KONAČNO JE PROGOVORIO! Volden objasnio zašto je prešao iz Partizana u Zvezdu!
Novi košarkaš Crvene zvezde Kori Volden objasnio je zašto je odlučio da pređe iz crno-belog u crveno-beli tabor
06.09.2020
18:30
Partizan
Crno-beli navode kako su "ponovo na meti besmislenih i beskrupuloznih napada porodične firme". Saopštenje crno-belih prenosimo u celosti:
- KK Partizan NIS, najtrofejniji srpski košarkaški klub, jedini osvajač Evrolige, učesnik četiri fajnl-fora najjačeg klupskog takmičenja u Evropi i osvajač tri evropska Kupa ,,Radivoj Korać", ponovo je na meti besmislenih i beskrupuloznih napada porodične firme, koja se krije iza imena KK Crvena zvezda.
Ono što je KK Partizan NIS nekoliko puta isticao, sada je dobilo potvrdu. Porodična firma sakrivena iza KK Crvena zvezda i KK FMP, čiji su direktno ili posredno deo supružnici Nebojša i Vesna Čović, njihova deca Tijana i Filip, Filip Sunturlić (sestrić Vesne Čović i direktor Crvene zvezde) i Zoran Tošković (pravni zastupnik Crvene zvezde, predsednik FMP-a i tast Filipa Čovića), na sve načine pokušava da izmakne ruci pravde.
Juče objavljen gebelsovski pamflet, formalno nazvan ,,Saopštenje KK Crvena zvezda", nije ništa drugo nego bežanje od istine i zamena teza.
ABA liga je pravno neuređena već pune četiri godine, a veliku krivicu za njeno neuređivanje snosi Nebojša Čović, kao predsedavajući lige u sezoni 2017/18. Odgovornost snosi i nekadašnji sportski direktor ABA lige, kasnije sportski direktor Crvene zvezde, Žarko Čabarkapa.
Šta je Zvezda poručila Partizanu možete da pročitate OVDE.
Ironično, Nebojša Čović je, sa pozicije čelika porodične firme, tužio ABA ligu za sopstveni nerad, što KK Partizan smatra bezobrazlukom bez presedana i velikom sramotom za regionalnu košarku.
Foto: Emilija Jovanović
Cilj navedene tužbe je bio da se u vlasničku strukturu lige, vansudskim poravnanjem, ugura klub na čijem se čelu nalazi tast Čovićevog sina, Zoran Tošković.
Zbog više nego očiglednog sukoba interesa između KK Crvena zvezda i KK FMP, Partizan NIS na takav manevar nije pristao.
Ipak, na molbu velikog broja klubova ABA lige, Partizan se naknadno saglasio da ne osporava FMP-u da počne takmičenje, kao i ulazak u vlasničku strukturu lige, koja će biti restrukturirana u društvo sa ograničenom odgovornošću (d.o.o.), pod uslovom da se spor u vezi sa sukobom interesa Crvene zvezde i FMP-a povede pred Sudom za sportsku arbitražu (CAS) u Lozani.
Naravno, plašeći se ishoda suđenja pred institucijom na koju porodična firma ne može da izvrši pritisak, sebi poznatim mehanizmima, Crvena zvezda i FMP na ovo rešenje nisu pristali.
Kao poslednji ustupak, Partizan je prihvatio da potpiše prenos vlasničkog udela na FMP (nekadašnji Radnički Basket iz Novog Sada, a ne originalni FMP koji je nestao nedugo nakon što je prestao da nosi ime Crvena zvezda Beograd), ali pod uslovom da novi Društveni ugovor buduće ABA d.o.o. predvidi CAS u Lozani, kao sudsku instancu kojoj se klubovi mogu obratiti u slučaju eventualnog spora.
Foto: kkpartizan.rs
Tonski zapis jučerašnjeg radnog video-sastanka jasno bi pokazao ko želi da se liga igra, a ko beži od istine.
S toga, KK Partizan NIS javno pita čelnike porodične firme i druge učesnike još jednog u nizu nedela:
1) Ako ste sigurni da niste u sukobu interesa, zašto bežite od CAS-a u Lozani? Sve troškove unapred će snositi Partizan, a vi tek ako izgubite spor.
2) Zašto obmanjujete javnost da su usmeni glasovi na video skupštini pravno obavezujući, a ne tek kada se pismenim putem potvrde?
3) Ko i po čijem nalogu je objavio saopštenje lažnog Predsedništva na zvaničnom sajtu ABA lige, kada je poznato da klubovi koji nisu članovi ABA javnog trgovinskog društva (kao što nisu FMP i Mornar) ne mogu predsedavati ligom?
