• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: M. G.

24.06.2025

23:21

(FOTO GALERIJA) "Grobari" su ovo 11 godina čekali

Starsportphoto©

Partizan

(FOTO GALERIJA) "Grobari" su ovo 11 godina čekali

Košarkaši Partizana nakon 11 godina ponovo su šampioni države, a titulu su proslavili euforično na parketu hale "Dudova šuma" u Subotici.

Partizan je maestralnom partijom deklasirao Spartak sa 93:79 u drugom meču finala Košarkaške lige Srbije, pa su sa ukupnih 2:0 proslavili trofej namenjen državnom prvaku. Pehar je kapitenu Vanji Marinkoviću uručio direktor KLS Aleksandar Grujin, a potom je usledilo veliko slavlje na terenu.

Takve scene "grobari" nisu videli još od sezone 2013/14, kada je Partizan poslednji put bio šampion Srbije. Otad je ovo takmičenje osvajala Crvena zvezda, koja ovog puta nije uspela da se domogne finala, nakon što je u polufinalu poražena od Spartaka.

Kako je izgledalo slavlje na terenu, pogledajte u foto galeriji ispod.

Najkorisniji košarkaš finalne serije je Dvejn Vošington, koji je u drugom meču bio nezaustavljiv i ubacio je čak 41 poen. Ovim kadrovima stavljena je tačka na sezonu 2024/25. što se tiče srpske klupske košarke, a sada sledi prelazni rok, u kome će Partizan sigurno biti aktivan. Kako se navodi, crno-beli su već obezbedili potpis iskusnog Amerikanca Džabarija Parkera, ali i nemačkog internacionalca Dilana Osetkovskog.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Rudarstvo ima veliki značaj za istočnu Srbiju: Opozicija opet udarila na srpsku privredu, naravno lažima!
Društvo

Rudarstvo ima veliki značaj za istočnu Srbiju: Opozicija opet udarila na srpsku privredu, naravno lažima!

Poslednjih nedelja ponovo slušamo pokušaje opozicionih političara i njihovih medija u vezi tobož otvaranja novih rudnika, preseljenja ljudi i uništavanje jednog dela Srbije. Cilj te kampanje je da se kod građana namerno stvori strah i nepoverenje, kroz tvrdnje koje ne počivaju na činjenicama, već na političkom zastrašivanju, ovog puta u vezi sa otvaranjem novih rudnika kod Zaječara.

03.08.2026

13:55

Topi se asfalt! Hitno se oglasio RHMZ
Društvo

Topi se asfalt! Hitno se oglasio RHMZ

U Srbiji je u 12:00 sati najtoplije u Somboru, gde je izmereno 37 stepeni, a najsvežije na Kopaoniku gde je izmeren 21 stepen, ukazuju podaci Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije.

03.08.2026

12:31

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set