Fudbaler Partizana Žoao Grimaldo (21) mogao bi već ove zime da ode u američku MLS ligu, pošto ozbiljno interesovanje za njega pokazuju Los Anđeles Galaksi i San Dijego.
Nije tajna da sportski sektor crno-belih na čelu sa Predragom Mijatovićem i Dankom Lazovićem želi da rastereti igrački kadar tokom pauze, kako bi se obezbedile finansije, ali i otvorio prostor za dovođenje novih igrača.
Reprezentativac Perua odigrao je samo deset utakmica u prvom delu sezone, tačnije 289 minuta i sve statističke kolone ostale su mu prazne. Nije se snašao i prilagodio na novu sredinu, jezik, evropski fudbal, a čak je i trener Marko Jovanović otkrio da mu je problem da igra odbranu, jer to u prethodnom timu nije morao.
🚨EXCLUSIVE🚨
Peru 🇵🇪 international, Joao Grimaldo, is currently on the shortlist of 2 MLS clubs. 🇺🇸
LA Galaxy and San Diego FC have internally expressed interest in the 21 year-old as a loan target for January. 💫
S obzirom da Grimaldo ima ugovor sa crno-belima do juna 2028. godine, jasno je da mora da se pronađe neko rešenje, koje je najbolje za obe strane.
Specijalizovani portal za transfere u MLS ligi "Markaj njuz" prenosi da su dve američke ekipe- LA Galski i San Dijego, već kontaktirali čelnike srpskog viceprvaka sa željom da dovedu Južnoamerikanca na pozajmicu. Navodno, on je otvoren za saradnju, rado bi otišao iz Beograda, pa su sada na potezu rukovodioci klubova.
Foto: ATA Images
Žoao Grimaldo
Podsetimo, nedavno se pominjalo da su za Peruanca interesovanje pokazale i ekipe iz njegove domovine, Alijanc Lima i Universitaria, ali nema sumnje da je sada znatno bliži odlasku u SAD.
Ove zime Partizan je napustio samo defanzivni vezista Kervin Arijaga, koji je pozajmljen španskoj Saragosi, a ukoliko stignu adekvatne ponude, klub iz Humske je spreman da pusti igrače, pogotovo strance, koji imaju visoke ugovore.
Nova godina, novi trener i nova prilika za Zlatana Šehovića (24) u Partizanu. Momak koji je ponikao u Humskoj vratio se posle jednogodišnje pozajmice u Ordabasiju i spreman je da se bori za mesto u timu kod nedavno imenovanog šefa stručnog štaba Srđana Blagojevića.
Marko Živković je posle skoro šest meseci pauze zbog teške povrede prednjeg ukrštenog ligamenta, konačno spreman da se vrati na teren i pomogne Partizanu u borbi za trofeje!
Fudbaler crno-belih Gajas Zahid (30) neće se vraćati na teren do kraja sezone, pošto je sredinom decembra operisao koleno, ali se ipak pojavio na okupljanju i upoznao sa novim trenerom Srđanom Blagojevićem.
Stručni štab crno-belih je dolaskom Srđana Blagojevića na klupu dobio i tandem pojačanja - reč je o prvom pomoćniku Dejanu Fijali (41) i kondicionom treneru Saši Semerediju (36).
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nova godina, novi trener i nova prilika za Zlatana Šehovića (24) u Partizanu. Momak koji je ponikao u Humskoj vratio se posle jednogodišnje pozajmice u Ordabasiju i spreman je da se bori za mesto u timu kod nedavno imenovanog šefa stručnog štaba Srđana Blagojevića.
Rusija bi zahvaljujući naglom rastu proizvodnje i stotinama novih nalazišta mogla da dodatno učvrsti položaj među najvećim svetskim proizvođačima zlata, a prema zvaničnim procenama Moskve ove godine bi mogla da dostigne čak 500 tona.
Blokaderi su međusobno zaratili na svim frontovima i potpuno izgubili kompas, što se danas najbolje može videti na primeru poznate glumice Bojane Maljević, koja je po napuštanju blokaderske liste postala meta najstrašnijeg linča u režiji onih u čijim je redovima do juče stajala.