Za slučaj da neko nije razumeo: KK Partizan je, na predlog sportskog direktora ABA lige Milije Vojinovića, pristao da potpiše prenos vlasničkog udela Metalca na FMP i da se ide na restrukturiranje lige u d.o.o. Jedini uslov je bio da u novi Društveni ugovor buduće ABA d.o.o. bude dodata nadležnost CAS-a u Lozani za sve sporove. Podsetimo, CAS je najugledniji sportski sud na svetu, institucija koja rešava sporove FIFA, UEFA, Evrolige i FIBA. Radi se o instanci koja bi svojim autoritetom lako presudila u slučajevima kao što su neodigravanje meča u Podgorici, sramotne scene finalnih serija 2018. i 2019., ili sukob interesa Crvene zvezde i FMP-a. U pitanju je sud koji ima bogatu praksu i koji odluke donosi u razumnom roku.
Odgovornost za pravne nedostatke ABA lige ne snosi Partizan! Naprotiv! Partizan se bori da iz pravnog brloga lige, u kojoj nastupaju dva kluba u sukobu interesa, regionalna košarka izađe jača, da imamo jako i uređeno zajedničko takmičenje.
Foto: Starsportphoto
A onaj kome to ne odgovara, neka piše pamflete i zakazuje gostovanja po jutarnjim programima.
Trgovinski sud u Zagrebu i hrvatski zakon o trgovinskim društvima, za razliku od drugih zemalja, nemaju odredbe o sukobu interesa, niti ikakva iskustva u sporovima sa tom tematikom, posebno u sportskom pravu. Za razliku od njih, CAS u Lozani, takve sporove rešava za 7-9 meseci, a ne 6-7 godina kao što bi to bio slučaj da se spor povede pred Trgovinskim sudom u Zagrebu.
P. S. Obaveze KK Crvena zvezda su veće od obaveza KK Partizan i pored nedavno sprovedenog UPPR-a. Kome li je u interesu da iza sukoba krije tu činjenicu?
Bonus video
Novi košarkaš Crvene zvezde Kori Volden objasnio je zašto je odlučio da pređe iz crno-belog u crveno-beli tabor
06.09.2020
18:30
107. 08. 2026. u 15:36
207. 08. 2026. u 15:36
107. 08. 2026. u 14:53 >> 14:53
207. 08. 2026. u 14:53 >> 14:53
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) uhvatila je danas na aerodromu u Tivatu političara Borisa Tadića dok iz dana u dan po tajkunskim medijima i društvenim mrežama kuka kako se u Srbiji "teško živi", očigledno nema ni malo problem da spakuje kofere i ode na letovanje.
07.08.2026
16:59
Novi talas otvorenog ustaštva i nezapamćene mržnje prema srpskom narodu ponovo je preplavio ulice Knina!
07.08.2026
17:57
Sramne provocije i otrovni napadi na Srpsku pravoslavnu crkvu i pravoslavne vernike ne prestaju. Blokaderčina sa dna kace Goran Ješić otišao je korak dalje u svojoj bolesnoj mržnji i udario direktno na SPC.
07.08.2026
16:33
Bivša ambasadorka Branka Latinović gostovala je u programu tajkunskih medija i javno priznala da dolazak predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog u Beograd predstavlja ogromno priznanje za Srbiju.
07.08.2026
15:52
Najavljeni koncert Dina Merlina, zakazan za 5. septembar na Starom aerodromu u Kraljevu, izazvao je reakcije u javnosti. Nakon najave događaja, usledilo je negodovanje dela građana i udruženja koji traže da koncert bude otkazan.
07.08.2026
15:32
Bizarna situacija dogodila se kada je Marko iz Prijedora zaboravio suprugu Jelenu na graničnom prelazu i ostavio je u toaletu!
07.08.2026
18:30
Na pojedinim graničnim prelazima u Srbiji formirale su se kolone vozila.
07.08.2026
18:57
Završena je 95. epizoda druge sezone "Političkog kviza" na Informer TV.
07.08.2026
17:32
Grčke vlasti pokrenule su masovne inspekcije plaža uz pomoć dronova. Na udaru su Halkidiki, Zakintos i Rodos, a kazne dostižu i do 73.000 evra.
07.08.2026
17:00
Dok se građani tokom vrelih dana sklanjaju u hladovinu, radnici Javnog komunalnog preduzeća „Lim“ obavljaju jedan od najtežih poslova na otvorenom.
07.08.2026
16:23
Vođa "kavačkog klana" Radoje Zvicer koji je u jednom krivičnom postupku pravosnažno osuđen na 16 godina zatvora, a u drugom prvostepeno na 40 godina dugotrajnog zatvora, ne bi automatski iza rešetaka proveo 56 godina.
