Hrvatski teniser Lauro Milanović (32) suspendovan je na osam godina zbog učestovanja u klađenju.
Međunarodna jedinica za integritet tenisa (ITIA) saopštila je da je Milanović izbačen iz tenisa jer je odbio da sarađuje u istrazi. Hrvatski teniser je kažnjen jer je prekršio pravila, odnosno otkriveno je da je zajedno sa uzbekistanskim igračem Rahimbekom Ibrahimovim učestovao u nameštanju mečeva. S druge strane, Ibrahimov je dobio 21 mesec suspenziju.
Milanović je tako zbog korupcije dobio osam godina, a moraće da plati i 10.000 dolara jer nije želeo da sarađuje u istrazi. Hrvat je ovim praktično završio karijeru, pošto ima 32 godine.
Tennis players Rakhimbek Ibrakhimov and Lauro Milanovic have been sanctioned for breaches of the Tennis Anti-Corruption Program (TACP).
The Court of Arbitration for Sport has dismissed an appeal from Argentinian tennis player Melina Ferrero against a three-year TACP suspension.
— International Tennis Integrity Agency (@itia_tennis) July 14, 2025
Kako je saopštila ITIA, otkriveno je da je Milanović 2018. godine imao 15 dobitnih opklada na mečeve igrača sa kojim je bio blisko povezan. Istraga protiv tenisera je pokrenuta 2023. godine i tada je Jedinica za integritet tenisa tražila Milanoviću telefon kako bi došli do novih dokaza. Ipak, Hrvat je to odbio da uradi, a potom nije želeo ni da sarađuje, pa je sada drakonski kažnjen.
Milanović nije uspeo da ostvari neki značajan rezultat u karijeri, te nije zabeležio rang na ATP listi. Hrvat je uglavnom igrao na manjim ITF turnirima, a poslednje nastupe imao je u Dubrovniku, Solinu, Bolu
Srpska džudistkinja Milica Nikolić, koja je suspendovana zbog dopinga dve nedelje posle okončanja karijere, rekla je da je do unošenja zabranjene supstance u organizam došlo greškom, da je popila prinelap umesto naproksen lek za bolove.
Španska antidoping agencija odlučila je da ponovo otvori slučajeve koji su zatvoreni zbog zastarelosti, a među njima je i slučaj novog košarkaša Partizana Dilana Osetkovskog (28), koji je bio pozitivan na marihuanu krajem 2023. godine.
Fudbalski savez Srbije suspendovao je sedam srpskih fudbalskih klubova zbog dugovanja, koji neće moći da registruju nova pojačanja ovog leta dok ne izmire dospele obaveze.
Fudbalski savez Engleske pokrenuo je postupak protiv Mihajla Mudrika nakon što je analizom B uzorka ustanovljeno da je sredinom decembra 2024. godine Ukrajinac bio pozitivan na meldonijum.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srpska džudistkinja Milica Nikolić, koja je suspendovana zbog dopinga dve nedelje posle okončanja karijere, rekla je da je do unošenja zabranjene supstance u organizam došlo greškom, da je popila prinelap umesto naproksen lek za bolove.
Više od 400 ukrajinskih bespilotnih letelica krenulo je tokom noći ka Moskvi i Moskovskoj oblasti, a u seriji udara pogođeni su objekti, ranjeni civili i pokrenute masovne evakuacije zaposlenih iz logističkih centara.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom Kolegijuma šta radi propali košarkaš i blokader sa dna kace Vladimir Štimac, poručivši zgubidanima da uzalud tabanaju po Srbiji po ovoj vrelini za one koji troše novac za preskupim holidejima.
Danas je tokom divljačke blokade jedne od ključnih raskrsnica u Zemunu viđen nezapamćen skandal kada je besna rulja krenula fizički i verbalno da se iživljava nad nesrećnim biciklistom koji je samo hteo da prođe ulicom.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić brutalno je na društvenoj mreži Iks raskrinkala i matirala Radomira Lazovića i njegove anarho-komuniste iz Zeleno-levog fronta .
Filolog Irina Kojčić objavila je novu kolumnu o blokaderima i načinu na koji su oni u poslednje vreme počeli da koriste određene reči i izraze, istakavši kako ništa od toga nije slučajno i da njihov jezik sve otkriva.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas srdačne čestitke Endiju Bernamu povodom stupanja na dužnost premijera Velike Britanije i poručio da je uveren u nastavak uspešnog unapređenja odnosa između dve zemlje.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Na društvenim mrežama osvanuo je video snimak na kojem je zabeležena emotivna prosidba nakon Svete liturgije, kada je jedan mladić pred prepunim hramom kleknuo i zaprosio svoju izabranicu.
