Potencijalnu izgradnju nuklearne elektrane u Srbiji i pojačanu saradnju sa Francuskom odbrane i energetike, komentarisao je gost Info jutra, novinar Žarko Rakić.
Novinar Žarko Rakić istakao je da zbog broja potpisanih ugovora lista čekanja za francuske rafale ostaje duga, ali da je naša zemlja uspela da osigura da oni budu isporučeni Srbiji.
- Činjenica da u trenucima kada je svet u ozbiljnoj krizi, kada predsednik jedne od najbitnijih država zove na razgovor našeg predsednika govori da Srbija obnavlja svoje istorijske odnose sa Francuskom. Međutim njoj su vezane ruke kad je Kosovo u pitanju zbog čega ne možemo da očekujemo da ona odjednom okrene leđa i promeni svoju politiku prema KiM. Ali je značajno da nas sluša i da nas čuje. Odmah su se pojavile opaske povodom kupovine francuskih rafala kako smo mogli kupovati južnokorejske avione koji nisu toliko dobri, ali su jeftiniji. Francuski rafali su veoma traženi i zbog količine potpisanih ugovora lista čekanja je veoma duga - rekao je Rakić.
Foto: Pedja Milosavljević
Naš sagovornik je dodao da je Francuska postala atomska sila svojim znanjem i tehnikom i nije poput drugih država dobila svoj arsenal na poklon sa strane.
- Ljudi zaboravljaju da je Francuska atomska sila koja je do toga stigla svojim znanjem i tehnikom, a ne kao brojni koji su tu silu dobili na poklon. Zato je ona bitna sila za saradnju po pitanju nuklearne energije. Srbija trenutno nema dovoljno sredstava za izgradnju nuklearne elektrane, ali preko saradnje i investicija moguće je da bi za 20 godina to moglo postati realnost - rekao je Rakić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom postigao dogovore u vezi s kupovinom borbenih aviona "Rafale". O tome je govorio gost Glavnog dnevnika, Petar Vojnović, urednik portala "Tango six".
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić izjavio je danas, povodom posete predsednika Srbije Aleksandra Vučića Parizu, da je važno što Srbija, kao jedna mala zemlja, ima tako moćnog saveznika poput Francuske, dodajući da Vučić neguje lično prijateljstvo sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom, što je dodatni razlog izuzetnih odnosa dve zemlje.
Današnja Francuska zaboravlja da Rusija 1814. godine nije dozvolila svojim saveznicima, Velikoj Britaniji i Pruskoj, da rasparčaju Francusku, izjavio je direktor Spoljnoobaveštajne službe Ruske Federacije Sergej Nariškin na okruglom stolu povodom 210. godišnjice ulaska ruske vojske u Pariz.
Francuski mediji pišu o poseti predsednika Srbije Aleksandra Vučića Parizu i njegovom susretu sa predsednikom Francuske Emanuelom Makronom, a u prvi plan stavili su izjavu francuskog predsednika o tome da je budućnost Srbije "unutar Evropske unije i nigde drugde".
Ministar finansija Siniša Mali izjavio je danas da Srbija prethodnih godina i sada, uprkos pandemiji korona virusa i energetskoj krizi, uspeva da ostvaruje pozitivne stope rasta, o čemu svedoči i to što je prošle godine stopa rasta BDP-a bila 2,5 odsto.
Predsednik Francuske Emanuel Makron otvoreno je pohvalio srpskog predsednika Aleksandra Vučića i poručio da srpski šef države radi dobre stvari za Srbiju!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom postigao dogovore u vezi s kupovinom borbenih aviona "Rafale". O tome je govorio gost Glavnog dnevnika, Petar Vojnović, urednik portala "Tango six".
Ruski zagovornici najtvrđe linije traže od predsednika Rusije Vladimira Putina da odustane od diplomatije i drastično pojača rat protiv Ukrajine, piše Rojters, posle serije ukrajinskih napada dronovima na Moskvu, Sankt Peterburg i Krim, kao i smrtonosnih napada na putničke autobuse.
Uoči velikog narodnog skupa "Srbija, jedna porodica", koji će danas biti održan ispred Narodne skupštine u Beogradu, roboti su tokom generalne probe izašli na binu i zaigrali moravac, najavljujući spektakl koji očekuje posetioce.