07.08.2026
18:45
Turski državljanin K. E. (24), osumnjičen za ubistvo ruske državljanke Ljudmile Turkove Konstantinove (27), boravio je oko dva meseca u iznajmljenom stanu u Borči, gde je, kako se saznaje, živeo sa suprugom koja je nekoliko dana pre zločina otišla u Istanbul.
07.08.2026
17:50
Danas oko 14.30 sati došlo je do saobraćajne nesreće na Gazeli u kojoj je jedna osoba odmah prevezena u Urgentni centar.
07.08.2026
16:56
Ružica Mijajlović iz svrljiškog sela Pirkovac, snaja Jovana Mijajlovića (80) čiji je ubica Ljubisav Trifunović (83) danas osuđen na 14 godina zatvora, očekivala je strožu kaznu pa se nada da će se Više javno tužilaštvo žaliti na prvostepenu presudu.
07.08.2026
16:30
Pripadnici SAJ-a i UKP-a munjevito su upali u objekat u mestu Vodanj, kod Smedereva, gde su razbili opasnu narko-grupu i zaplenili oko pola tone marihuane.
07.08.2026
15:17
Predsednik SAD Donald Tramp uputio je upozorenje Švajcarskoj zbog američkog trgovinskog deficita sa tom zemljom.
07.08.2026
18:00
Saudijska Arabija, Turska i Pakistan potpisali su danas sporazum o kolektivnoj odbrani, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Pakistana.
07.08.2026
17:30
Kiril Dmitrijev upozorio da bi nemački kancelar Fridrih Merc mogao da krene putem bivšeg britanskog premijera Kira Starmera.
07.08.2026
17:00
Američke službe procenjuju da bi Vladimir Putin mogao da napadne članicu NATO-a kako bi testirao odlučnost Alijanse.
07.08.2026
16:30
Pevačica Arijana Grande objavila je novi album "Petal", a kontroverze oko nje već su počele da uzburkavaju svetsku javnost.
06.08.2026
13:59
Nakon skandala sa zastavom takozvane države Kosovo, pevačica Kejti Peri se uputila u Crnu Goru, tačnije Kotor.
04.08.2026
22:19
Supruga čuvenog srpskog pisca Borislava Pekića, Ljiljana Pekić preminula je danas u 94. godini.
04.08.2026
14:14
Pop zvezda Kejti Peri tokom nastupa na festivalu u Prištini razvila je zastavu lažne države Kosovo i izazvala burne reakcije.
04.08.2026
12:38
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
03.08.2026
17:14
Prema astrološkim prognozama, period nakon 15. avgusta mogao bi da donese značajne finansijske promene za Blizance, Rakove i Device.
07.08.2026
19:00
Iako ne postoji siguran način da to odmah potvrdite, postoje određeni znaci koji mogu ukazivati na to da je vaš broj završio na listi blokiranih kontakata.
07.08.2026
18:30
Domaća musaka jedno je od onih jela koje nikada ne izlazi iz mode.
07.08.2026
18:02
Mnogi svake godine naprave istu grešku i posegnu za starom kremom za sunčanje. Međutim, nekoliko detalja može otkriti da je vreme da je bacite.
07.08.2026
17:30
Posle dugog čekanja i brojnih glasina, poznato je kada se očekuje izlazak GTA VI, a otkriveni su i novi detalji o priči, glavnim likovima, mapi i platformama na kojima će igra biti dostupna.
07.08.2026
16:20
Skandaloznom porukom o navodnom genocidu u Srebrenici hrvatska pevačica Severina Vučković izazvala je žestoke reakcije Srba iz celog regiona.
07.08.2026
10:47
Nakon što su na društvenim mrežama osvanule prepiske Filipa Đukića i Jovane Cvijanović, oglasila se Aneli Ahmić.
07.08.2026
17:00
Ovi su proslave poznatih koje su privukle pažnju medija i o kojima se priča i dan danas.
07.08.2026
16:40
Mustafa Durdžić, otac rijaliti učesnika Asmina Durdžića javno je pružio podršku Hani Duvnjak i Neriu Ružanjiu nakon što se par žestoko sukobio sa Aneli Ahmić u emsiji "Narod pita".
07.08.2026
16:24
Bivši učesnik rijalitija Bora Santana otkrio je da od nekretnina poseduje hacijendu, koju je pretvorio u unosan biznis, a spomenuo je i zoološki vrt koji je takođe u njegovom vlasništvu.
07.08.2026
16:00
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.