišić, a bronzanu košarkaši.
Košarkaška reprezentacija Srbije sastaje se u svom prvom meču na Olimpijskim igrama u Parizu protiv Sjedinjenih Američkih Država. Selektor Svetislav Pešić i igrač Vanja Marinković smatraju da je pripremna utakmica u Abu Dabiju bila samo jači trening i da se mnogo toga promenilo pred "ono pravo".
"Pešić mora da se probudi, možda da skoči u srpsko more ili nešto slično. Biću u Parizu pa ću ga potražiti, održaću mu ja lekciju iz istorije", izjavio je bivši američki košarkaš, Kris Malin (60).
Košarkaši Srbije su se obratili javnosti pred put u Pariz, na Olimpijske Igre koje počinju za dva dana, dok će oni na teren dva dana kasnije, 28. jula kada će u prvom meču protivnik biti Sjedinjene Američke Države.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Košarkaška reprezentacija Srbije otputivala je u Francusku, gde ih sutra od 21 čas očekuje prijateljska utakmica sa domaćinom u okviru priprema za Olimpijske igre.
Stravičan zločin protiv istine i ljudskosti odigrao se na društvenoj mreži Iks, gde je zbog najprljavije kampanje laži i linča tragično okončan život mladog policijskog službenika Vasilija Lalovića (33).
Sirene za vazdušnu opasnost oglasile su se širom Poljske u okviru velike nacionalne vežbe kojom vlasti proveravaju koliko brzo država može da upozori stanovništvo i pokrene sistem reagovanja u slučaju napada iz vazduha.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je policajac Vasilije Lalović izvršio samoubistvo nakon brutalnih lažnih optužbi i napada blokadera i opozicionih partija na njega i njegovu porodicu.
Nakon što je blokaderska NVO CRTA izašla u javnost sa famoznim istraživanjem po kom blokaderi imaju 10 odsto prednosti u odnosu na Srpsku naprednu stranku i predsednika Aleksandra Vučića, srpsku političku scenu zapljusnuo je talas priznanja da je to istraživanje lažno.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić brutalno je i bez milosti odgovorila na najnovije gluposti i nebuloze predstavnika lažne opozicione elite, poručivši im da je njihovo neznanje i pomračenje uma prešlo sve granice zdravog razuma.
Novi skandalozan i šovinistički potez lažnih vlasti u Prištini podigao je ogromnu prašinu kada je vršilac dužnosti lažnog predsednika takozvanog Kosova, Aljbuljena Hadžiju, potpisala je ukaze o razrešenju dužnosti sedam tužilaca iz srpske zajednice.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Grad Rijeka uveo je pojačan svakodnevni nadzor kvaliteta mora na plažama Kantrida, nakon što su najnovija merenja pokazala povećano mikrobiološko opterećenje.
Na popularnoj plaži u Stavrosu u razmaku od svega jednog dana dogodila su se dva incidenta - najpre je obijen automobil iz kojeg je ukradeno oko 2.000 evra, a potom je sa gradskog parkinga u luci ukraden "folksvagen pasat" bugarskih registarskih oznaka.
Srpska pravoslavna crkva i vernici slave Svetog velikomučenika Prokopija, svetitelja čiji su život i mošti vekovima vezani za neobjašnjiva isceljenja, čuda i zaštitu dece.
Zaplena više od 770 kilograma čistog kokaina u italijanskoj luci Vado Ligure, u regionu Ligurija, privukla je ogromnu pažnju tamošnjih medija. Pored činjenice da je reč o jednoj od najvećih zaplena u poslednje vreme, pažnju istražitelja privukao je nesvakidašnji detalj — na velikom broju paketa nalazile su se nalepnice sa zastavom Srbije.
Zdravstveni centar Vranje oglasio se povodom saobraćajne nezgode koja se dogodila tokom transporta pacijenta, a u kojoj je vozač saniteta zadobio teške telesne povrede.
Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, UKP, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala, u saradnji sa Službom za kriminalističko-obaveštajni rad i PU u Požarevcu, uhapsili dve osobe kod kojih je pronađena veća količina droge.
U prigradskom novopazarskom naselju Pazarište, na starom putu Novi Pazar - Tutin, dogodila se teška saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovali teretno vozilo i automobil marke "audi".
Bivši ukrajinski ministar odbrane Mihail Fedorov mogao bi da se priprema za obračun sa predsednikom Ukrajine Volodimirom Zelenskim i kandidaturu za najvišu državnu funkciju.
Ruski frontovski bombarderi Su-34 izveli su vazdušne udare FAB-500 i FAB-1500 bombama na više položaja ukrajinskih snaga na različitim delovima fronta.
Mađarski tužioci pretresli su prostorije u kojima se nalaze serveri opozicione stranke Fides bivšeg premijera Viktora Orbana, dok iz te partije tvrde da su istražitelji došli da preuzmu njihov celokupan sistem komunikacija i baze podataka.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Mračno kupatilo i visoka vlaga nisu prepreka, već idealno okruženje za prave sobne biljke. Zaboravite na plastično cveće, uz samo pet pažljivo odabranih vrsta.
Mala deca unose mnogo živosti, buke i nepredvidivih situacija u svakodnevni život, pa nisu sve rase pasa podjednako spremne da se prilagode takvom okruženju. Zbog toga pet rasa nisu najbolji izbor za porodice sa malom decom.
Veliko finale "Elite 9" održano je 20. jula, a kao pobednica sa imanja u Šimanovcima i sa čekom od 100.000 evra izašla je rijaliti zvezda i starleta Stanija Dobrojević, koja je osvojila 36 odsto glasova publike. Drugo mesto pripalo je Aneli Ahmić, sa četiri procenta manje.
Nakon tragične pogibije mlade Anastasije, ćerke Nevene Hot, na društvenim mrežama oglasila se i njena tetka Vesna, koja je emotivnom i potresnom porukom raznežila i rasplakala mnoge.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.