Blokaderski profesor Milo Lompar izazvao je pažnju izjavom o velikoj srpskoj zastavi koja će biti predstavljena na skupu "Srbija, jedna porodica", ocenivši da ona predstavlja "karikaturu", a ne autentičan izraz patriotizma.
Uoči "velikog" Vidovdanskog skupa koji je najavljen za 28. jun 2026. godine u Kraljev, u javnost su procurile tvrdnje o nesuglasicama između pojedinih blokaderskih struktura koje učestvuju u organizaciji događaja.
Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) oglasilo se povodom jučerašnjeg skupa podrške predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u selu Oplanić nedaleko od Kraljeva.
Nova deonica Moravskog koridora od petlje Adrani kod Kraljeva do Preljine kod Čačka juče je svečano otvorena, a saobraćaj je pušten danas u 09:00 sati.
Ljubitelji večernjeg osveženja od danas mogu da uživaju u noćnom kupanju na otvorenim bazenima Sportskog centra "Olimp" u Beogradu, koje će biti organizovano svakog dana u terminu od 21 do 24 časa, tokom cele letnje sezone.
Uprava Fudbalskog kluba “Orlovac” iz Mrčajevaca je putem društvenih mreža pozvala kradljivca da vrati orden koji je nestao iz njihovih prostorija u ovom mestu.
Iznoseći svoju odbranu pred Višim tužilaštvom u Beogradu, Danka Vuković, supruga Saše Vukovića Bosketakoji se sumnjiči da je 12. maja u restoranu "27" na Senjaku ubio Nešovića, ispričala je da je izričito bila protiv druženja njenog muža sa Aleksandrom Nešovićem.
Sve više se priča o motivu likvidacije Darka Veskovića Prike, a prema nezvaničnim saznanjima, mogao bi biti povezan sa njegovim navodnim kontaktima sa istražnim organima i spremnošću da govori o pojedinim događajima iz kriminalnog miljea.
B. V. (43), iz Subotice, osumnjičen je da je tokom izvođenja molerskih radova iz kuće jedne sugrađanke ukrao dragocenosti velike vrednosti, nakon čega su ga pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Subotici intenzivnim radom identifikovali i uhapsili.
Tokom jučerašnjeg dana došlo je do teške saobraćajne nezgode u Ulici vojvode Stepe u Čačku kada je žena koja je upravljala putničkim automobilom izgubila kontrolu, sletela sa puta i udarila u ugostiteljski objekat.
Sjedinjene Američke Države izvele su udare na iranske vojne ciljeve posle napada dronom na teretni brod u Ormuskom moreuzu, a Iran je zatim saopštio da su pomorske snage Korpusa čuvara islamske revolucije pogodile položaje američke vojske u regionu.
Burkina Faso je prekinula diplomatske odnose sa Francuskom, bivšom kolonijalnom silom, posle godina sve dubljeg sukoba oko bezbednosti, suvereniteta i francuskog uticaja u Sahelu.
Ruski politikolog Jurij Barančik tvrdi da je Vašington praktično srušio „duh Ankoridža“ i da Moskva mora da prestane da se poziva na dogovore koje druga strana više ne priznaje.
Predsednik SAD Donald Tramp može da pritiska Damask koliko hoće, ali ideja da Sirija može da „reši“ Hezbolah u Libanu je, prema oceni ratnog dopisnika i političkog analitičara Elajdže Dž. Magnijea, „velika fantazija koja nema nikakve veze sa realnošću“.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Kada temperature dostignu oko 35 stepeni, puls može naglo da poraste i preko 100 otkucaja u minuti jer se telo bori da se rashladi, ali postoje četiri jednostavna načina da se brzo ublaži opterećenje organizma.
Sunce pozitivno utiče na organizam, ali prekomerno izlaganje bez odgovarajuće zaštite može ubrzati starenje kože i povećati rizik od ozbiljnih oboljenja.
Elitarka Maja Marinković se u emisiji "Amidži šou" prisetila nekadašnjih partnera, pa otkrila publici koji je bio najvatreniji, a koji najlošiji tokom vrele akcije.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.