Predsednica Skupštine Republike Srbije Ana Brnabić reagovala je na navode da se menja Statut Univerziteta u Beogradu i da se uvode nova pravila za izbor rektora, ističući da je to najbolja definicija blokaderske politike.
Dok se meštani sela Neštin i Vizić bore protiv ludačkih regulativa koje im nameće hrvatska policija i kojima im se bukvalno ukida život, šačica sramnih opozicionih lešinara pokušava da od muke ovih ljudi napravi jeftinu politiku i optuži sopstvenu državu!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odmah po povratku sa napornog puta, je posetio vredne radnice u kuhinji Predsedništva kako bi im lično zahvalio za sav trud i višegodišnju posvećenost!
Starija žena iz Štutgarta postala je žrtva dobro organizovane prevare nakon što su je nepoznate osobe telefonom uverile da je njen sin teško bolestan. Verujući da mu je neophodno hitno lečenje, predala je zlato procenjene vrednosti od oko 290.000 evra i tako izgubila sve.
Vlada Srbije usvojila je na današnjoj sednici Odluku o privremenom smanjenju iznosa akciza na derivate nafte, koja podrazumeva dodatno smanjenje akciza za ukupno 20 odsto.
Na popularnom kupalištu u Novom Sadu svakog vikenda okupljaju se gosti iz cele Vojvodine. Štrand je mnogima zamena za more pa ovde provode veći deo leta.
Nišlija Martin Ivić (36) optužen za ubistvo Darka Vacića (27) danas je pred Višim sudom priznao zločin ali je odbio da rasvetli misteriju zbog čega je sa više hitaca iz pištolja lišio života čoveka sa kojim se družio.
Pred Posebnim odeljenjem za organizovani kriminal Višeg suda u Beogradu danas je doneta i javno objavljena presuda u velikom predmetu protiv pripadnika ozloglašenog Balkanskog kartela. Optuženi Slobodan Kostovski, Nikola Stojadinović, Nebojša Subin i Bojan Kopitović oglašeni su krivim za ilegalnu trgovinu više od dve tone kokaina koji je zaplenjen 24. avgusta 2024. godine na Atlantskom okeanu.
Odlazeći britanski premijer Kir Starmer obećao je danas 300 miliona evra pomoći za opremanje Ukrajine eskadrilom od 16 borbenih aviona Gripen švedske proizvodnje.
Iran je saopštio da je Ormuski moreuz nepovrediva "crvena linija", upozoravajući da bi, ukoliko američki predsednik Donald Tramp sprovede pretnju i napadne iransku infrastrukturu, Iran uzvratio napadima na svu infrastrukturu širom regiona Persijskog zaliva.
Turski ministar spoljnih poslova Hakan Fidan izjavio je danas da Turska poziva sve strane da ne dozvole širenje rata u Ukrajini na Crno more, jer bi to predstavljalo ozbiljnu pretnju regionalnoj bezbednosti.
Kina prvi put uživa povoljniji međunarodni imidž od Sjedinjenih Američkih Država u većini zemalja obuhvaćenih istraživanjem američkog istraživačkog centra Pju.
Saznajte dva jednostavna načina da osušite kajsije bez korišćenja sušare i napravite ukusno domaće suvo voće koje možete čuvati i uživati u njemu tokom cele godine.
Viber ne obaveštava korisnike kada ih neko blokira, ali postoje jasni znakovi koji mogu otkriti da više niste u mogućnosti da komunicirate sa određenom osobom.
Pevačica Stanojka Mitrović Ćana doterala je liniju, a na snimcima koji kruže internetom uverili smo se da pevačica nikada bolje nije izgledala - Ali nije jedina!
Pevačica Anastasije Ražnatović i fudbaler Nemanje Gudelja juče su dobili sina Ilijana, koji je uneo radost u njihov dom u Sevilji, koji je lukuzan i izgleda poput domova iz časopisa.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.