U popularnoj Vajber grupi "Grčka info" osvanula je fotografija koja je nasmejala brojne korisnike. Ispred jednog ugostiteljskog objekta u Paraliji postavljena je tabla sa duhovitom porukom namenjenom upravo srpskim turistima.
Popularna influenserka Elena, čiji je sadržaj namenjen putovanju i istraživanju Srbije i Balkana, obišla je Valjevo i potrošila samo 3.454 dinara za jedan dan izleta.
Evropska komisija kaznila je danas kinesku onlajn platformu Alikspres sa 550 miliona evra zbog rizika da je povezana sa prodajom nelegalnih, nebezbednih i falsifikovanih proizvoda na tržištu Evropske unije.
Njihova imena decenijama izazivaju jezu, a slučajevi koje su ostavili iza sebe i danas predstavljaju predmet analiza kriminalista širom sveta. Dok je jedan godinama vodio dvostruki život predstavljajući se kao uzoran porodični čovek, drugi je iza zatvorenih vrata skrivao najmračnije tajne, dok se trećima pred Specijalnim sudom u Beogradu sudi za najteža krivična dela.
U slovenačkom mestu Vuhred dogodio se stravičan zločin kada je Amir Uzunović, poreklom iz Kaknja, nožem usmrtio svoju suprugu Zijadu Uzunović u stambenoj zgradi u kojoj su živeli sa maloletnim sinom.
Po zahtevu Službe za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Uprave za tehniku MUP-a Srbije, zvanično je ugašen TikTok nalog korisnika poznatog pod nadimkom "Faraon", pri čemu su svi sporni i uznemirujući video-sadržaji trajno uklonjeni sa ove platforme.
Teška nesreća dogodila se u centru Bečmena, na raskrsnici ulica 11. oktobar i Nikole Tesle, gde je muškarac pao sa krova kuće sa visine od oko šest metara.
Pojedini vojnici Oružanih snaga Ukrajine, posebno elitnih jedinica Azova, započeli su akciju javnog odbijanja i vraćanja odlikovanja koja im je uručio vrhovni komandant Aleksandar Sirski.
Unutar Evropske unije došlo je do velikog zastoja u pregovorima o 21. paketu sankcija Rusiji nakon što se Grčka još jednom oštro usprotivila predlogu o zabrani transporta i isporuke ruskog tečnog naftnog gasa (TNG) trećim zemljama.
Jemenski Huti objavili su uvođenje pomorske blokade Saudijske Arabije i upozorili sva plovila da rizikuju vojne napade ako uđu u saudijske luke na Crvenom moru.
Rusija je tokom vikenda izvela jedan od najvećih napada balističkim projektilima do sada, a ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski istakao je da su Kijev i oblast oko glavnog grada bili glavne mete.
Slike iz detinjstva ostaju u najlepšem sećanju i svako od nas ih se rado seća, a svremena na vreme bacimo pogled na njih da nas podsete na bezbrižan period života.
Sinoć je završeno Svetsko prvenstvo u fudbalu, a najveću pažnju privukao je nastup Šakire, koja je oduševila publiku svojim izvođenjem tokom poluvremena.
Holi Džejn Džonston je privukla pažnju javnosti tvrdnjom da sebe smatra "razaračicom brakova", ali ističe da zbog svojih postupaka ne oseća krivicu. Kako kaže, intimni odnosi sa oženjenim muškarcima deo su njenog posla i ne vidi sebe kao osobu odgovornu za njihove odluke.
Jutjuberka Marandija Rajt podelila je jednostavan savet za čuvanje krompira, tvrdeći da uz ovaj trik može ostati svež čak i do godinu dana. Za to nisu potrebna skupa sredstva niti posebna oprema, već samo pravilan način skladištenja.
Na Android 16 uređajima otkriven je ozbiljan bezbednosni propust koji može ugroziti privatnost korisnika. Zbog načina na koji funkcioniše Gugl Gemini, napadač ili neovlašćena osoba može poslati SMS i WhatsApp poruke čak i kada je telefon zaključan, bez potrebe za unosom PIN koda.
Folk pevač Darko Lazić redovno nastupa i puni klubove, a sinoć je imao tezgu u jednom klubu u Hrvatskoj, a iako se trudio da im priredi noć za pamćenje, stigao ga je umor.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.