Hrvatski stručnjak Stefan Vukov (37), bivši partner i trener kazahstanske teniserke Elene Ribakine (25), suspendovan je na godinu dana, nakon što je Ženska teniska asocijacija (WTA) potvrdila ozbiljne optužbe o njegovom neprimerenom ponašanju i zlostavljanju sedme igračice na planeti. Prema istrazi uglednog britanskog lista "Atletik", Vukov je godinama izlagao šampionku Vimbldona psihološkom pritisku, što je negativno uticalo na njeno zdravlje i karijeru.
Ribakina je ranije svoje zdravstvene tegobe pravdala prehladama i alergijama, ali sada se sumnja da je glavni uzrok bio upravo odnos sa Vukovim. Situacija je kulminirala prošlog leta, kada je odlučila da ga izbaci iz stručnog štaba uoči Ju-Es opena. Međutim, Vukov nije prihvatio raskid saradnje, otputovao je u Njujork i tokom celog turnira pokušavao da ostane u kontaktu sa njom putem poruka.
Ribakina je nakon tog skandala, u novembru prošle godine angažovala bivšeg trenera Novaka Đokovića, Gorana Ivaniševića, ali je nakon njene eliminacije u osmini finala Australijan opena, hrvatski stručnjak potvrdio kraj saradnje. Nakon istrage "Atletika", ono što je najšokantnije, postoji potencijalna mogućnost da su njih dvoje i dalje u emotivnoj vezi. Navodno su, tokom prvog grend slema u sezoni, delili istu hotelsku sobu u Melburnu, uprkos tome što je Vukov već tada bio pod privremenom suspenzijom.
Foto: Printscreen X
"VTA potvrđuje da je nezavisna istraga o potencijalnom kršenju VTA Kodeksa ponašanja od strane Stefana Vukova završena. Nakon ovog procesa, suspenzija ostaje na mestu. Da bi zaštitila poverljivost i integritet istrage i njenih nalaza, VTA neće dalje detaljisati", piše u saopštenju Ženske teniske asocijacije (WTA).
Ribakina je nedavno angažovala Italijana Davidea Sanguinetija za glavnog trenera i pod njegovim vođstvom stigla do polufinala turnira u Abu Dabiju.
Teška prozivka za Janika Sinera! Italijanski novinar Fabricio Korona poručio je da je trenutno prvi reket sveta apsolutno kriv za doping skandal u kome se našao prošle godine i da to treba javno da prizna. Korona dodaje da bi svaki drugi teniser bio masakrkiran od medija, ali da za Sinera, očigledno, važe neka druga pravila.
Potpuno nesvakidašnja scena na startu turnira u Delrej Biču! U meču prvog kola između Amerikanca Majkla Moa i Aleksandera Ševčenka, kazahtanski teniser je servirao i - ostao bez reketa!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Teška prozivka za Janika Sinera! Italijanski novinar Fabricio Korona poručio je da je trenutno prvi reket sveta apsolutno kriv za doping skandal u kome se našao prošle godine i da to treba javno da prizna. Korona dodaje da bi svaki drugi teniser bio masakrkiran od medija, ali da za Sinera, očigledno, važe neka druga pravila.
Srbija je uz punu podršku predsednika Aleksandra Vučića preduzela sve diplomatske i pravne korake kako bi generalu Ratku Mladiću omogućila lečenje i dostojanstvene poslednje dane u krugu porodice, ali je vest o njegovoj smrti pretekla formalne odluke Haškog mehanizma.
Iran je tokom rata napravio ozbiljan iskorak u sposobnosti da pronađe i precizno pogodi najskuplje i strateški najvažnije elemente američke vojne infrastrukture, a u Vašingtonu se pojavila sumnja da Teheran takvu preciznost teško može da postiže bez ruske i kineske pomoći.
Hrvatska je objavila zvanično saopštenje povodom smrti generala Ratka Mladića. Ono što je indikativno je da je zvaničan stav Zagreba identičan reakciji svakog blokadera u Srbiji.
U jeku je stravična kampanja blokadera, na čelu sa okorelim opozicionarom Srđanom Milivojevićem, koji na sav glas prizivaju nasilje na ulicama i javno preti predsedniku Aleksandru Vučiću i predsednici Skupštine Ani Brnabić.
Miloš Jovanović, lider DSS-a, presekao je sve spekulacije i otvoreno poručio da ga blokade, bojkoti i prohtevi uličara uopšte ne zanimaju - njegova opcija sigurno izlazi na predstojeće izbore.
Nakon tragične vesti o smrti generala Ratka Mladića u Ševeningenu, u javnost je ponovo dospela neverovatna i potresna priča iz ratnih godina u Bosni i Hercegovini koju je svojevremeno otkrio njegov sin Darko Mladić, a koja svedoči o ljudskosti i nepokolebljivoj želji da se spasu nevini životi.
Mišićavi sportista i profesor fizičkog vaspitanja Mensur Ajdarpašić otkrio je šta publika može da očekuje od njega pred start druge sezone najvećeg sportskog rijalitija Exatlona Srbija.
Voditeljka Tijana Jović pokazala je zanosnu liniju i otkrila koje vežbe radi kako bi održala formu pred početak druge sezone "Exatlona", u kojoj će se pojaviti u ulozi voditeljke sportskog rijalitija.
Nakon što smo objavili vest da Mensur Ajdarpašić ulazi u "Exatlon", komentari ispod Informerove objave na Instagramu samo pršte, a oglasio se i Dejan Dragojević koji je pozdravio potez kolege iz drugog rijalitija!
Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, od septembra ulazi u "Exatlon Srbija", gde će morati da pokaže koliko su mu fizička spremnost, disciplina i izdržljivost na zavidnom nivou., a ovo je njegov profil
Nemanja Radovanović, nekadašnji takmičar "Exatlona", otvoreno je govorio o iskustvu u sportskom rijalitiju, teškim poligonima, povredama, ali i odnosu sa Sanjom, za koju kaže da je postala njegov veliki prijatelj.
Ratko Mladić, koji je danas preminuo u Hagu, bivši je general i komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske tokom rata u Bosni i Hercegovini, kojeg je Haški tribunal osudio na doživotnu kaznu zatvora.
Novinarka Olivera Miletović gostovala je u Info jutru i tom prilikom govorila o napadima na predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ali i otkrila detalj iz prošlosti dok su se ona i lider države privatno družili.
Televizijska produkcija dobija novu adresu za velike priče, aktuelne teme i atraktivan program od 1. septembra. U Novom Sadu je otvoren novi studio za emisije, osmišljen tako da spoji savremeni dizajn, najnoviju tehnologiju i uslove koji odgovaraju najvišim produkcijskim standardima.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas slave Uspenje Presvete Bogorodice, u narodu poznat kao Velika Gospojina. Ovaj praznik se izdvaja i kao praznik žena i dece, pa danas posebno majke treba da se pomole ovoj svetiteljki.
Braća od stričeva Radosav i Saša Stanišić nisu juče iznosili odbranu pred specijalnim tužiocem koji ih tereti da su umešani u pokušaj ubistva Igora Krstovića.
Nikšićka policija je u četvrtak uveče sprečila dogovorenu tuču oko 20 maloletnika sa područja naselja Oštrovac i Dragova Luka u Nikšiću, saopšteno je iz Uprave policije Crne Gore.
U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče oko 14.50 časova u Ulici Frenklina Ruzvelta u Skoplju, teže je povređen biciklista (71) nakon žestokog sudara sa motociklom.
Nikšićka policija uhapsila je P.N. (19), dok je protiv još četiri osobe podnela krivične prijave zbog sumnje da su počinile krivično delo nasilničko ponašanje na štetu sugrađanina, kojeg su, prema prijavi, najpre udarili vozilom, a potom metalnim šipkama udarali po njegovom automobilu.
Komandant grupe specijalne namene ukrajinske Nacionalne garde uhapšen je u Odesi pod optužbom da je radio za rusku vojnu obaveštajnu službu GRU i Moskvi omogućavao pristup tajnim podacima o planiranju i izvođenju borbenih operacija, saopštila je Služba bezbednosti Ukrajine (SBU).
NATO snage prvi put su pred ruski Kalinjingrad poslale najnoviji američki avion za elektronsko ratovanje EA-37B „Kompas kol“, koji može da ometa radarske sisteme, komunikacije i komandnu mrežu protivnika, u okviru velike vazdušne operacije u kojoj je učestvovalo najmanje oko 25 vojnih letelica.
Rusija mora najkasnije do 2030. godine da pobedom završi specijalnu vojnu operaciju u Ukrajini, a zatim reorganizuje oružane snage i pripremi ih za mogući rat sa NATO, izjavio je general-potpukovnik Viktor Soboljev, član Odbora Državne dume za odbranu i bivši komandant 58. armije.
Ruske snage približile su se na oko pet kilometara od južne periferije Dobropolja nakon preuzimanja Matjaševa, Vodjanskog i Krasnopodolja, izjavio je lider Donjecke Narodne Republike Denis Pušilin.
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam, gost Međunarodnog filmskog festivala u Nišu, sastao se juče sa gradonačelnikom Niša Dragoslavom Pavlovićem, a u Gradskoj kući susreo se i sa mladim karatistima Karate kluba "Niš".
Nacionalni festival filma i televizije - NAFFIT 2026 biće održan od 3. do 6. septembra na Zlatiboru, uz četiri dana projekcija, razgovora, susreta i festivalskih programa posvećenih domaćoj kinematografiji, televiziji i stvaraocima koji su obeležili srpsku audiovizuelnu scenu.
Srpska književnost ima dugu tradiciju humora, satire i komedije, a pojedina dela uspela su da nadžive vreme i ostanu jednako zanimljiva i današnjim čitaocima.
Pita sa spanaćem i sirom, poznata i kao zeljanica, može biti posebno ukusna kada se pripremi od gotovih kora. Ekipa Magazina je probala jednostavan trik posle koga gotove kore budu kao da smo ih sami razvlačili.
Mnogi muškarci veruju da je veličina presudna za zadovoljstvo žene, ali istraživanja pokazuju da stvarnost nije baš takva. Evo šta žene zaista smatraju privlačnim i koliko centimetri zapravo igraju ulogu.
Ako želite da napravite punjene paprike koje podsećaju na one iz dobre domaće kafane, najvažnije je da nadev bude dobro začinjen, a paprike se kuvaju polako u bogatom paradajz sosu.
Bio je jedan od najpopularnijih pevača 90-tih a za emisiju "Demanti" Dr Iggy je objasnio kako je ogroman novac uticao na njega i kako je njegov život izgledao.
Popularni denser Dr Iggy je u emisiji "Demanti", govorio o bontonu, kulturi ponašanja i odnosu prema drugim ljudima, ali i otkrio šta ga najviše nervira.
Voditeljka Jovana Jeremić još jednom je uspela da privuče ogromnu pažnju javnosti, a putem Instagrama podelila je fotografiju na kojoj se strastveno ljubi sa partnerom Milošem Stojanovićem Tigrom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.