• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: M. Z.

09.03.2025

08:00

Blagojević im konačno pronašao 'žicu'! Proleće kad su procvetali Nikolić i Kalulu!

Starsportphoto

Partizan

Blagojević im konačno pronašao 'žicu'! Proleće kad su procvetali Nikolić i Kalulu!

Napadač Nemanja Nikolić (32) i krilo Aldo Kalulu (29) pružaju sjajne partije u poslednje vreme, a njihov učinak jasno pokazuje da spadaju među najbolje fudbalere Partizana u drugom delu sezone.

Crno-beli su se potpuno resetovali tokom zimske pauze, za šta najveće zasluge idu na račun trenera Srđana Blagojevića, ali i pojedinaca koje je iskusni stručnjak uspeo da "oživi" ovog proleća.

Navijači su već navikli na odlične partije i odbrane golmana i kapitena Aleksandra Jovanovića, kao i iskusnog vezista Bibarsa Natha, a sada im se pridružio i tandem iskusnih ofanzivaca, koji u poslednje vreme nosi igru "parnog valjka".

Tako je Nikolić trenutno na brojci od 11 pogodaka i dve asistencije na 30 odigranih utakmica ove sezone. Da je pronašao pravu formu govori i podatak da je na minulih sedam odigranih kola već nadmašio svoj učinak iz kompletnog jesenjeg dela.

Naime, popularni Taki je na poslednjih pet vezanih duela zatresao mrežu čak šest puta i jednom asistirao saigračima. Pogađao je visoki centarfor protiv OFK Beograda, Crvene zvezde, lučanske Mladosti, Tekstilca (dva puta) i Novog Pazara, a pritom ni na jednom od pomenutih mečeva nije proveo svih 90 minuta na terenu.

Foto: Starsportphoto

Nemanja Nikolić i Srđan Blagojević

Uspeo je rođeni Kraljevčanin i sinoć u Humskoj iz prve akcije da zatrese mrežu Pazaraca, a potom je na poluvremenu ostao u svlačionici zbog povrede. Zbog toga strepe navijači, ali i stručni štab "parnog valjka", s obzirom da Đorđe Jovanović posle teške povrede nikako da uđe u ritam, a novajlija Jovan Milošević se i dalje oporavlja od povrede zadnje lože zarađene još tokom priprema u Turskoj.

Nema sumnje, Nikolić je još jednom potvrdio da je itekako značajan za Partizan, u koji se vratio leta 2023. godine na poziv tadašnjeg trenera Igora Duljaja. Kod njega je imao ulogu "džokera" sa klupe i to je koristio na fenomenalan način, dok je kod Blagojevića pokazao da i kao starter može da bude itekako koristan za tim.

Foto: Starsportphoto

Nemanja Nikolić dao je 11 golova ove sezone

Na sve to treba dodati da ima ogroman autoritet u svlačionici,pravi je  primer mlađim momcima, a i ljubimac je "grobara". Ostaje da vidimo da li će sve to biti dovoljno da mu nova uprava ponudi i produžetak saradnje, s obzirom da mu na kraju sezone ističe ugovor sa crno-belima.

S druge strane, Kalulu je konačno počeo da igra onako kako se od njega i očekivalo kada je, isto kao i Taki, stigao u Humsku u julu 2023. Sa reputacijom bivšeg igrača Liona, Sošoa, Bazela i Svonsija očekivala je Partizanova publika da Francuz bude glavni adut na terenu i neko ko će rešavati utakmice.

Foto: Starsportphoto

Aldo Kalulu pruža odlične partije u drugom delu sezone

Međutim, omaleni ofanzivac je samo na momente pokazivao znake života, kao kada je u 172. večitom derbiju na "Marakani" postigao gol za remi (2:2). Zimus je čak bio među kandidatima za prodaju zbog, kako su čelnici kluba objasnili, izuzetno visoke plate, koja je opterećenje za budžet.

Međutim, reprezentativac Konga nije želeo da se preseli u Kinu, iako mu je Šenžen nudio ozbiljne uslove. Ostao je Aldo u Beogradu sa željom da svima dokaže da nije promašaj i na odličnom je putu da to i ostvari.

Foto: Starsportphoto

Aldo Kalulu i Srđan Blagojević

Kalulu je proleće otvorio sa dva projektila protiv subotičkog Spartaka, a potom se u strelce upisao i protiv OFK Beograda. Odigrao je odlično 175. derbi protiv Zvezde (3:3) i asistirao Zubairu za prvi pogodak, a potom namestio golove upravo Nikoliću protiv Mladosti i Novog Pazara.

Ipak, sada su svi zabrinuti za njegovo stanje, jer je sinoć morao ranije da završi meč 27. kola Superlige. Ostao je da leži na travi u 57. minutu, a nakon intervencije medicinskog tima, sa zavojem oko leve butine napustio je teren. Bila bi prava šteta da ga povreda zaustavi baš sada kada je konačno pokazao koliko opasan i koristan može da bude za Partizan.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

Na merama blokaderi Petričić, Korać, Jovo Bakić... Gledajte večeras u 20h!
Live TV

Na merama blokaderi Petričić, Korać, Jovo Bakić... Gledajte večeras u 20h!

U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.

11.07.2026

10:25

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

"Škaljarac" ubijen hicem u grudi sa 204 metra: Optužnica otkriva sve detalje, Đurića likvidirali u Spužu, smislili "šemu" za skrivanje tragova
Region

"Škaljarac" ubijen hicem u grudi sa 204 metra: Optužnica otkriva sve detalje, Đurića likvidirali u Spužu, smislili "šemu" za skrivanje tragova

Srđan Popović pucao je iz snajperske puške i ubio navodnog pripadnika "škaljarskog klana" Dalibora Đurića sa razdaljine od 204 metra, a zatim preplivao reku Zetu i ostavio oružje da se spali u podmetnutom požaru, piše u optužnici Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) Crne Gore protiv tročlane ekipe optužene za zločin u krugu zatvora.

18.07.2026

08:16

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji
Kultura

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji

Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.

17.07.2026

14:27

Magazin

Džet set