• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tvin

24.11.2021

21:15

DA LI SI VATRENA ILI IPAK SRAMEŽLJIVA? Šta tvoja omiljena boja govori o tebi?

Live TV

DA LI SI VATRENA ILI IPAK SRAMEŽLJIVA? Šta tvoja omiljena boja govori o tebi?

Psihološki test koji može reći mnogo toga o tvojoj ličnosti

Jeste li se ikad zapitali zašto banke ističu svoj logo najčešće plavom, a sportski brendovi crnom? Zašto plava, ljubičasta ili zelena bude u nama stvaraju osećaj mira i spokoja, dok žuta i crvena mogu uzrokovati osećaj besa i ljutnje? 

Psihologija boja bavi se uticajem boja na ljudsko ponašanje, a do sada, brojne studije pokazale su da boje imaju i te kako veliki uticaj na naše fizičko i mentalno zdravlje.

Umetnici i dizajneri interijera veoma dobro znaju kako boje mogu dramatično uticati na raspoloženje i emocije. Boje su moćno komunikaciono oruđe koje se može koristiti da stimuliše na akciju, utiče na raspoloženje i izazove psihološke reakcije. Neke boje mogu podići krvni pritisak, poboljšati metabolizam ili izazvati naprezanje očiju. Naravno, vaša osećanja u vezi sa pojedinim bojama su, zapravo, veoma često deo iskustva koje imate ili kulture u kojoj živite. Na primer, bela boja u zapadnoj kulturi simboliše čistotu i nevinost, dok u istočnoj kulturi simboliše tugu.

Osim što boje utiču na raspoloženje, one poboljšavaju ukus određenih namirnica, a mogu da poboljšaju i uticaj placebo efekta. U nastavku otkrijte šta omiljena boja govori o nama.

Pogledajte:


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Tužilaštvo donelo hitnu odluku: Tiče se blokaderskog skupa kod Pravnog fakulteta
Politika

Tužilaštvo donelo hitnu odluku: Tiče se blokaderskog skupa kod Pravnog fakulteta

Više javno tužilaštvo u Beogradu podnelo je Višem sudu u Beogradu optužni predlog protiv Miodraga S. (41) zbog postojanja opravdane sumnje da je 14. maja 2026. godine u Bulevaru kralja Aleksandra opšte opasnom radnjom izazvao opasnost za život i telo ljudi i to na mestu gde je okupljen veći broj građana, usled čega je nastupila teška telesna povreda kod oštećenog V.S.

03.07.2026

13:55

Društvo

Lučić: Apsolutna pobeda Telekoma Srbija
Društvo

Lučić: Apsolutna pobeda Telekoma Srbija

Najugledniji svetski finansijski investitori potpuno su svesni realnosti da Telekom Srbija ima izuzetnu snagu i najsvetliju budućnost, što se pokazalo i sa istorijskim rezultatom na evropskoj berzi, poručio je danas generalni direktor srpskog nacionalnog giganta Vladimir Lučić, istakavši, između ostalog, da kompanija ima milijardu evra raspoloživog novca.

03.07.2026

13:20

Hronika

Doneta odluka! Evo da li Legija napušta najčuvaniji deo Zabele
Hronika

Doneta odluka! Evo da li Legija napušta najčuvaniji deo Zabele

Viši sud u Beogradu danas je doneo odluku da bivši komnadant Jedinice za specijalne operacije Milorad Ulemek Legija (58), koji služi kaznu od 40 godina zatvora u požarevačkoj Zabeli, ostaje još dve godine u najstrože čuvanom delu tog zatvora, takozvanom Alkatrazu.

03.07.2026

11:03

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set